» »

Ustanovitev računalniške firme

Ustanovitev računalniške firme

bostjan11s ::

Mislim, da še takšne teme na forumu nisem zasledil
Situacija je sledeča.
Rad bi se nekak postavil na svoje noge ter začel posel.(SP)
Torej rad bi odprl računalniško trgovino, vem, da se podajam v zelo rizičen posel, ker sem se konkretno v Celju lahko prepričal koliko "prodajalcev je propadlo"

Trgovina bi bila v nekoliko manjšem kraju, kjer cca 30km naokoli ni tovrstne trgovine.
Kupci: Imam nekaj preferenc cca 20-30 ljudi načeloma bi kupovalo v tej trgovini, ob primernih cenah seveda, še posebej so zainteresirani za servisiranje opreme.
Tu se pojavi kup vprašanj:

Ali se splača podati v tak projekt?

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje pri pridobivanju dokumentacije, registracijo. So kakšne posebnosti, težave? V kolikšnem času bi lahko zbral vse potrebno za začetek poslovanja?
Kaj bi načeloma moral vedeti, rabiš kakšna posebna dovoljenja?

Vsakršnji komentar bo zelo dobrodošel in bo v veliko pomoč.....

R0K ::

Pomoje bolje, da narediš firmo (d.o.o). Sam zdej nevem, kuk so kej stroški če hočeš bit S.P., sam za firmo vem, da je začetn okol 2mio, pol je še pa dost stvari, ki so sicer manjše, sam si kr na dva mio in pol (ma stric firmo pa vem).

Firma je pa bolš zato, ker če gre kej narobe, lohk greš v stečaj, pa še zdej bo nek nov zakon, k bo država, če bo vidla, da maš kej težav, pomagala (sam bogvedi kuk bo to kej res). Če maš pa S.P. pa prideš u težave si lohk v dreku do konca živlenja...

Drgač pa bi blo fajn, da bi bla eno oreng trgovina v cel (comtron mi že gre na qurac (k majo mejhno izbiro), bigbang je itak sam za to, da se greš tja špilat s prenosnikom druga pa itak ni nč tazga, da bi blo ok)...kje pa bi to sploh stalo? Center celja al kje bolj ven?

segi ::

Rekel bom tako: Registracija samega s.p. je dokaj birokratska. Računaj še na to, da ti bo nekdo moral voditi knjigovodski servis in podobne zadeve.
:D Stroški se naberejo verjami!
Drugih izkušenj pa nimam...

ROK!!!!!
Razlike med s.p.-jem in firmo (d.o.o.) ni v kapitalu, saj lahko tudi s.p. ima več kot 2mio kapitala...Fora je v tem, da pri firmi je direktor in lastnik pri s.p.-jem pa samo lastnik.
Če pride do tega, da se zadolžiš, ti pri d.o.o. ne morejo zaplenit imetja, ampak upniki pač akajo in upajo, da bo po stečaju kaj drugače... Pri samostojnem podjetniku pa je ravno obratno. Mislim pa tudi, da je neki štos v številki zaposlenih in štos pri davkih...
Lahko se pozanimam...:)

Bostijan11s:
DAJ POGLEJ ZASEBNA SPOROČILA, VEČ LAHKO NAJDEŠ PRAV TAM!! SEM TI NEKJA POSLAL, če te zanima...:)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

R0K ::

Ah, ti si me narobe razumu. Potrebno je vložit okol 2min, da lohk začneš s firmo. Sam za to, da jo lohk maš. Glede kapitala firme oz sp pa nism nč reku...

Zato se mi zdi boljše firma. Če si SP, te lohk oderejo do zadnjega penija...sam je pa zato začetek vrjetno 'lažji' kot s doo...

Nevem no. K tut moj stric je novo pečeni direktor svoje firme pa mi je lih zadnjič neki razlagal, da je precej treba vložit že na začetku, sam pol je pa baje še kr zmerno...

Blup ::

D.o.o. je treba met 2 mio za začetek podjetja... in teh 2 mio je tvoja omejitev (družba z omejeno odgovornostjo) ... ampak teh 2 mio je lahko v drugi obliki kot denar... avto, hiša ipd... sam ne celih 2mio, pač nek del... imaš pa najmanj 2 zaposlena...

pri d.n.o nimaš začetnega kapitala in odgovarjaš s tvojim premoženjem... zaposlena sta spet najmanj dva... sam če si pametn nimaš skrbet da bi se tok zapufu... AGT npr je d.n.o, če se ne motim...

s.p. pa stane okol 150.000 SIT, da vse skp urediš (čist možno, da mam napačne podatke), odgovarjaš pa ponovno s svojim premoženjem...

pa še neki je... če maš s.p... to ni lih najlepš vidt, ne daje ljudem zaupanja... vsaj men se tko zdi... računalniška trgovina s.p.?! ... no... če imaš dovolj referenc se vse da...

... ampak mislm, da ni blo lih to vprašanje... vprašanje je blo, če se to splača...

moj odgovor je takle... služt boš začeu počasi... ampak čist mogoče, da se povzpneš dovolj viskok, da ljudje začnejo okol govort, še posebi če maš res tok ljudi že zainteresiranih... strošek bo vsekakor še računovodstvo... če boš pa pametno poslovou, ti pa tut če bi zmankal posla, ne bo zagustilo in ne boš v dolgovih... tko da mislm da se ti splača poskust... pa velik časa boš na začetku mogu vložit... velik

Blup
:\

segi ::

No rekel bi ti še tole: Če že misliš začet pol bodi prva slovenska trgovina v kateri bomo lahko kupovali vredu robo brez nalepk in podobnih domislic.
NAprimer ko sem jaz kupoval ATI Radeona 9700Pro mi ga nekje sploh dobavit niso mogli in če boš ti poskrbel tudi za takšne bolj ekstremne kupce boš dobor vozil, četudi bomo čakali na robo. Na lageru se pa itak nič več nima-skoraj...
Pa ne vzgleduj se pri Mlacom-u za obnašanje do strank...:\
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

cyer^3d ::

Lahko ti povem zanimiv podatek.

Od 100% podjetij jih povprecno v prvih 2 letih ostane samo 5%.
V nadaljnih 2 letih pa se obdrzita samo 2% od zacetnih 100%.
Ostalo propade.

Ne pozabi se, da pri d.o.o. placujes drzavi slabo polovico place.
npr. imas 2 zaposlena s placo po 150.000. Skupaj 300.000. Drzavi moras placati se okrog 130.000 skupaj za obadva.

Pa potem so tukaj davki, ki so osnovani na dobicku preteklega leta etc ...

Srecno :))

ali3n ::

Za d.n.o. ni potrebno, da je kdo zaposlen, morata biti le najmanj dva lastnika, ki odgovarjata s svojim premoženjem. Vsa birokracija (v glavnem občina in notar) pa ti pobere dober mesec in okoli 80.000 sit (junij 2002).

Svetujem ti, da si narediš poslovni načrt, ker so začetne investicije kar velike (zdaj vem, zakaj je za ustanovitev d.n.o. potrebnih 2,3 milj SIT).

---------------popravek---------------
se opravičujem:
(zdaj vem, zakaj je za ustanovitev d.n.o. potrebnih 2,3 milj SIT).
pravilno se glasi:
(zdaj vem, zakaj je za ustanovitev d.o.o. potrebnih 2,3 milj SIT).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Blup ::

ali3n: d.n.o. 2.3 mio SIT za začetek? od kje pa tebi ta informacija?

Blup
:\

R0K ::

za d.n.o. sm skor ziher, da ni začetni vložek tok velik.

Pa tut nism ziher glede tistga, da morta bit najmanj dva zaposlena pri d.o.o.. Eden zaposlen + lastnik firme čist možno, sam dva pa skor ziher ne. No bom vprašu strica, k je lih rihtal to..

ali3n ::

ma, zatipku sm se.. je popravljeno :D

za d.n.o je (kot sem že zgoraj napisal) potrebno okol 80kSIT (mislim da je nas prišlo 77 pa še drobiž) - notar + upravne takse,....

o potrebnem številu zaposlenih v d.n.o.:
kot sem napisal: Za d.n.o. ni potrebno, da je kdo zaposlen, morata biti le najmanj dva lastnika (ni nujno, da sta zaposlena).

edin če je nastala kaka sprememba v zakonih od junija 2002 do danes??
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Blup ::

Za d.n.o. ni treba nč plačat oz kapitala za začetk.. sam birokrate je treba plačat....

... za d.n.o. vem, da se da zlo hitr zrihtat za "male pare" ... pokličeš posrednika in on vse papirje zrihta... odločt se morš pa glede dejavnosti... zlo se splača pogledat kakšne dejavnosti lohka maš, da pol tisto ta najbl splošno vzameš... ker neke izobrazbe pa so potrebne pri določenih dejavnostih...

za d.o.o. ne vem kok traja, ampak sm zihr da je mal več laufanja okol in bi trajal tut kkšn mesec vse skupi če bi uni kje velik mečkal... prav tako je z s.p. jem, ki pa tut kr neki traja... mal se pozanimi pri posrednikih... ne kasirajo tok veliki in sm zihr, da bi ti znal kkšn pametn nasvet dt... jih je v Salomoncu kr neki... vedno radi odgovorijo na vprašanje (v upanju na zaslužek :D ) ....

Dovoljenja se pa pojavijo, mislim da, pri objektih lahko....

Blup
:\

tx-z ::

kaj je zdej d.o.o. al d.n.o.
tx-z

Ziga Dolhar ::

Malce osnovnih informacij dobiš tukaj. Vedi, to je snov, kot jo učijo ekonomske tehnike in je lahko posplošena ter ne up-to-date. A vsaj dobiš približen vpogled v osnovne značilnosti različnih pravnoorganizacijskih oblik.

Zgodovina sprememb…

Blup ::

zigam: d.o.o. - družba z omejeno odgovornostjo ... ta odgovornost pomeni tistih 2 mio, ki jih vložiš na začetku...

d.n.o. - družba z neomejeno odgovornostjo ... odgovarjaž z vsem svojim premoženjem - osebnim ... kar pa ni fajn če propadeš in si zapufan...

to je ZELO posplošeno.... če pa koga kej več zanima, na strani gospodarske zbornice je lepo vse napisano... sam mal je teško najde se mi zdi...

Blup
:\

bostjan11s ::

mhm mhm

najlepša hvala za odgovore se strinjam z vami da dobra firma ne propade.... zdaj ostat dober to je druga zadeva.
sem se odločil da se zadeve lotim preudarno
tak da grem se jaz pozanimat na občino kak bi to blo, glede birokracije
mimogrede če mi kdaj uspe začet poslovanje bo pa itaq

welcome žur za vse slo-techarje

v glavnem če se še kdo kaj spomni, da lahko doda potem prosim....:\

Kaboom ::

izgleda trgovine nisi omenil - recimo jaz osebno grem raje v računalniško trgovino ki deluje na tem da s kvaliteto privabi stranke in ne z izložbo.
na ptuju naprimer imamo trgovino kjer so noter tri pisalne mize kjer stranke naročijo računalnike ali pač kupiš kaj rabiš, in je tudi dokaj dosti polic razstavnih. raje pa grem v trgovino kjer je ena pisalna miza, na drugi ima vedno kak servisiran računalnik - cena enakega ohišja kot v prvi je pa za 3kSIT nižja. pa še stranka je kralj noter.

dosti trgovin sem že videl ki delujejo samo na principu pisarne, zadaj je pa skladišče. in se mi bolj dopadejo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zigy ::

Ojla ... dolg nisem sodeloval na forumu sam stvari so take. Jest sm lastnik dokaj mladega računalniškega podjetja d.o.o. v Ljubljani. Ustanovitev d.o.o. je res 2.5m 2.1m za doo in 300k+ za stroške ustanovitve in res je da ti to da večj ali mogoče boljši ugled kot d.n.o. al pa s.p. Sam bistvo sploh ni v tem ... ta kruh je mnogo zajeb.. Kes je najmanjši problem bistvo je da z HARDWAROM NI DENARJA ... od njega lahko v sloveniji živi le par VELIKIH k res delajo masovno ker pri takih maržah ipd. je zaslužek tako slab da lahko štacuno in vse ostalo odpišeš. Še za bencin nauš meu ... Bruto plača 300k je prodanih tm 15-20 računalnikov ... me res zanima kako ti bo to ratal ... no sam tko. Če maš pač dobro idejo in bi rad šel na svoje seveda pejt ... samo prvo naredi dober poslovni načrt ( Z DOBRO IDEJO) pa obrn se na zavod za zaposlovanje (brušura za pripravo poslovnega načrta) al pa tud PCMG ti ma kej za povedat ... sej če te zanima več mi pa mail napiš pa se lahk na kavi dobiva pa ti bom mal razložu stvari ...
Za1x vse ...
:\
Zigy

Vse je v glavi!!!

Justy ::

Kaj ni z hardwarom denarja,.... nehaj no..... sploh pri nasih vrlih prodajalcih.... a pol pravis da v tujini prodajajo hw cenej koker ga dobijo.... lepo prosim....

segi ::

prodajalcem nikoli nič ne paše...:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zheegec ::

V hardweru je kar dosti denarja, razlike med nakupno in prodajno ceno so gotovo večje kot v tujini.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Loki ::

Justy:
Bruto plača 300k je prodanih tm 15-20 računalnikov


kar probaj, se posebej pa v manjsem kraju in kot nova firma.

malinavc ::

Zigy je povedu kak stvari stojijo z računalniki v sloveniji...

...in vse je res!

Če se misliš ukvarjat samo z prodajo računalnikov...boš čez par mesecev, let največ lahko zaprl! če se pa hočeš zapufat kolkr se da, pol pa ni problema met firmo par let...

predlagam ti, da greš res na kavico z zigijem pa ti nej razlož...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Justy ::

Ce se stvar uzame resno in so ambicije, potem bo tud kruha na mizi...... ne bos pa cez noc 'obogatel', koker tlele eni strasite.... normalno da je najtezji iz nic zacet, samo kot ze gre: dobro delo se samo hvali, je se kako res.... eni zgleda da mislte da a ce bos kr sam prodaju bo pa ze prec ne wem kaka penzija al kaj..... govorite kot da je ze dost firm in da cist lepo laufa to v nasi ljubi dezelci (in da ne rabmo se eni kvazi trgovine).... dalec od tega..... hardware pri nas je dejansko drag in tega mi ne govort da ni res.... zgleda pa da so eni 'res' tako 'pozresni' da bi pa radi neki prodal in kr takoj mel polovico tega.....

Chessman ::

Fantje ne bit preveč glasni. Stanje na HW sceni v sloveniji je porazno. Zasluški pri HW pa tako majhni da če nimaš servisa zraven sigurno ne moraš preživet. O tem da pa v tujini majn zaslužijo kot pri nas pa tudi ne preveč na glas govorit. Se vam bodo kaj hitro začeli smejat.

Kot informacija:
Marže v avstriji cca 30% v sloveniji cca 10%.
Res pa je da me recimo printer v avstriji kot fizično osebo stane manj kot stane slovenskega uvoznika ki ta isti tiskalnik kupi v tovarni. Je pač tako. S tem ko so podpisali pogodbo z proizvajalcem da bodo uradni zastopnik za slovenijo pač nesmejo kupovati drugje kot samo v uradnih skladiščih (torej direktno pri proizvajalcu).

Mr-poki ::

no ce bos naredu firmo mi povej k bi med poletnimi pocitnicami delu pr teb :D :D :D :D
drgac pa vso srečo.
aja moj fotr ma majhno firmo so trije zaposleni pa kr dobr zasluzijo. res da ni to racunalniska firma.vcasih se tut mal tak zmenijo brez davka pa tak mors mal zakon okol obracat ce hoces kj zasluzit:D
-=GoDfAtHeR=-

ABX ::

Kdor pravi da se da z hardware-jem zaslužit, očitno ni nikoli prodajal računalnike.

In fantje nehajte streljat neumnosti, resno.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Me pa zanima, kako bo, ko bomo v EU?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bumbar ::

V računalništvu pri nas bodo preživel edino in samo veliki. Nehite kvasit o prodajalcih in tko naprej. Marže se vrstijo okoli 15%. Treba je računat da nekaj pobere uvoznik, potem trgovina, še prej seveda država(!!!) z ddv in s carinami in tko naprej...Osebno ne bi nikoli ustanavljal take firme ker ti sigurno sledi propad. Nemogoče je konkurirat recimo Bing Bangu ki lahko količinsko proda toliko HW v enem mesecu kot nekdo drug v pol leta. Pa še ceneje dobijo robo ker se naročuje količinsko, kar manjši podjetnik ne more.
Bostjan11s stvar dobro premisli, v vsakem primeru pa ti želim srečo!

DJroky ::

Tudi če ustanoviš d.o.o. ni potrebno da je začetni kapital nekaj čez 2mil sit, ampak lahko za začetek npr. vložiš začetnega kapitala 700.000 - 1.000.000 sit, ki ga porabiš za začetek poslovanja firme (nabava inventarja, zaloge...) kasneje (npr. čez eno leto (mora pisati v ustanovitveni pogodbi firme)) pa se dokapitaliziraš in povečaš osnovni kapital.
Če nimaš niti toliko osnovnega kapitala za začetek pa izberi d.n.o., ki se tudi kasneje kapitalizira in preoblikuje v d.o.o.. Še preje pa razmisli če se s toliko kapitala sploh splača nekaj začenati, ker stroški se kar naberejo, kar sem občutil tudi sam! a ko enkrat gre, če si dobr gospodar gre tudi naprej!
če te zanima še kašna malenkost pa v privatnih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356412 (5631) djordjevic
»

S.p. ali d.o.o.

Oddelek: Loža
62716 (2494) BigWhale
»

rad bi odprl svojo firmo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589288 (7772) Yohan del Sud
»

Ustvariti novo firmo?

Oddelek: Loža
151639 (1458) Turtle
»

sam puf (s.p.)

Oddelek: Loža
161452 (1221) Thomas

Več podobnih tem