» »

Kako postaviti strežnik za Unreal Tournament

Kako postaviti strežnik za Unreal Tournament

kinca ::

Rad bi postavil strežnik za Unreal Tournament (verzija 436) da bi gostil kolege ki bi se povezali na ta strežnik preko interneta, pa ne vem kako naj se lotim zadeve. Imam ADSL povezavo, preko routerja imajo dostop do interneta trije računalniki, eden od njih bi bil kot strežnik in se na njem ne bi igralo, druga dva pa bi bila v igri.

ghostkop ::

Če boš ti gostil, najprej:
-New Multiplayer Game (vse določš)
-ko si v igri pejt v Menu in pod Multiplayer-Find LAN games
-pokaže se ti tvoj server, z drsnikom pogledaš kolk maš IP in ga sporočiš frendom
-prjatli naj grejo pod Find Internet games-Favourites-z desnim klikom New favourite in pod IP adress vtipkajo tvojega-stvar bi mogla delovat

Če stvar ne dela boš mogu odprt porte na routerju
Glede tvojih drugih compov, če je povezava uštimana, bi mogli normalno zaznat tvoj server.

To je blo bl tko povedan, upam da dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

ghostkop ::

Aja, zaje.. sm, ti moraš ta tvoj server nastavt kot dedicated, to storiš že na začetku, ko štimaš mapo, bote..., daš tam namesto start kar dedicated

kinca ::

Pod "Find lan games" se mi izpiše IP naslov ki ga uporablja računalnik v domačem omrežju (192.168.0.4), port 80 ki ga uporablja igra je na routerju odprt. Na ip naslov ki ga uporablja router se kolegi ne morejo povezati. Kako naprej?

Deathlike M Tito ::

probaj s tem da odpres porte od 1-65535.
do what i say not what ive done!

jlpktnst ::

http://www.abxzone.com/forums/showthrea...

zunaji ip pač dobiš kje drugje(irc dns, če ne znaš drugače)

kinca ::

Mi lahko kdo bolj natančno razloži kako dobim zunanji IP naslov?

sash ::

na routerju pogledaš pod Connection STATUS ali pa kaj podobnega ali pa klikneš sem
--------------------
Think different...
TOROiD Group

kinca ::

Na IP naslov ki ga uporablja router se kolegi ne morejo povezati. To možnist sem preizkusil že prej (vsi požarni zidovi so bili izklopljeni). Mi lahko kdo pove kako naj za povezavo uporabim program irc?

sash ::

očitno nekaj nimaš pravilno skonfigurirano, ker bilokaj boš uporabil boš dobil isti ip.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

crusader ::

Forwardaj porte od 7777 do 7781 na ip od serverja. Ziher dela (no vsaj meni). ;)

kinca ::

Skoraj sem obupal. Ne znam nastaviti portov na routerju (Levelone FBR-1403TX). Nimam statičnega IP naslova. Je mogoče to problem?

kinca ::

crusader, bi bil pripravljen pripraviti strežnik za kakšen večer v času praznikov. Lahko se tudi ti pridružiš, pa kakšen tvoj kolega tudi. Kontaktiraj na moj e-mail naslov.

Deathlike M Tito ::

pa sej mas na netu dva DM serverja

kinca ::

Z kolegi bi radi igrali na strežniku ki bi bil zaščiten z geslom. Dobili smo se na večih strežnikih, nato pa pride kdo ki zelo dobro igra in nas vse razbije - nismo pač profesionalci v UT.

Deathlike M Tito ::

aja vas je strah konkurence >:D >:D
to boste pa tezko najdli sam ce kje uzamete v najem kar se vam pa ne splaca |O
ma sej lohku en doma nrdi server na svoji masini itak ni tolk zahteven. ce ma kdo od vas 1mb linjo pa sploh ni blema za laufat igro.
do what i say not what ive done!

kinca ::

Jaz mam 1mb linijo pa se kolegi ne morejo povezat na moj IP naslov - strežnik ni viden v server listi (viden je samo v LAN server listi). Zgleda da na routerju nimam odprtih portov, ne znam pa jih odpreti, al pa je mogoče še kje drugje kaj narobe.

Deathlike M Tito ::

brez portou ne bo slo moras najdt kje se odpre porte. ko se povezejo nate morajo upisat tudi port npr: tvojIP:7777 (port)
ne rabs d je vidt na server listi k itak sam upisejo IP in port in se povezejo.
poglej ce si dau moznost advertising server! lohk d je tle problem.
do what i say not what ive done!

kinca ::

Našel sem kje se odpirajo porti. Na "Incoming ports" in "Outgoing ports" se nahajata dva tipa portov (TCP in UDP). Katerega je potrebno odpreti?

Deathlike M Tito ::

oba odpri udp in tcp in postavi igro na port 7777 al 8777 al pa 9777.
do what i say not what ive done!

andper ::

Se oproščam za offtopic, ampak a vi še kej pogosto špilate tole zadevo prek neta?

Mene je zadnje čase zelo zasvojil multiplayer mode. Trenutno na veliko obiskujem BoomTown serverje, in sicer prakticiram svoj najljubsi nacin igre: instagib CTF. :))

Sicer pa začetnikom priporočam obisk Truff-ovih serverjev. Osebno sem se tam ogromno naučil.

kinca ::

V času praznikov smo veliko preigrali na netu, rad pa bi postavil strežnik zaščiten z geslom, ker na netu je konkurenca res huda. Če mi bo to uspelo te povabim na kakšen špil.

Deathlike M Tito ::

jst sm ga po enem letu zaceu spet mal bol redno igrat in igram samo na slo serverju Proteus, ker mi je usec konfiguracija. je pa DM, 15 min traja match, weaponstay off, noben mod in translocator on.
do what i say not what ive done!

Zgodovina sprememb…

kinca ::

Strežnik dela!!! Problem je bil v nastavitvah mrežne kartice. Ko sem v lastnostih TCP/IP protokola omogočil "Enable TCP/IP filtering (All adapters) - permit all je strežnik začel delati. Odigrali smo čudovito Deathmach igro v katero se ni vmešal nihče (strežnik je bil zaščiten z geslom). Če je kdo zainteresiran za kakšen večerni špil naj kontaktira na moj e-mail naslov.

Deathlike M Tito ::

am kak pa je tvoj email naslou?
pa kolk dobr folk sprejemate?!>:D >:D
do what i say not what ive done!

kinca ::

Ni problema, če si zelo dober v UT nam boš pač pokazal kako se dobro igra, drugače bomo pa mi malo tolkli po tebi. Igramo pošteno - dogovori med igralci so prepovedani!
E-mail najdeš v mojih podatkih.

RookY ::

In po katerih pravilih igrate UT?
Classic?
Juhu juhu spet bom bruhu

kinca ::

Deathmach - Hardcore - brez Botsov - 15 minut - 15 zadetkov

V petek 16.1.2004 zvečer bo strežnik delal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329073 (29529) ignats
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264006 (3334) trnvpeti
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436492 (5693) s6c-gEL
»

Webmin error

Oddelek: Operacijski sistemi
212087 (1594) xtrat
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161175 (1005) KoMar-

Več podobnih tem