» »

Intel Celeron 2.2GHz

Intel Celeron 2.2GHz

Grey ::

Mene zanima če kdo ve, kje se da najt kakšen test tega celerona ker sm do zdej najdu samo od 2.0ghz. Kakšna naj bi bla razlika med 2.0 in 2.2ghz celeronoma? LP

Mr.B ::

samo 200MHz več.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_Mortal_ ::

Boljš bi ti blo če bi kupu Athlona
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

M&M ::

Samo Athlona ne nabavlaj.

Sem ga priporočal enmu kolegu (on je hotel celerona), ki še zdaj ne govori z mano takšne probleme ima z njim.

MALO GNARJA, MALO MUZIKE !!!!!
M&M

Mr.B ::

Brez dobre plate ne gre.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zheegec ::

Bravo M&M! malo dnarja malo muzke! Athlon je dražji kot Celeron, tako da zelo pravilno uporabljaš pregovore! Se ne bomo kregali, ampak jaz ti tudi priporočam Athlona, recimo XP1800+ Athlon je v večini testov hitrejši od Celerona 2200Mhz, razlika med 2000Mhz in 2200Mhz je pa zelo majhna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sidney ::

ja ful ste prjazn;( . Tip je nekej prasou, vi pa koj spreminjate temo ;( ;( ;( . Ce ga zanima celeron ga pac zanima in ne srat z atlonom....
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

M&M ::

sidney Dober odgovor.

Tudi moj kolega se je najprej zapičil v Celerona, pa je še na Slo-techu pobaral za mnenje pa so ga ravno tako prepričali da je vzel XP-ja. Ga ima že okoli tri mesece, pa ima probleme že od začetka, moj brat pa je itsočasno vzel Celerona 2000 (mogoče je res počasnejši, a tega na oko niti ne opaziš) obema igre delajo enako pri enakih resolucijah ITD...

Samo z vami na Slo-techu se je itak brezzveze nekaj kregat, ker veste VSE !!

Glede Celerona 2.0 in 2.2 pa razlike verjetno ni kaj prida razen v ceni. Kupi raje 2000, ti bo več ostalo za boljšo ploščo.
M&M

M&M ::

ALIEN3001 ... Še nekaj kar sem pozabil, če smo že pri tem kaj je cenejše. Takšna je trenutno cena pri Mlacomu.

INTEL CELERON 2000 BOX 478 28.320
ATHLON XP 2000P+ (1.67GHz) 26.880

Pa brez zamere, ker je to le moje skromno mnenje
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

sidney ::

kaj je boljse amd ali intel je bilo ze stoX razglablano, zato se te teme tlele rajs IZOGIBAJTE ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

M&M ::

Ravno to hočem povedati, da vedno ko kdo na Slo-techu vpraša kaj v zvezi s Celeronom in nakupom le-tega, se vedno najde enih par korenjakov, ki začno bluzit o Athlonu.

Ne bi rad videl, da bi bil še kdo tako razočaran nad HVALO, ki jo opevajo XP-jem kot je moj kolega. Zato bi bilo bolje da v takšnem primeru (ko nimate povedati kaj pametnejšega kot "kupi si raje Athlona") res samo odgovorite na zastavljeno vprašanje ali Celeron 2000 ali 2200, potem pa ne bo hude krvi.

Jaz glasujem za 2000
8-O
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

Zheegec ::

Wau, XP2000+ primerjaš s Celeronom 2Ghz :D Če že greva po ceni, potem raje XP1800+ pa C2 Ghz, pa še to ni enaka performans.
Drugače pa raje vzemi 2 Ghz Celeron, ker je razlika ZELO majhna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M&M ::

ALIEN3001 Eni pač ne znate odnehati !!
M&M

Zheegec ::

Hvala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

the_unborn ::

Jst pravim tako, raje Athlona!

Sem imel cast preizkusit celerona 1700 in athlona 1200 in XP1800+ in me je celeron razocaral. Recimo po 3DMark-u je Celeron priblizno tako hiter kot thunderbird 1200, vendar je v igrah obcutno pocasnejsi, recimo ut2003 je bil na meji igralnosti, ko pri athlonih leti 50 fps. Tudi greje se zelo, malo manj kot athlon.

Za celeron bi reku, da ima veliko obratov in malo konjev (karkoli ze to pomeni):)

morphling1 ::

M&M si se mogoče kdaj vprašal če ima tvoj kolega kaj pojma o računalnikih ? Sicer tudi ti ne izstopaš zelo, glede na to, da vse baziraš na tem, da kolegu ni delovalo tako kot bi moralo. Samo nekaj, procesor nima nobene zveze s tem kako se sistem obnaša. Za stabilno delovanje je v prvi vrsti važna dobra plata. Procesor sam tu nima nič zraven, delal bo vedno enako oz tako kot mu bo narekovala plata.
P4 Celerona se izogibaj na daleč, saj se v ničemer ne more primerjat z Athlonom.
Dober intel procesor je P4 northwood, oz. v nižjem razredu pa Tualatin.
Če pa še vedno tako slepo verjameš v superiornost P4 Celerononov si pa poglej nekaj testov recimo test iz Anandtecha. Sem se potrudil ter naredil screenshote vseh bencev.











Zadevi močno primankuje sape, saj tudi v navitem stanju pri 2260 MHz (133 MHz FSB) kar je btw. dosti hitreje kot serijski 2200 MHz s 100 MHz FSB v večini testov ne more držati koraka niti z Athlonom xp 1600+, da o čem hitrejšem ne govorim.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

M&M ::

"Kolega nima pojma o računalnikih" ,... s to izjavo se na žalost delno strinjam >:D pa upam da tega ne bo bral :D
Plato ima QDI KT400, ... ni nekaj silnega in dragega, vsekakor pa nebi mogel trdti da je slaba.

BTW: Tudi sam imam AMD-ja, ki mi odlično služi, samo to tukaj ni pomembno

Vprašanje je bilo jasno in glasno zastavljeno in sicer ali Celeron 2 GHz ali 2.2 GHz. Nihče pa ni spraševal karkoli o AMD-ju. Na to vprašanje bi pa ja še v prvem razredu OŠ znali odgovoriti, mi pa se gremo slovenski parlament in se kregamo kot otroci v vrtcu.

Pa prosim brez žaljivk o tem kdo ima in kdo nima pojma (če pozabimo kar sem rekel o kolegu).
M&M

morphling1 ::

:) v tem primeru pa pride na pomoč forum a ne, da se človeku svetuje za optimalni nakup.
Če mu je to svetoval kak prodajalec in se on zdaj ne more odločit med 2 in 2.2 G procem, to še ne pomeni da je optimalna odločitev.
Jaz mu na noben način ne morem svetovat tega nakupa, če že hoče Intel procesor, kar me nič ne moti, naj kupi P4 1.8G sicer bo dal več denarja ampak bo za ta denar dobil bistveno boljši procesor, ki ima ogromno rezerve predvsem v enostvanem navijanju, že samo preklop iz 100 na 133 MHz FSB mi bo zelo pohitril sistem,pri tem pa mu ni treba nič spreminjat, saj bo zadeva delovala na default napetosti (mogoče malenkost višji) in z enakim hladilnikom 100% stabilno.
Sicer pa jaz sem svoje mnenje povedal, nadaljujte naprej brez mene :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

M&M ::

morphling1 to je pa pravi diplomatski odgovor, za katerega si ne morem kaj da se ne bi strinjal z njim :D

Trgovci so pa itak takšni, da bi ti še lasten DREK prodali, če ne bi smrdel. >:D
M&M

Grey ::

Hvala za tako bojevite predloge in nasvete, vojna med AMD in Intel fani se nadaljuje, jst sm pa dubu nepričakovan priliv v fond in tko se bom odloču za P42.0GHz al pa za P42.4GHz.:)
Intel rox!

sidney ::

hvala lepa za take izcrpne teste, toda odgovora se ni ......
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Rambo ::

Kupi Intela, ker jaz mam AMD-ja pa sem malo razocaran, ceprav mi sedaj dela OK, vendar sem pricakoval vec kot se nekatiri tako hvalijo z AMD-ji!! Nimam kaj proti AMD-ju samo sem pa res pricakoval vec!;(


LP

M&M ::

Ne bi rad zopet prilival olja na ogenj, vendar sem ravno danes govoril z enim znancem, ki mi je potarnal, da mu je AMD 1600 XP kar na lepem "CICNIL" ni mi povedal kaj je vzrok, rekel je le da ga ni nikoli navijal (sedaj je že nabavil P4 2.4)

Čuda so pota gospodova

M&M

_Mortal_ ::

Ja kar na lepem sama od sebe je crknla. Men že dve leti ni na lepem crknu pa je navit.

Pa da ne govorimo o "novih" nortwoodih k so crkoval kot za stave če si povečeal voltažo proca,to ti pokaže kvaliteto.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

M&M ::

AMD 1600 XP ti dela že DVE leti :D

Iskrene čestitke !!


kot sem že dejal, ne vem kaj je vzrok okvare, so pa definitivno pogostejše kot pri intelu (sicer pa tudi meni AMD prav lepo služi že kar nekaj časa)
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

OldSkul ::

Jaz mam AMD-ja pa če povem po resnici mi gre na jetra ta procesor.Kot da bi imel letalo tako je glasno tole računalo, tako da moj naslednji nakup je Intel!

M&M ::

Concorede je tudi najhitrjše potniško letalo,... pa tudi najbolj hrupno :D
M&M

jernej11 ::

Kaj je kdo pomislu na navijanje:) Imam celerona 2.0@2,8ghz pa deluje brez problema če bi imel pa še boljše hlajenje bi pa zihr šlo čez 3g

Zheegec ::

Lepo :) Saj s takšnimi proci ni blema, recimo P4 2 Ghz nikakor ne gre z zračnim na 2.8, seveda AXP tudi ne :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_Mortal_ ::

Če kupuješ najbolj cheap-ass ventilatorje pol ni čudn. Kup V7+ pa boš zadovoljen
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zheegec ::

P4 2Ghz nikakor ne gre na 2,8Ghz z zračnim, še z vodnim bi bilo to blizu rekorda. Že tako so Inteli kar topli na load (pa ne da bi jaz imel P4:D ), če pa ga greš tako navijati pa ni šans, da bi zdržal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923335 (15115) 54j0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1088006 (5407) GamingFish
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635044 (4001) batiushka
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734953 (3881) Mr.B
»

Resno vprasanje AthlonXP ali P4?

Oddelek: Kaj kupiti
301799 (1327) [t502]

Več podobnih tem