» »

3D mark 2003 - 1060 točk!!??

3D mark 2003 - 1060 točk!!??

Vrocipes ::

Ale sem vam v 3d marku 2003 zdi 1060 točk dovolj za:

Intel Celeron 2400
ATI Raedon 9000 128mb
256 DDR PC3200 400Mhz
Seagate 80GB 7200
MSI 865P NEO
Soun onboard

Zheegec ::

Ja, Celeron in pa grafa sta takšna da je celo 1K dovolj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vrocipes ::

Misliš da bo to še vedno za nekaj časa dovolj za poganjanje najnovejših iger?

Klemenn ::

na manx najbrž niti ne

to je kot bi v fičota bencinarja tankal diesel

:D

Vrocipes ::

Niti ena igra nima optimalnih zahtev več kot 1800 Mhz in niti ena igra zaenkrat ne zna izkoristit 128mb grafičnega pomnilnika!!

Klemenn ::

sej polž se tudi premika

:)

Vrocipes ::

No ko pa bodo igre napredne pa bom kupo nov procesor in grafo......saj bo matična podpirala!!
Ok hvala vsem!!

Highlag ::

Optimist.:D

LittleDevil ::

Ali ti grafična podpira directx 9.0?

Vrocipes ::

Ne !!
Zakaj??
Ampak imam ga vseeno installiranega!:>

LittleDevil ::

3D Mark 2003 podpira samo directx 9. Če ga tvoja grafična ne pol je to bolj slabo.
Probi jo stestirat na 3D marku 2001 pa povej rezultat.

Dr Evil ::

Z celeronom si pa fejst mimo vdari.

Moje sožalje:\

Vrocipes ::

Od katerega koli AMD-ja je že boljši!!!!!
100%

Dr Evil ::

Only in your dreams.

Beri in se joči.


članek

Zheegec ::

Intel je vse nove Celerone totalno zabluzil in 2GHz Celeron se ne more primerjati z Athlonom XP 1800+.
Še Duron 1300MHz je boljši od Celerona 1600MHz :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr Evil ::

Bi prej rekel,da se noben celeron z bilokaterim athlon xp ne more primerjat.8-O

boštjan ::

Bi prej rekel,da se noben celeron z bilokaterim athlon xp ne more primerjat

pa saj vidiš kaj dela duron 1,6GHz s celeronom,kaj šele athlon

Vrocipes ::

Ne bi rekel ....
Glejte takšni ste vi...
Pride čas ko je treba kupit nov računalnik pa greste v trgovino in si rečete, katerega bojo imeli na zalogi bom vzel (ne da se mi čakat....)
In potem katerega vzamete ga zagovarjate čeprav še drugega niste imeli!!:>
To je to...
Mislim pa da se AMD še kar nekaj časa ne more primerjati z INTELOM, ki dela kvalitetnejše procesorje, manj se grejejo boljša tehnologija, zaneslivejši so, niso občutljivi....
Amd se pri teh stvareh zaenkrat še lahko skrije...
Pa še nekaj DURONOV pa sploh ni vredno omenjati ker e mel neki prijatelj duron 700 Mhz pa je računalnik mojega dedeka Intel 233 delal hitreje!!:=)

ganzi ::

Človek kašne pa ti pokaš LOL:D :D

Poglej svoj računalnik.. take prodajajo v leclercu pa cityparku..

Na tem forumu ma pa večina folka hude kompjutre (in premisli kaj bodo dal not v kišto).. brez počasnih celeronov..
Celeron se ne more primejat z Athlonom..

ganzi ::

Aja hotu sm rečt da si ti šov v PRVO trgovino pa TAPRVO sestavljeno kišto pograbu.. skor 100%

Vrocipes ::

Kaj dela??

Vrocipes ::

Hehehe....AMD fani......bomo videli komu se bo prej pokvaril!:>
Sklepam da nobeden med vami še ni imel Intel procesorja!:>
:D

ganzi ::

ne boš verjel da sem ga imel..prvi računalnik k sm ga mev je biu celeron.. zgubu sm živce na njemu..

Nism amd fan z veseljem bi si prvošču enga P4 2.6 ali več.. z 800FSB -ja pa hudo platko za P4 ki podpira dual ddr..
Ampak to je čist druga zgodba kakor celeron..

Vrocipes ::

Saj pa celeron stane še vek kot AMD in so mi ga v vseh trgovina in vsi strokovnjaki svetovali naj rajši od amdja vzamem celerona, ker je amd občutljivi že pri namestitvi in jih je baje poleti prevroče!:>
:D

kuglvinkl ::

Dej mi povej, če te je kaj peklo, ko si šel iz te štacune samih strokovnjakov. Saj ne oporekam strokovnosti teh strokovnjakov, samo o IT imajo bolj malo pojma, o nategovanju pa precej.
Your focus determines your reallity

ganzi ::

Ne vem kera je to trgovina da celeron več stane od athlona in da tam taki strokovnjaki delajo..
A nam zaupaš svojo skrivnost?:D

OrkAA ::

hot-dog...Dej si najprej teste oglej pol pa komentirej...|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

kuglvinkl ::

V bistvu clo hočmo vedet, kje si to nabavil. Ker takih štacun se je treba ognt v velikemkrogu. Torej?
Your focus determines your reallity

ganzi ::

Ja kr lepo so te nate.. Še hvališ se stem..>:D

Vrocipes ::

vztrajate, vztrajate, vztrajate....OK
Pa gremo takole naštejte mi 5 razlogov zakaj celerona ne!!??
Da vidimo!!:>
Kaj bo pa naj še drugi povejo ali se strinjajo ne le vi AMD fani..:D

kuglvinkl ::

Kje si kupu? >:D
Your focus determines your reallity

ganzi ::

Sem ti povedal da nismo amd fani!

Je pa samo en razlog...AMD JE CENEJŠI IN HKRATI BOLJŠI...(a sm lepo povedu:D ?)
Mislm cenješi s plato pa vsem skup..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Slowenc ::

LOL hot-dog. Ne buč prodajat.:D :D
Skiny gate.

ganzi ::

Ja sam seb skrivaš resnico..8-O
V zgornjem postu sm mislu na kšn duron sistem..

Vrocipes ::

ganzi: Moja plata ima Dual DDR, tako da ne boš preveč glasen!!:>

morphling1 ::

Few facts:
1. Celeron se ne more primejat z Athlonom XP, je pač bistveno počasnejši.
2. Ne brat kakšne so optimalne zahteve za igre na škatlah, vse novejše igre rabijo precej več kot 2.0 GHz (pa ne Celeronovih) za gladko igranje na nekih normalno visokih resolucijah.
3. 128 MB grafičnega pomnilnika večina novejših iger brez težav porabi, če le igraš na malo višjih resolucijah,sploh z vklopljenim AA in s teksturami na max kvaliteti.
4. Tvoj sistem je totalno neuravnotežen. Na eni strani imaš odlično osnovno ploščo, ki pa ne more pokazat niti delčka svojih sposobnosti, kot prvo zaradi tega ker imaš en spominski modul namesto dve, ki bi izkoriščala dvokanalni dostop do pomnilnika. Imaš celerona, katerega največja hiba je prav slaba spominska prepustnost (btw. zadeva katero igre prav najbolj potrebujejo). Prvič deluje na 100 MHz FSB in drugo ima samo 128 KB L2 predpomnilnika, to dvoje je ozko grlo tega procesorja. Sama frekvenca ni problem .Če bi Celeron recimo deloval na 200 MHz FSB bi bil že samo zaradi tega čisto druga žival in bi se na dvokanalni plati verjetno brez težav začel kosati tudi s primerljivimi Athloni.
5. Tvoja grafična je dobra samo za igranje na max 1024*768 na nekih srednjih kvalitetnih nastavitvah, za najnovejše igre pa počasi tudi ta resolucija postaja preveč za to karto (nenavito seveda)
6. O tehnologijah in kvaliteti določenih znamk raje ne govori, če se ti ne sanja o čem pišeš oz. to delaš samo na podlagi nekih zabetoniranih predsodkov.

Najceneje kar lahko storiš za svoj sistem v tem trenutku je da kupiš še en modul spomina ga vtakneš v primerno mesto na plati (ne zraven prvega modula pač pa v sosednji enako obarvan dimm slot) s tem boš kar lepo pospešil celoten sistem (btw 512 MB je zopet nekaj čisto normalnega za vse novejše igre, če se hočeš izognit počasnim nalaganjem novih stopenj)
Ko boš imel malo več denarja hitro zamenjaj proc in vzami kakega P4 2.4 C (800 MHZ) cene so se že lepo spustile. S tem boš tudi na obstoječi grafični kartici zelo lepo pospešil delovanje današnjih iger, ki so še vedno zelo cpu limited.

ps. glede na to da je 3Dmark čisto gpu test je tvoj rezultat popolnoma primeren grafični kartici in ti nakazuje, s kakšnimi fps-ji boš lahko užival v igrah zadnje generacije in prihodnosti
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ganzi ::

Mislim da ti je morphling1 v 4 točki lepo povedal zakaj ti dual ddr ne pomaga kej preveč..
Govorimo o tvojem "slabem" procesorju in ne plati..

Vrocipes ::

In kaj zdaj s tem hočete rečtni, da nebom moral poganjat najnovejših iger?

ganzi ::

tako je..
Pa ne samo ti s svojim sistemom, ampak tud js z
2400+ pa 512rama pa ti4600..kar je ful hitrej od tvojga.. ampak si js ne prikrivam resnice tko kot ti..
ko se bo uveljavu dokončno dx9bo trba prešaltat na dx9 kartice..

Vrocipes ::

Ampak zdaj sem dobil nov računalnik in sem vsaj upal da bom lahko igral!!:>
Recimo Unreal Tournament če dam vse na highest detail mi dela gladko!!:>
Kristalno gladko!!

Vrocipes ::

Ok amd fani se slišimo jutr!

morphling1 ::

Bingo.

Btw. ker ne maram brezveznih prerekanj v stilu kaj je ok in kaj ni, brez vsaj približnega poznavanja strojne opreme ter glede na to da si dobil odgovor na svoje vprašanje (konec mojega prejšnega odgovora) in ker je nenazadnje to forum o navijanju bom tole temo zaklenil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727959 (6853) H3ro1n
»

AMD v škripcih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11113251 (9837) huelz
»

AMD vs. Intel vojna malce drugače

Oddelek: Loža
311663 (1051) Myth
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302033 (2033) kuglvinkl
»

Intel Celeron 2.2GHz

Oddelek: Kaj kupiti
301248 (857) Zheegec

Več podobnih tem