» »

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

rnrnrn ::

Živjo,

imam en problem. Nov računalnik, NVidia NForce4 motherboard, 2 diska po 160 GB, na katere sem zacel nalagti windowse. V biosu je bil po privzetem vklopljen raid (stripe). Windowsi so se nalagal cist uredu (do kopiranja fajlov na disk), ob rebootu (nadaljevanju instalacije) pa se niso hoteli startat z diska. V biosu sem izklopil raid, nakar sem ugotovil da bios ne zazna vec diska po 160 GB, temveč le po 128 GB. Gdisk je pokazu je pokazu, da ima cca 3.300 cylindrov manj kot v originalu. Kako bi prišel spet do normalne velikosti diska (z brisanjem arraya v biosu in brisanjm podatkov z diska se ni nič spremenilo)?

Hvala in LP,

RN
  • spremenilo: rnrnrn ()

rnrnrn ::

gdisk izpise tole:

gdisk 1 /status


disk cylinders heads sectors Mbytes Model
1 16709 255 63 131071,0 HDT722516DLA380
2 20023 255 63 157066,9 HDT722516DLA380

GDISK (W) FIXED DISK 1 HAS PARTITION(S) THAT EXTEND PAST THE END OF THE DISK

a se komu sanja kaj narest (sta pa cist identicna diska?

LP

SaXsIm ::

windows service pack maš naložen? Mislim, da windows xp brez tistih popravkov ne podpirajo diskov večjih od 120gb (130?). Pogooglaj
SaXsIm

rnrnrn ::

thnx za odgovor, ampak če bi bilo tako preprosto, bi že delal... bom probal še na kak tuj forum. morda bo več sreče :)

AndrewSmith ::

Kot je reku SaXsIm.
Vem da brez SP2 ne zazna vec
kot 124GB,al nekaj takega.
Ce pa noces met SP2,so pa verjetno
kaki popravki v windows update,vendar
nisem preprican ker nimam tako velikih
diskov in se s tem se nisem ubadal,tako
da naj se kdo pove ki je 100%.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

IČA ::

Probaj se z Partition Magicom poigrati, sem imel podoben problem, ko sem pred kratkim inštaliral nov disk. Torej zaznalo mi je samo cca 128GB od 250GB, programček pa je to lepo porihtal.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

mini-moris ::

Pozdravljen...
vzemi nasvet ICA ker sem imel enak problem kot ti z isto velikostjo diska in je Partition Magic vse to lepo postimal LP
Ubuntu, best there is.....

Zgodovina sprememb…

Poldy ::

Zanimivo, jaz imam winxp sp1, pa mi lepo zazna 160GB... drugače pa tudi priporočam partition magic.

rnrnrn ::

thanx za nasvete,

nimam Partition Magica pri roki, zato sem probal z Partition Manager 7 Server Edition (tega slucajno imam), pa ni cist nc drugac pokazu.
Disk je velik 128 GB in nc druzga nism mogu narest.

Mam pa Win XP SP2 in na drugem compu mi normalno dela Maxtor 200 GB z istimi Windowsi.

Ni mi jasn kje je problem, tko da ce ma se kdo kako idejo, ......?????


LP,
RN

dustphoenix ::

Odgovoril si si v svojem zadnjem postu: Mam pa Win XP SP2 in na drugem compu mi normalno dela Maxtor 200 GB z istimi Windowsi. :|

Seveda ti dela normalno, če pa imaš SP2 gor!!! :\

Inštaliraj Winse brez SPja al pa z SP1, pa ti ne bo delal normalno!!
So ti že povedli da rabiš vsaj SP 1a ali SP 2 za WinXP!! Ker pač obični Winsi ne prepoznajo takšno količino diska. Jah, al boš updatal Winse in pridobil izgubljen prostor, al pa namestil Winse z že integriranim SP2!

Odločitev je tvoja.

rnrnrn ::

zoky, če nisi dobr razumel - povsod so win sp2... :\

dustphoenix ::

OK naj ti bo...
Povej katere firme imaš diske?
In probaj naredit Low Level format teh diskov.
Če se ti da, še BiOS od matične flešaj z novejšim.

SP2 imaš naknadno nameščen al že skupaj z Winsi? - Ker če imaš naknadno nameščen, ti bo ostanek prepoznalo kot nezaseden neopredeljen (beri ne-formatiran) del diska.
Lahko pa da imaš tudi kakšno particijo za (recimo Linux) al pa kej drugega narejeno in ti je Winsi ne zaznajo. V tem primeru bi to pojasnilo pomanjkanje prostora na tvojem disku. Saj OSa uporabljata različne datotečne sisteme... Če je kdo testiral disk preden si ga kupil al pa karkoli z njim čaral in ni zbrisal particije...

bosto ::

hm, low format tuki ne bo resil cisto nic. Ce imas tezave z winxp, poglej tole:
support.microsoft.com
largeharddrivesupport.windowsreinstall.com

Ni mi pa cisto jasno kje/kaj ti napise da imas premajhen disk: bios pri bootanju ali winxp potem ko so ze nalozeni? Bios vcasih prjavi manjsi disk kot je priklopljen, winsi/linux pa vecinoma delajo mimo biosa in vidijo cel disk. Omejitev 128GB je pa rahlo cudna, zna bit da chipset za raid na tvojem mbju ne vidi vec kot toliko. Probaj z updatom biosa za raid.

~Speed ::

GDISK (W) FIXED DISK 1 HAS PARTITION(S) THAT EXTEND PAST THE END OF THE DISK


Tabela particij je sfižena, zgleda.

Vsak disk posebi sformatirej (ne kot primarna) in zaenkrat pozabi na raid konfiguracijo.

good luck
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

rnrnrn ::

OK.

BIOS ne bi flešal, ker je comp cist nov in ne bi rad, da mi recejo da zadeva zaradi tega nima garancije.

Da mal bl podrobno opisem zadevo.

Diska sta HITACHI, na njihovi strani pa sem najdu en kul tool za administracijo diskov: Feature tool 2.01.

Ko sem bootal z njim je preskeniral prklopljene diske in najdu dva diska po 136 GB, zraven pa je pokazu se da je njegova originalna velikost 164 GB, kar je kul.

Z funkcijo change capacity sem nastavu velikost diska na maximalno, torej na originalno velikost, kar je trajal cca 10 sec in naj bi uspesno zapisal nastavitve velikosti. Da sem bil zihr, sem se enkrat dal preskenirat diske. Spet je najdu dva diska, tokrat oba po 164 GB (the best).

Sem mislu, da je ze resen, sem booto z windowsi (instalcijski cd z integriranim SP2) in ko je prsu do particioniranja je spet pokazu 1 disk 136 GB, drugi pa 164 GB (vsaj to!). Ocitno ga neki zmot in ponastavi nastavitve nazaj na 136 GB (128 ko je sformatiran).

Ce ma kdo zdej se kako idejo (a je kej zdiskom narobe, al pa mogoce kej druzga, ....)?????


LP,
RN

Leks ::

Zivjo

Moj problem je pa ta da sem dobil racunalnik z enim diskom, ki ima narejeni 2 particiji. Ko pozenem Partition Magic 8.0 mi napise

" Disk 1 (131069MB 16709c 255h 63s) appears to have partitions created using a different drive geometry (52h 45s)."

nato se program zapre.

Prva particija je velika 83Gb, do ostalega dela pa sploh nimam dostopa, ce v explorerju kliknem nanj mi napise da disk ni formatiran in ga naj sformatirma. Ko pride format do konca napise da windows ni mogel izvesti formatiranja!

Sem poskusil z chdsk, tudi nič.

Se nekaj podatkov o disku: WDC WD1600JS-22MHB0 ATA;
1. particija je NTFS
2. particija je RAW

Tisti ki je imel tale disk tega 100% ni naredil on, kako se lahko potem naenkrat iz NTFS spremeni v RAW.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD ne zazna celega ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121162 (1032) Spike Edin
»

Trdi disk - iz 250 GB na 137,4 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
151367 (1162) Daedalus
»

Bios zazna samo 136 GB diska namesto 160GB

Oddelek: Strojna oprema
151716 (1296) 5er-->
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81857 (1525) Kastrola
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584764 (3590) Yamasaki450

Več podobnih tem