» »

vodno hlajenje??

vodno hlajenje??

mloncar ::

lep pozdrav!

jst sm še precej "zelen" glede vodnega hlajenja.. ..in me zanima kaj je pri vodnem hlajenju najšibkejši "člen"? v ker del vodnega se splača namenit največ pozornosti in denarja?

sam imam midi tower, zato sem precej omejen z prostorom in se kupil radiator od marutija (20x13x4cm), ki ga bom dal pod "strop" ohišja, gor bom pa dau en 12cm vent!

kaj mislite, bo to vredu?

pa še neki, katero pumpo priporočate (pretok vsaj 700l/h, pa da je čim tišja)?

hvala

Tic ::

Sej je logicno. Toploto mores odnest od BLOKa do RADIATORja. In te dve zadevi ste najbol pomembni, kajne ;)

Pumpa? 700l/h je hydor L20. Poglej na cool-pc.org.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

MrGTO ::

Zivjo!

Ja lepo je ce imas kaksen dober blok, sicer pa vse more biti na isti ravni, ker ne mores imeti vse dobro, radiator pa recimo nek slab. Potem bo vse skupi zelo slabo. Pumpo si vzemi najvec 1200 l/h(kar je vec je odvec), za blok vprasi Eddy-ja al pa Morpha. Pumpe pa imas na tej strani.

Veselo na delo.

Lp, oblak

Boki_ ::

A se da dobit radiator z dvema vhodoma in izhodoma?
Tako bi nardil rezervar>črpalka>radiator>blok>radiator>rezervar
Sam bi mogu naštimat vhod vode, da bi blo odvisno od smeri pihanja zraka. Moral bi it najprej mimo hladnejše voda, ne pa najprej mimo toplejše, da bo še hladno ogrel.
I'm back

frenk ::

vse je pomembno ampak zadnje cajte se v vodna hlajenje vgrajujejo premajhni radiatorji, zato ti toplo priporočam da daš not čimvečjega in poskrbiš za čimboljši pretok zraka skozi radiator;)

mloncar ::

glede bloka... ...zelo so mi všeč bloki od eddy-ja (EK-6), sam je kr drag :-(

mam pa drugo možnost... ...kolega prodaja blok M&B )un spiraln) aluminjast za ene 5k, pa ne vem al se mi splača eddyjevega uzet, al kupit rabljenega alunijastga!!

glede radiatorja je pa tako... ...kr mam midi tower je ful problem s placom, bi pa rad vse not spravu! ta radiator ko ga mam (maruti), je baker/medenina, tko de bi mogu fajn delat, je pa res de je mal manjši ko rečmo od lade al pa yugota/101!

-neo- ::

Ja mene pa yanima kaj morph meni o aquariusu 2 , a se mi ga splaca kupit, ce ne kater kit naj vyamem>:D
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

frenk ::

japan power: ne vzet tega bloka...jest mam ta blok ampak je bakrat, aluminjastega bloka pa sploh ne vzam...prezanč:)

the chosen one: jest pravm da nobenga komercialnga vodnga hlajenja ne kupt...raj ga doma nared...tko ti bo tud morph reku;)

Yacksy ::

In 99.9% folka tle. Vključno z mano.

ferdo ::

Poskrbi za čim boljše hlajenje vode "dober radijator" zaradi hrupa imej čim večji ventilator na čim manjših vrtljajih. Najdet boš mogu nek kompromis. Na koncu bo pa denarnica trpela.

Vodno hlajenje imamo :
- zato, da spravimo hrup na minimum TO JE največ, kar nam pomeni "nekateri se spozabijo nad tem, in dodatno monterajo kakšen ventilator več"
- zato, da so temperature naših procesorjev nižje, in nam meljejo dlje časa:\
- zato, da naša soba ni tako vroča v poletnih dneh, za vse ostalo je krivo vreme:\

še kaj se najde, vendar je to za umirjene duše že dovolj>:D
bolj si zahteven, bolj te bo finančno prizadelo:'(

mloncar ::

je vredu to da montiram radiator pod strop ohišja?

če ga montiram pod strop, ali je bolš de venti pihajo v ohišje al iz njega?

Tic ::

zato, da naša soba ni tako vroča v poletnih dneh, za vse ostalo je krivo vreme

To ni res. Kaj mislis da ce das vodno hlajenje v sistem, bo procesor oddajal manj toplote? [No, ce ne ves, NE]

-zaradi višjih overlockov in se bi lahko nasteval ;)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj vse rabim za H20 hlajenje sistema?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221658 (1400) mazy
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838840 (6552) Jackass
»

vodno hlajenje by overman

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301375 (1021) Fury
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302655 (1905) Eddy
»

hrup ... vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152120 (1789) morphling1

Več podobnih tem