» »

Resetiranje računalnika ob naključnih časih?????

Resetiranje računalnika ob naključnih časih?????

Skorpijon ::

Že nekaj časa imam težave z računalnikom. Sam se resetira ob različnih časih na primer:

-Pridem v winse, grem na net po 1 minuti brskanja se resetira
-Pridem v winsem igram 2 uri kateregakoli špila, se resetira
-Delam karkol benchmarkam testiram dela vse kot urca ga pustim 5 min na miru, se resetira.
Se pravi resetira se ČISTO naključno!

Vedno ko pridem u winse napiše "sistem has recoverd from serius error". Inštalirane mam najnovejše gonilnike, popravke za winse (XP professional SP1) inštaliran patch za blast (črv), z najnovejšimi definicijami preiskal za virusi, našel nič. Najprej je bil navit ko so se pojavili problemi, sem ga odvil isto. Problemi so neodvisni od navitosti komponent. Konfiguracija je naslednja:

Athlon 1700+
abit nf7 SPP chipset
2x 512 rama v dual načinu
radeon 8500
seagate 120 GB

Navito sem imel na 1950 MHz procesor rame na 380 Mhz FSB je bil 180 voltaža je na 1,775 ali 1,8 Grafična je bila na defaultu 243,5 (proc in rami).

Poskusil sem naslednje stvari: Odvil vse vključno z grafično, namestil najnovejše gonilnike, pregledal za virusi, popravke za winse (razne luknje), benchmarku z vsem mogočim miljonkrat (sandra najnovejša, prime95, 3dmark2001, pcmark2002, quake3 timedemo,.....), z mem testerjem stestiral pomnilnik,....

Kaj naj naredim mogoče kdo ve kje je težava?
Zadnje kar lahko naredim je reinštaliram vse, vendar to je zadnje kar bi rad....

Najlepša hvala za pomoč.

perci ::

Kdaj se je to začelo dogajat, kaj si spremenil od takrat?
Kakšen napajač imaš?
V nastavitvah si izklopi reset ob BSOD-u, da bos videl kaj ti bo rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Skorpijon ::

U bistvu so reseti postajali pogostejši po inštalaciji najnovejših gonilnikov za matično ploščo (nforce2 driverji z nvidiene strani)
Napajalnih je enermax 353W

perci ::

Kaj pa BSOD pravi?

Skorpijon ::

BSOD?
Če misliš na opis napake je samo da si je sistem opomogel po resni napaki
pod tehničnimi podrobnostnimi napiše 2 fajla s tem da opisuje neke module in ne vem kaj vse....

perci ::

BSOD - blue screen of death

Hmmm, glede na okoliščine bo verjetno res nekak narobe s temi gonilniki - si prepričan da si prave naložil?

Skorpijon ::

Prepričan, vendar se je resiteraval že pred tem, zato sem tudi instaliraval nove gonilnike. Za BSOD bom moral pa počakati do jutri da izklopim avtomatski reset.

ToniT ::

Če se naključno resetira, je skoraj 100% kriv RAM. Preveri še temp. procesorja.

perci ::

mnjah ToniT, sam če pravi da je ram z memtestom stestiral - meni je ta progi še vedno prepoznal faulty ram

Skorpijon ::

Stvar je v tem da mi je memtest našel 2000 napak na zaporednih naslovih, vendar na njihovi strani piše, da če je več napak na zaporednih naslovih, da je pač nepravilno določil ram in bere tam kjer rama ni tako da ne vem ali je to napaka ali ne. Temperatura procesorja je 39-42 to sploh ni krivo, ker ko je bil navit je delal na 54.

perci ::

To bi lahko ze prej napisal, ne pa da nas zapeljes v napacno smer :( . Dej en modul rama rukni ven in stestiraj vsakega posebaj. Še bolše pa če ti kolega lahko posodi kak modul, ki zihr deluje.

ddeben ::

Skorpijon lol!:D 2000napak?!8-O 8-O HItr stestirat!

Boky ::

Skorpijon daj pozeni se kak prime 95(torture test)ł. Ce bo ta javil napake pol te definitivno ram zajebava.

Skorpijon ::

Prime 95 je laufu par ur brez tezav, stestiru sm vsak modul posebej je blo vse ok (sem 2x šel čez) Ko dam pa oba modula noter mi pa pri 5 testu zašteka ram moduli so ddr 333 in tolk so tudi nastavljeni FSB je 166 pomnoževalnik je 10,5. Ne vem zakaj zmrzne če sta oba modula noter če je pa vsak posebej pa normalno nardita. Postavljena imam tako, da delata v dual načinu. Mogoče ta način zajebava???

Skorpijon ::

Ok sm naštimu rame u biosu na optimal in je najdu 2176 napak vse v 1023.9 od 1024 bajtih se pravi vse napake v zadnjem 0.1 bajtu. Ampak te napake najde samo če sta oba modula noter. Vsak modul za sebe normalno dela brez napak. Je mogoče da te napake niso nič ampak posledica dual načina? In če je tako kaj je potem narobe z računalnikom??????

perci ::

Kaj pa če daš oba modula notri in delaš v single channel načinu?

Skorpijon ::

Če sta oba v singl načinu (dimm 1,2) potem najde 200 napak okol 520mb. Po mojem ne zan delat z obema modulama naenkrat in najde napake.... ali je kaj druga????

Skorpijon ::

U glavnem pravkar upgrejdu bios na ver. 23 in ko sem ponovno testiral mem na default nastavitvah v dual načinu ni javlo nobene napake. Zdej moram počakat če se sistem še kr usuva. Se oglasim čez 2 uri testiranja.....
btw memtester je : memtest-86 v3.0

perci ::

Pa sta ta tvoja modula ziher iste firme?

Skorpijon ::

Ja iste firme 100% sm 2x pogledu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403234 (1946) Nesta
»

ABIT NF7-S in Dual channel

Oddelek: Pomoč in nasveti
171130 (869) yoco
»

Bsodi (problem) 2 jurja dam tistmu k odpravi 2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232086 (1292) NighthawkSLO
»

Nekaj je hudo narobe - BSOD, resetiranja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81245 (1087) bozicek
»

Problemi z dual ddr .. rabim pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161033 (881) Bobek

Več podobnih tem