» »

Divx filmi 5.1 zvok kot na dvd

Divx filmi 5.1 zvok kot na dvd

RC14 ::

Zanima me če se da v divx filmih poslušat prostorski zvok, tako kot na dvd ne pa samo stereo. Zvočno imam creative audigy in logitech z-640 zvočnike.
Sem že gledal mal po forumu pa nisem najdu odgovora da bi rešil zadevo.

Men v ac3 filtru piše pod bitstream information: channels: 1+1 dual mono. A se da to kje spremenit, ker jaz imam samo stereo zvok. Že res da mi vsi zvočniki igrajo sam ni tistega prostorskega učinka. Na neki strani sem videl da je blo v bitstream information:3/2+lfe channel? Ne vem kako to spremenit. Filme pa gledam na bs playerju in windows media player 9.
Mam pa ac3 0. 70 b verzijo. Vse sem ze pregledu pa ne vem zakaj se ne da spremenit. Pa še to a obstaja še kak kodek oz filter glede tega surround zvoka.

Hvala za odgovore. Lp

pivmik ::

Gonilnke od zvočne kartice moreš nastavit da pošiljajo zvok vsem šestim zvočnikom oz. tolikim kolikor jih imaš.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

mercho ::

ja itak d se da, pod dvemi pogiji:
1.divx mora bit zripan v 5.1 načinu z dvd-ja,
2.inštaliran moraš imet ac3 filter

ker zadnje verjetno maš, poglej (nekje bi mogla bit datoteka Ac3 Config) in če se da kje popravi na
3/2+SW 5.1 chanel

RC14 ::

Ok sorry za veliko pisavo. Mercho, js sem dal 3/2+SW 5.1 pod out speakers , sam vseen ni efekta, zanima me tam zgoraj pod bit stream infomation mam pa 1+1 dual mono. zakaj to? lih tu bi moralo biti 3/2+Sw 5.1 tk sem nek vidu da je nekdo imel pol pa igra tk ko more po mojem. nastavitve pri zvočni kartici mam na 5.1 zvok.

CaqKa ::

če tvoja avi datoteka vsebuje samo 1+1 mono zvok, potem iz tega ne moreš dobit ac3 5.1
ravno tak kot z mono posnete kasete ne moreš dobit stereo zvoka.
torej najprej preveri če tvoja datoteka sploh ima zapisan ac3 zvok.

The B ::

Sej ac3 je loh tud stereo al pa karkol drucga. RC14: če piše 1+1 pol je pač to. Tega ne morš spremenit. Ko pa boš mel film in bo pisal 5+1 pol pa bo pravi prostorski zvok. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prostorski zvok v igrah prek optike

Oddelek: Zvok in slika
101338 (1146) shinko
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016073 (10012) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511208 (5016) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

AC3 glasnost

Oddelek: Zvok in slika
142140 (1925) TallCezar

Več podobnih tem