» »

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Microsoft ::

Mene pa pač zanima, kolko RAMa je na matični plošči dovilj? To mislm predvsem za tako bol izi delo, kot je word, intrnet & podobno.

Pa tud, kolko ga je fajn met za kake bol hude igrce...

by Miha

ali3n ::

dovolj za udobno delo - 256MB za sisteme WinXP, Win2k
za špile - 256 - 512 MB;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

asPeteR ::

izi delo: 256MB

bol hude igrce: 512MB

8-)

speed machine ::

Še bolj hude igre : 768 MB.

Microsoft ::

Sam zaka pa je pol v prodaji že po recimo 1GB RAMa? A je to bol za tiste grafične oblikovalce al kej druzga?

Pa recimo kak se pol kej pozna, če ma računalnik premalo RAMa? A se stvari počasneje nalagajo al ka?

by Miha

jurre ::

ja, seveda za zahtevne grafike in podobn, dobis pa tko al tko vec vse kot za normalno uporabo, sej mas tud 250gb diska pa ga nimas kj rabt...
ja pozna ce ga je premal, use skp bl pocas dela, najbl se opaz pr loadanju igrc in pri cem zahtevnejsem

slawc ::

mogoce se ti bo zdelo smesno, ampak nekdo jako pametn je nekoc izjavil da bo 640KB dovolj za vsakega :\ Tko da, spomina ni nikoli dovolj

IMHO 256 je cisto ok za obicajno delo
LP, Slawc

sharp ::

Aje bil to mogoče Bill Gates?

frenk ::

slawc:se strinjam:D ...če folk nebi hotu zmer več potem bi se razvoj ustavu...tega pa nočmo ane8-O

Dr_M ::

ma sej ksni dobro optimizirani spili sploh ne porabijo tok velik rama.itak vecina porab 50-100mb.razn ksni zelo zelo slabi rabijo vec. tko da tut ta vecino spilov je dost 256mb. se pa tut strinjam s tem da rama ni nikol prevec :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

Ja ce bos mel masino zamo za word & net ga ne rabis veliko, ce bos seveda izbral primeren OS.

Za masino, ki bo imela samo malo worda & weba & kaksen MP3 ipd., ne rabis XP/2k/..., ampak je dovolj bolj easy serija winsow.

Na 98 se da delat lepo ze na 64, 128 je pa full komot.


Glede kolicine...jaz mam gigico pa mi vcasih zmanjka. In cisto enostavno - pri developanju ni meja, ce hoces zadevo sproti prevajat in testirat na vec platformah (vmware).

Ce pa fajn delas za web pa isto: laufas n browserjev da checkiras, vmware z windowsi, noter n browserjev, dober editor, v vmware se kaksen dreamweaver, natively pa nekaj odprtih konzol, gimp, office za vse dokumente ki jih dobis za se spravit gor, zadaj pa seveda laufa se vse od sql serverja prek apacheja pa do jave.

Ja, to da je 640k vec kot dovolj za vsakega je rekel Bill Gates ko je predstavil dos. Khm, XP ne laufa tekoce pod pol gige....

PS: Zame pomeni da zmanjka to, da imam 100k swap file :D

boštjan ::

ja na 98 se da z malo rama res lepo delat, samo živcev ti tudi dosti popijejo,ko se ti BSOD pojavi,ko si samo word odprl. tako da pri xp rabiš MIN 256 RAMA za delo z office programi in browsanjem.,če pa boš še kako igro nabijal pol pa pod mus 512MB rama.In z tolko rama vse dela ok.

R33D3M33R ::

Sem pogledal kolko rama ti porabi npr. gta3 (task manager) pa je blo tam 550 MB :\. Verjetno še zaradi česa drugega, a vseeno me je močno presenetilo.
Torej rama ni nikoli preveč :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

boštjan ::

to pa se strinjam da rama ni nikol preveč,pozabo dopisat:P

Microsoft ::

Ja recimo, če jst pogledam pod Windows Task Manager, pa pol tam, ko je Performance, mi pod PF Usage pokaže recimo 120MB, pa mam ofnjen tale okn pa še WInamp je v pogonu.

A ni to full mal, če mam pa 512MB?:\

Rekord mi je pa ratal, ko sm neki peku z nerotom, pa mislm, da je takrat ta vrednost bla 244MB.:\

Če tak pol pogledaš, bo teh 512MB dobr še kr za neki cajta. Sej za enkrat, kar mam tole (mislm, da že skor en let) stvarca dela kr vredu!:)

Sam kak se pa pogleda vrednost uporablenega pomnilnika med igranjem igrce, recimo GP4? A poženeš Windows Task Manager, greš v igerco, mal pošpilaš, pol pa nazaj v Windowse, pa vidiš časovni potek uporabe RAMa?

by Miha

Sumo ::

Jimi: PF je Page File, se pravi navidezni pomnilnik na disku (swap file).

Microsoft ::

Kje se pa pol pogleda, kolko RAMa ponuca kaka stvar?:\

by Miha

boštjan ::

tam kot PF usage,samo da je physical memory;)

Fury ::

256 MB je za igre PREMAL. definitivno.. recimo battlefield.. na 256mb rama se loada 500 let.. na 512 pa ibr hitr... pa recimo ce mas 256 je najbl u kurcu pol k prides okol vogala pa ti texture za nov del sobe naloada iz swap fajla v ram.. pa disk praska pa steka vse :)

Marjan_2 ::

Če se hočeš z grafiko ukvarjat... nabav 3 giga RAMa pa bodi vesel pol :p

Mavrik ::

256 je ravno dovolj. Pri meni delujejo vse igre normalno, tudi tiste bolj zahtevne.
The truth is rarely pure and never simple.

speed machine ::

To je že res, da delujejo vse igre normalno. Pa da se lohk fajn maš. Sam če pa hočeš, da je igranje res pravi užitek, pa da maš vsaj enih 40FPS, rabiš pa kr 384 ali 512 ram, da ni kratkih presledkov med igranjem oz. štekanja. Seveda poleg ostale opreme. Drgač pa je za normalno delo in občasno igranje za 98 dost 128 (kaj več skor da ne zna uporablat), za ME 128, za XP pa 256 (tudi na 128 gre-sem mel kak mesec). Čeprav če hočeš met vžgano kako mulo, pa kazaa, pa še kej drugega med igranjem, pol pa vsaj 768. Torej zlata sredina 384 (za xp). Pa kakšnih 128 kje blizu za rezervo. :D

BigWhale ::

Koliko rama?

And I quote:

"640Kb ought to be enough for everybody!"
-- B. Gates


Jaz imam 128MB DDRa in sem cisto srecen... Punca ima 1GB pa sem ji faus... ;>

Mavrik ::

Kakšno vezo pa ma RAM z fpsi?

Sicer je res da ne doživljaš občasnega štekanja, toda kot sem rekel ga tudi jaz ne doživljam.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

speed machine ::

Ram ima enako vlogo pri FPS-jih kot jo ima procesor, pa grafična ter drugi deli računalnika. Ker je tuki govora o ramih, sem napisal kok rabiš česa za dovolj veliko število FPS-jev. Ker če greš ti igrat igro na kašnem P4 3GHz, pa radeon 9700PRO, pa 16MB rama, to ne bo nikakršno veselje pogledat igro. Ker bo štekalo. Saj računalnik je tako hiter, kot je hiter njegov najšibkejši člen. In če boš mel vžgan fraps, bodo slike skočile na 100fps (kot primer), nato na nulo, pa na 40fps, pa spet na 3fps. Tisto kar sem pa mislu da maš 40fps, pa da je konstantnih 40fps in da ne skače.

PlayTheGame ::

Tko iz mojih izkušenj bi vsakomur priporočil 512 rama (nič ne škrta po disku :D ), 256 pa kot minimum. Ni pa vse v ramih kot takih, ampak je recimo dobr, če sam določiš velikost swap-a in ga po možnosti daš na drugi disk (če ga imaš), pa kak programček ala Ram Idle tud lahko koristi pa kak trik v system.ini itd. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Microsoft ::

Kje pa kak pa nastaviš tist SWAP?:\

by Miha

R33D3M33R ::

Keri OS?
V XP My computer-->propreties-->advanced-->preformance settings-->advanced pa maš spodaj virtual memory, za ostale pa niti ne vem.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Microsoft ::

Kolko pa mate to drugi nastavlen?:\

Jst mam mislm da 768MB. Je to dost?:\

by Miha

R33D3M33R ::

Jaz mam kar avtomatsko, da mi winsi nastavljajo, prej sem pa mel izklopljeno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

boštjan ::

jaz mam fizičnega 512MB in isto mam za VM,samo na C particiji.

Dead_Eye ::

za xp-je je 256MB praktično minimum, sicer delajo tudi s 128MB, ampak samo delajo:D :D
za win98 je pa 256 čisto dovolj.
The one and only

asPeteR ::

|GeNeRaToR|: SWAP je bolje imeti staticen. Je hitrejse.

8-)

R33D3M33R ::

Hm, zanimiv nasvet. Bom ga upošteval 8-)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

asPeteR ::

|GeNeRaToR|: Lej, sej je cisto logocno. Ce imas nastavljen SWAP dinamicno to pomeni, da se Winsi prilagajajo velikost SWAPA. Kar pa pomeni le vec "praskanja" po disku.(pac vseskozi povecavanje in zmanjsevanje ima svojo ceno) In povecuje fragmentacijo, kar je zelo slabo.

V bistu je M$ uvedel dinamicen SWAP samo zato, da se varcuje s kapaciteto diska. Kar pa danes ni vec relavantno.

R33D3M33R ::

Saj sem si mislil da je preformance pri dinamičnem swapu slabši, samo sem pač mel na auto za vsak slučaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kockish ::

Za spile je dovolj 256-512, vec trenutno rabis zgolj za developement. Racommended je pri nekaterih 768mb.

frenk ::

jest mam 1Giga swap-a pa 512 rama


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

512Mb več?

Oddelek: Strojna oprema
442150 (1280) para!
»

Forcanje, da PC uporablja RAM namesto pagefile.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
292082 (1706) Microsoft
»

Virtual memory izkljopljen - zatikanje v igrah?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171586 (1374) Mavrik
»

Strojne zahteve za WinXP?

Oddelek: Operacijski sistemi
111279 (1050) andrej
»

koliko rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271793 (1492) andrej

Več podobnih tem