» »

sam puf (s.p.)

sam puf (s.p.)

Yohan del Sud ::

Glede na to da sem ravno dobil pozitvno rešeno odločbo, bi rad nekaj splošnih napotkov, imam pa tudi ene par splošnih vprašanj za s.p. slotecherje (Thomas inu ostali)...

1. Približno kje se začne meja, kaj vse lahko dajaš v stroške?
2. Kdo vam vodi (enostavno) knjigovodstvo in za kakšen denar?
3. Izkušnje z inšpekcijo?
4. Kako se nakazuje obvezno zavarovanje in DDV davkariji?
5. Izkušnje z internetim bančnim poslovanjem?
6. Kako nakazati avtorske honorarje in kako preko študentskih nakaznic?
7. Kaj je obvezno in kaj pametno dati v žig?
8. Nekaj sem še pozabil, ampak kaj?

:\

BTW: lahko opravljam osem različnih dejavnosti, med drugim tudi svetovanje o računalniški opremi... >:D He, he, kaj to pomeni sem šel med profi slotecherje... :D
www.strancar.com

Thomas ::

(1) V stroske dajes: prispevke, kilometrine, dnevnice, nakupe opreme za dejavnost. Ko se podrazi bencin se veselis zvisanih kilometrin in manjse davcne osnove - ce ti le avto kuri manj kot 30l/100 km. Drugac pa mutit ne mores dost. Mors imet podkrepljeno s papirji.

(2) Profesionalka. 13KSIT/mesec. Letna bilanca pa se 2X tolk. Sem jo pa iskal ene 2 meseca, da sem bil content. Prej sem jim kar na davkarijo nosil virmane pisat, koliko in kam placat. :D

(3) Zaenkrat se nic. Razen zadnjic, ko pridem v banko in imam blokiran racun. Za 6000 SIT naj bi nekje nekoc narobe parkiral. Kje in kdaj iz prilozene dokumentacije ni razvidno. Se toliko me stane deblokacija.

(4) Placas virmane (poloznice), ki ti jih spise racunovodkinja. No question asked.

(5) Morm zagnat tele dni enkrat. Mam pa ze.

(6) Spet virmani ... pise racunovodkinja.

(7) Uradni naslov s.p.

(8) 70.000 SIT je treba vsak mesec najmanj dat, da si sploh na nuli.

Welcome to the wonderfull world of the private enterprise Yohan.:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

Neki tacga kot je povedal Thomas ja .... pol je pa še mal odvisno od prometa, če maš do 5mio sit je dost enostavno, drugače dvostavno knjigovodstvo.
Bodi ažuren pri birokraciji ker te lahko useka po betici, da se še lep čas pobiraš (lastne izkušnje, žal)

Elektronska banka zlo kul, sicer je pa odvisno kera ... jest mam osebno SKB NET, za s.p. pa LINK od Gorenjske Banke, pa mi SKB bolj sede. Mogoč zato, k ga dalj časa uproabljam.

Aja ... pa delat je treba, pač delaš zase :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Uh pa še neki sm pozabu ... dnar ki je konc dneva v blagajni ni dobiček :D:D:D:D:D:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OZZY ::

Še bolje kot pa s.p. je imeti d.n.o. SAmo to je težko dobiti. ;(
Go with the flow.

luni ::

Ok, vidim da se tu zbirate sami poslovnezi in upam, da bo kdo imel pameten nasvet za dobro celotnega Slo-Techa. No, finta je v tem, da se je ta stran ze precej razvila in bo treba zacet razmisljat o financnem ozadju dogajanja tukaj. Problem pa je v tem, da ne moremo izstavljati racune za nic. Glede oglasevanja bi se dalo resiti s kaksnimi napotnicami s studentskega servisa, toda kaj naj naredimo, ce recimo prodajamo nase majce al kaj takega?

Razmisljali smo ze o ustanovitvi drustva, ampak to ima precej omejitev, od katere je najvidnejsa, da moras presezek denarja porabiti za vnaprej dolocene namene, oziroma ta denar ne sme zapustiti "kroga drustva" (ne vem kako bi se izrazil), s cemer je ze takoj zanikan nas primarni namen.

Glede s.p. jev, d.o.o. jev, d.n.o. jev in podobne solate pa se se nismo toliko pozanimali. Najvecja omejitev ki jo tu vidim je to, da bi tisti, ki bi ustanovil kaksno podjetje bil primoran opustiti studij, saj se firma steje kot redno delovno razmerje in potem ne mores studirat. Da se o ustanovitvenem kapitalu ne menimo.

Torej, da povzamem: rabimo samo neko finto, s pomocjo katere bi lahko izstavljali uradne racune, da bi drzavni prasicevec bil zadovoljen in nas ne bi preganjal zaradi prodaje na crno. Pogoj so tudi minimalna zacetna vlaganja, ker enostavno nimamo od kje vzeti denar. Upam, da se bo kdo spomnil cesa pametnega.
Artificial Intelligentia

Rott-von-weiler ::

pri firmi je najboljše da si s.p pa da maš ves osnovni kapital v najemu tak da če ti kaj zaškripa ti ne morjo vzet ničesar to pa kr doma v familiji vse rešiš ti daš dnar fotr al pa mati kupi robo pa ti jo da v najem tak mam vsaj jaz glede računovodstva pa je najboljše da ti to ena firma vodi tako kot meni in matki pa polačamo za d.o.o in s.p na mesnc 10k pa ne rabiš nič mislit samo račune dostavljaš da pa se vseživo notr stisnit:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

g0Run7 ::

ojej...taki ki dajete po 10k na mesec za racunovodstvo pa morate imeti res "ornk prometa"....>:D

Thomas ::

Dobr da ti nisi računovodja GoMar7 - ker ti bi hotu kr % od prometa! :D

luni Slo-tech d.o.o. bi bila idealna rešitev. Samo, če bi hoteli priznati tale forum za kapitalski vložek Fiksni stroški d.o.o. so še najnižji.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas tudi ce bi vedel, kaj mislis kot forum za kapitalski vlozek... Nekje sem slisal, da ce imas d.o.o. to steje, kot da si v rednem delovnem razmerju in tega si nihce od nas ne more privosciti, ker hocemo studirati.
Artificial Intelligentia

Thomas ::

No, če si pa študent - potem pa bodi s.p. Ker potem ti ni treba biti zaposlen.

Kar se pa zaposlitve v d.o.o. tiče je pa tako: Teoretično ti ni treba biti zaposlen, vendar ti bo davkarija zatežila, da morš bit.

Trenutno je zadeva na sodišču. Davkarija je namreč potopila nekaj d.o.o. s foro - niso plačevali prispevkov!

Čeprav jim seveda po zakonu ne bi bilo treba ničesar plačevati, saj niso bili zaposleni tam.

To je znamenje v kakšni državi živimo.

;(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

jah za s.p. pa tud mores met kesh ane?
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Za ustanovitev skoraj ne. Manj kot 100 K SIT zagotovo. Precej manj.

Potem pa, če si študent (ali penzionist) nimaš za plačevat nobenih prispevkov.

Moraš pa voditi knjigovodstvo - to pa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

aha... to je pa kar sprejemljivo

a pol lahko se poves kaj kam in kako se sploh it registrirat za s.p.

pa thnx za pomoc
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Najprej na svojo obcino. Na oddelek za razvoj malega gospodarstva. Potem pa se ene 10 vrat - pa je.

Ni tako zelo hudo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Huh, glede na to da sem dal ravno celo proceduro skozi, ti s.p. lahko povem...

1. Greš na občinsko vložišče - sektor za (malo) gospodarstvo. Se pozanimaš še pri referentki za vse pogoje. Delajo pon, sre, pet od 10 - 14h.

2. Potrebuješ dovoljenje za opravljanje mirne dejavnosti (bordel NI mirna dejavnost >:D)

To dobiš na stanovanjskem oddelku, za to pa rabiš gradbeno dovljenje, skico prostorov, dovoljenje lastnikov (če to nisi) in 650 SIT - pa dodaj še urgenco, če ne boš čakal pol leta...

3. Potrdilo o izobrazbi

4. Zdravstveno potrdilo (ne hecam se)

5. higienski minimum (če boš točil pijačo zraven)

6. 5000 SIT

7. Prijaviš na davkarijo če boš zavezanec za DDV, sicer urediš na občini.

8. Zrihtaš si ŽR (najcenejši je trenutno SKB)

9. pri notarju overiš svoj podpis (1600 SIT) in podpise ostalih zastopnikov

9. Zrihtaš štempiljko (5ksit)

10. zrihtaš računovodjo (10k-15ksit/mesec)

obratuješ

Direktni stroški odprtja so tako manj kot 15ksit, so pa zato večji indirektni stroški (letanje med birokrati) in obratovalni stroški ne bodo pod 30ksit mesec... Jaz sem rabil tri mesece...

:|


Jaz bi raje odprl d.o.o. ampak ni keš...
www.strancar.com

Thomas ::

No - kaj sem pa jest reku - 10 vrat!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s.p. ali d.o.o

Oddelek: Loža
3510536 (9704) Chelios
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356477 (5696) djordjevic
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523221 (17853) K0K0
»

rad bi odprl svojo firmo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589454 (7938) Yohan del Sud
»

Ustanovitev računalniške firme

Oddelek: Loža
293334 (2458) DJroky

Več podobnih tem