» »

DVI problem

DVI problem

Skrat ::

Imam NVidia GeForceFX 5200 in Samsung SyncMaster 192T; OS Debian Linux, kernel 2.4.22; NVidia driverje z njihove spletne strani. Koncno sem si omislil DVI kabel (prej sem imel analognega) in sedaj se mi pojavlja problem. Slika je sicer ok, vendar se mi na zaslonu (vidno je predvsem na crni podlagi) pojavljajo drobne zelene pike, podobno kot bi bili mrtvi pixli ;(. In teh je ogroomno. Ce ugasnem in spet prizgem monitor, zacasno izginejo, ampak se slej ko prej spet pojavijo v razlicni mnozini. Imam obcutek da dlje, kot imam prizgan monitor, vec jih je? Prej, ko sem imel analogni kabel, se mi to ni pojavljalo :\.
Free software is a matter of liberty, not price.
  • spremenil: Skrat ()

TylerDurden ::

Sine: nvidia radeon 9200 - kdo ti je pa prodal to kartico?
Let\'s make some soap ...

Skrat ::

ups... sory :D lapsus NVidia GeForceFX 5200

posipam se s pepelom :'(

CaqKa ::

zanimivo.. tole prvič slišim... morda se javi še kak tak user s podobnim problemom.
od kdaj imaš tak povezano ter kak si mel prej povezano.. pa katere komponente si imel prej pa katere imaš sedaj.. oziroma katere imaš sedaj itak vemo. si kaj menjaval med tem razen kabla? si probal z več kabli?

Skrat ::

Imam ves cas enake komponente, menjal sem samo kabel. Prej sem imel navadni analogni kabel, povezano iz analognega izhoda na graficni kartici na analogni vhod na monitorju, probal pa sem tudi z analognim kablom iz DVI izhoda na graficni (pretvornik za analogni kabel) na analogni vhod v monitorju. Vse je delalo b.p.
Free software is a matter of liberty, not price.

CaqKa ::

si navijal grafično med tem?
predvidevam da ne... hmm trd oreh bo to. maš možnost da probaš monitor na drugi grafični? ali pa da probaš grafično na drugem monitorju... ali pa da dobiš drug kabl?
pač da ugotoviš kaj je vzrok težavam.. kabl kartica ali pa monitor? ciljam pa bolj na kartico ali pa kabl.

TESKAn ::

Hm, če si le kabel menjal, po moje problem ali v kablu, izhodu grafične ali monitorju, se pravi na povezavi, še posebej, ker ti analogni način ne dela problemov. Poskusi 'odstranit' krivce, recimo zamenjaj DVI kabel, pejt do frenda in preizkusi na njegovi kišti,...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je kriv KABEL ALI MONITOR da ni slike pri celem bootanju

Oddelek: Strojna oprema
10870 (756) Alien123
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219992 (9505) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523574 (14878) al3n
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173243 (2892) amigo_no1
»

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

Oddelek: Kaj kupiti
161543 (1198) killah bee

Več podobnih tem