» »

Težave z namestitvijo Windows XP

Težave z namestitvijo Windows XP

blspider12 ::

Zivjo !

Eko moj prvi post:)
Imam problem z namestitvijo WIndowsov XP (SP1). Namestitev poteka na sveže formatiran disk. Ko setup prvič ponovne zažene računalnik se v fazi iskanja

strojne opreme (detecting devices) namestitveni program ustavi. Pred tem se ugasne monitor, PC pa ne melje več. Pomaga samo hard reset (cakal sem najvec pol

ure). Tudi ce po resetu nadaljujem inštalacijo setup program ponovno išče naprave in zgodba se ponovi. Ali kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?
Moja konfiguracija:

Matična: MBD K7VTA3CL KT333
CPU: Athlon XP 1700+
Ram: 1024 MB DDR266
Disk: Seagate 40GB 5400Rpm
DVD: Artec 16x
Pekac: Artec 52x
Graficna: Radeon 7500 64MB

Hvala!
Lep pozdrav, Rok

nicjasno ::

Meni je enkrat pri instalaciji win2ksp3 vrglo ven bsod.

Na koncu smo ugotovili, da je bil fsb za procesor na maticni plosci narobe nastavljen. Mogoce mas podoben problem.

medjugorje-si ::

se enkrat sformatiraj disk in ponovno nalozi windowse.

mozno je da imas napako na cd-ju ce ni original...



Lep dan ti zelim in vse dobro in mirno novo leto
Herman
www.medjugorje-si.org

DMouse ::

Se strinjam z nicjasno. Rešitev išči v biosu, verjetno je tam vklopljena kaka opcija za hitrejše delovanje, ki je tvoja strojna oprema ne more dohajati. Če ti ni škoda časa, ti predlagam, da si prepišeš vse bios nastavitve na papir, nato pa izbereš "failsafe defaults". Po namestitvi pa lahko malo preizkušaš, kako se windowsi obnesejo z različnimi nastavitvami (postopoma vklapljaš opcije kot jih imaš napisane na papirju).

blspider12 ::

Sem ustimau. Resitev je bil recovery console pa logi, kjer sem opazu da setup zmer crkne pri inštalaciji grafične kartice (se pravi sem začasno zamenjal grafično).

Zanimivo je da je ATI Radeon 7500 designed for windows xp, medtem ko Sapphire Radeon 7500 (jest mam tega) ni designed for windows xp.

Svasta.

Lp, Rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nam bosta UEFI varnostni zagon in Microsoft preprečila poganjanje alternativnih opera (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20248286 (39349) Icematxyz
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474788 (3370) al3s
»

Slaba kvaliteta videa

Oddelek: Pomoč in nasveti
5901 (848) Davids84
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231338 (1116) Senitel
»

WinXP setup?? POMOČ!!

Oddelek: Operacijski sistemi
181420 (1108) andrej

Več podobnih tem