» »

Oprema za tišanje hard diskov

Oprema za tišanje hard diskov

Fritz ::

Ali kdo ve, kje bi se v Slo dalo nabaviti kaj od opreme za tišanje diskov npr. rack za 5.25 z vpetjem diska v gumijaste trakove in podobno. Sam imam WD 80GB na 7200, ki v idle modu zverinsko piska. Kar spim v istem prostoru z mašino in ta deluje 24/7 je zadeva rahlo nevšečna. Ponoči računalnik deluje zaradi P2P klienta, ali obstaja kak drug način utišanja diskov oz. a bi se dalo narediti kak drive v RAM-u s katerim bi P2P delal, diske bi pa na na stand-by poslal. OS je Win Xp.

Phoebus ::

za diske vem da je mlacom vcasih prodajal silencerje...oz ne, vse silent zadeve sem jaz tam kupu bp, vključno z oblogami za ohišje

Fritz ::

Kako se kaj obnesejo te obloge za utišanje?

ru7 ::

Če se ti da si poišči v Cool-pc Disk Silencerje od Coolteka(2200SIT)

Fritz ::

Hvala za info. Stran sem sicer že prej obiskal vendar je glede tega tako nepregledna, da sem tudi sedaj klikal ene par minut preden sem našel tisto kar sem iskal. V kratkem bomo zadevo stestirali in poročali. Ali ima že kdo iskušnje s temi blažilci?

LoneWolf ::

IMHO ne rabis denarja metat za take industrijske resitve. Vzames malo debelejsi gumijast trak, recimo 2-3mm ali pa kaksno tesnilo, in s tem vpnes disk v ohisje, tako da visi na gumi. Moj WD1200JB, ki je prej piskal kot za stavo je zdaj spet prakticno neslisen, kot prej, ko je bil se cisto nov.
Pri WDjih v bistvu ne piska sam disk, ustvarja pa vibracije, ki se mocno prenasajo na ohisje, ce je disk pritrjen na obicajen nacin.

Spajky ::

preštudiraj mojo rešitev pod komp/modifikacije ... :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utišanje diska

Oddelek: Kaj kupiti
322633 (1790) mr1two
»

Raid 0 ali ne raid 0..

Oddelek: Strojna oprema
311835 (1288) Pyr0Beast
»

Kupljeni gadgeti za tišanje diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91431 (1126) The B
»

Chieftec "problem"

Oddelek: Pomoč in nasveti
141700 (1350) ferjan
»

Utišanje in hkratno hlajenje mojega diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172443 (1903) Marjan

Več podobnih tem