» »

got a few problems, anyone wanna help?

got a few problems, anyone wanna help?

Brody ::

Namreč pesti me par težav na lastnem in družinskem računalu...pa ker ste vsi take glavce tukaj, bo zihr znal kdo pomagat ;)

1. vsakič, ko prižgem comp mi računalnik ob prihodu v winse (xp) drka neki adsl povezavo, dejansko se ne poveže ampak nekako preverja mrežno al adsl...ne vem, v glavnem prvi dve minuti je comp napol friznjen in pol dela normalno naprej....fix available?

2. odnaenkrat na družinskem monitorju ni mogoče več izbirat frekvenc osveževanja nad 75 HZ kljub temu, da jih tako grafa (gf mx) kot monitor (iiyama 17" pro) močno podpirata (do 100) poleg tega mi monitor na svojo voljo neki siri in oži sliko....

3. odnaenkrat v dosu (win98 namreč) ni več mogoče uporabljati č, š, ž - jev, kar je problematično saj za računovodstvo mati uporablja še neke stare dos programe in sedaj ni možna uporaba č,š,ž jev v omenjenih programih, kar je pa NUJA

4. danes sem igubil denarnico pri leclercu z vsemi dokumenti, kaj mi je storiti?? šut v pesco, dve čvorgi od vsakega slo-techarja ali se udeležiti simone weiss v tivoliju !?

tnx for any help

ToniT ::

Odgovori:
1. Nastavi na mrežni kartici fiksni IP (na Local network).
2. Preveri gonilnike za grafično kartico in ali imaš inštaliran pravi monitor.
3. Verjetno uporabljaš v DOS-u kodno tabelo 437. Iz autoexec.bat vrži ven vrstice, kjer piše mode con cp select 852.... (mislim da so tri) in nekaj podobnega) in dodaj svoje programe za slo tipke (VGASLO.exe, YUVGA itd.) - ne vem, katerega uporabljate.
4. Če se hočeš totalno uničiti, pojdi na koncert Simone Weiss.

Brody ::

Hvala!
vse napake sem nekako uspel odpraviti (denarnico dobil po posti bez kesa ;), le grafa in monitor me zezata, probal sem naloziti gonilnike za monitor od vecih proizvajalcev in monitorjev, tud 19" samo da vidim ce je mozno kaksno drugo frekvenco osvezevanja izbrat, prav tako sem zamenjal grafo in problem OSTAJA :(, damn MF mi noce ponudtiti frekvenc visjih od 75 HZ pa naj bo to na 800x600, 1024x768 ali vec...

BigWhale ::

Blazno deskriptiven naslov teme :P

CaqKa ::

katera grafična kateri driverji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko FPS?

Oddelek: Igre
293237 (2689) Tac20
»

MS-DOS programi v full screen načinu v Win98 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91281 (1171) potepinko
»

Windows 2000 - uspel naloziti, AMPAK!!!

Oddelek: Programska oprema
161126 (852) Highlag
»

Kaj veste o LCD-jih?

Oddelek: Strojna oprema
171677 (1467) ABX
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91575 (1405) ijatebi

Več podobnih tem