» »

Nepravilen zagon windowsov

Nepravilen zagon windowsov

DJ-DUST ::

Torej imam masino Intel Celeron 500Mhz, 128MB rama [2x 64MB], ABIT VL6 in 550 MB HDD Quantrum. Ko prizgem racunalnik pride do zadnjega windows loading screena in zasteka. Preostane mi samo reset, nakar potem pridem do izbire Navadno, Varni zagon ..., izberem navadno in v windowse pride brez problema.
Eden serviser mi je rekel, da je mogoce katiri RAM module kriv, ampak sem jih prestavljav po portih in pretestirar ampak napak ni bilo in stvar je se vedno ista. Torej dvomim da bi bili rami.
V biosu sem probal tudi ze veliko funkcij, ampak skoz je enako. :\
Zamenjal sem tudi te windowse, WinME, Win98 in Win98 SE in je stvar na vseh sistemih ista. ;(

frenk ::

grafična pa je?

maš kej navit?

DJ-DUST ::

graficna je Voodoo 3 3500 TV
vse je normalno in nic navito

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

LittleDevil ::

Prodi dat en RAM ven pa Windowse XP instaliraj.

DJ-DUST ::

500mb hdd mam, nebo slo

LittleDevil ::

Kaj pa če daš samo en RAM notr??

DJ-DUST ::

sem probal ista stvar, tud vsakega posebi stestiral in ni blo napak

naredu sem tud novo particijo ob vsakem formatiranju in je vse isto :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

LittleDevil ::

Ali nimaš nobenga večjega diska da bi XP rpobu?

DJ-DUST ::

nimam, sumim pa da je disk vse kriv, sej bom probu nabavt drugega, pa potem se takoj vidi se je ok tud ce 98 gor dam

DuLE_ ::

No da nebi nove teme odpiral, jaz imam en podoben problem, dobil sem nalogo, da usposobim racunalnik od sestrične, saj ga je stric spet onesposobil :)... starejši ljudje pač, racunalnik je Pentium I. 100mhz, 32 rama, OS - Win98se Slo.,
Problem pa je sledeč, ko sem naložil Windowse na novo, se je racunalnik obnasal zelo cudno, vedno ko se je zaganjal, in prisel ze skoraj do konca, je vse skupaj dobesedno friznilo - počakalo par sekund in se sam od sebe znova zagnal, nato pa je pri novem zagonu prikazalo tisti Meni Navaden zagon, Varen zagon itd.. no Varen zagon deluje normalno, ampak pri Navadnem pa se SKORAJ vedno to zgodi, to je najbolj zanimivo pri vsej stvari, da včasih pa deluje normalno, samo sem razmišljal, da je mogoce kriva zvocna kartica, ker je med inštalacijo nisem prav inštaliral, ampak kot neznana naprava, saj nisem imel gonilnikov za njo, mogoče pa to povzroca da se znova zaganja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730956 (24427) Spajky
»

strojna okvara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152092 (1658) Brias
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452009 (1668) mojo31
»

Problem z računalnikom - nujno rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
131360 (1225) Tomaz24
»

A je to sploh mogoce ???? ZNOREL BOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
231797 (1076) lepi joker

Več podobnih tem