» »

Windows 2000 - uspel naloziti, AMPAK!!!

Windows 2000 - uspel naloziti, AMPAK!!!

Quake ::

Winse 2000 se uspel naloziti(zadnjic sem imel komplikacije, ce se spomnite), ampak imam se nekaj vprasanj glede tega OS-ja.

1.) Ko se pri loadanju Winsev ze pokaze namizje, se ikone na namizju OBUPNO dolgo nalagajo! Ce kdo ve za resitev, naj prosim pove!

2.) Trenutno uporabljam monitor IIYAMA VisionMaster PRO 410 Diamondtron 17", frekvence osvezevanja pa ne gre nastaviti visje od 75 Hz!!! V Milleniumihsem jo lahko imel na 100 Hz!

Tos sta EDINI tezavi, ki jih imam z Winsi 2000! Drugace je tale OS super >:D

ABX ::

1) Hitrejši disk in več rama.

2) Gonilniki so, tehnično povedano, v pizdi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Quake ::

ABX!

Imam disk Fujitsu 20 Gb 7200 + na ATA100 krmilniku, tako da hitrejsi disk po mojem odpade!

rama imam pa tudi 256 MB Micron CAS3 PC133, tako da mislim, da tudi tu nebi smel biti problem!

Hja, ce je tako glede frekvence osvezevanja tako, potem so drajverji res v k****

ABX ::

Še hitrejši disk ali ...

ma kaj res potrebuješ 5.000 ikon na desktopu? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TheHijacker ::

:D
Še enkrat za vse, ki imajo iiyama monitor in GeForce grafične kartice!!! Zaradi napačne informacije frekvenc, ki jo pošlje monitor grafični lahko izbereš frekvence samo do 75Hz. To se žal ne da popraviti programsko, razen Powerstrip, ki pa pri meni ni deloval dobro. Da se pa hardwersko. Kako si poglej tu:
http://www.geforcefaq.com/faq.cgi#sw:dr...

Če ti še vedno ne deluje potem imaš pa še eno zadnjo možnost, ki je da si nabaviš BNC kabel za povezavo s grafično in monitorjevim BNC izhodi, ki jih model 410 Pro 100% ima(sam imam isti model). Takšen kabel je mene koštal 3000SIT in naj bi tudi polepšal sliko. Sedaj lahko izberem vse frekvence.

Še ena možnost je. Daj si gor 6.50 ali starejše gonilnike....
http://www.google.si

Loki ::

quake a mas slucajn zonealarm in kaksno aplikacijo, ki hoce bit server, kot npr. IIS (inet server)?
Pe men je blo isto.
Poglej v services, ce pri kateri pise starting... - to pomen, da se je sesula med zagonom - zdravilo poslihtanje ZA in reboot.
I left my wallet in El Segundo

Quake ::

Hijacker: Najlepsa hvala!

Roberto: V WIN2000 sem popolnoma nov, tako, da bi te prosil, kje se pogleda v "services".

Hvala

JLP ::

Quake:
Start > Settings Control Panel > Administrative Tools
Pa še mal po Event Viewerju poglej. Mogoče boš tm kej odkriv da je narobe al pa da ne dela.
Live long and prosper!

Quake ::

JLP, hvala!

Roberto: pogledal sem pod services, ampak nikjer nisem nasel ne Zonealarma in ne Inet serverja!

Drugace pa mi pri veliko kateri oznaki pise pod postavko "status" Started! Ce je to, potem mi svetuj, kaj naj naredim!

MadMax ::

Pa da nimas se 20MB sliko za ozadje morda?:O
Pa na namizju mape s po 1GB vsebine namesto bliznjic do map?|O
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

alien-w ::

Vse je v ServicePacku1 naloži si ga (za SP2 ne vem) in vse se ti bo naložilo hitreje.
katero grafo imas? Ce imas GeForca (Nvidia) uporabi program: Nvidia refresh rate fix, ki je zelo uporaben in deluje. Ko ga enkrat nastavis, ga sploh ne bos vec porajtal, ker se tako dobro skrije.

TheHijacker ::

nVidia Refresh rate fix ne deluje pod Win2k s iiyama monitorji in GeForcem. Žal. Mi je pa delal s 6.50 driverji.
alien-w: predvidevam da nimaš iiyama monitor. :P
http://www.google.si

Quake ::

Imam monitor IIYAMA VisionMaster PRO 410 17" in pa grafikuljo YUAN Geforce 2 GTS PRO 64 MB!

Na namizju nimam nobenega ozadja!

Justy ::

A mogoce kdo ve ce se da izklopit namrec ko prides v win200 in nalaga network newemkwaze pac in tako grdo vsakic zasrota:D po disketniku, ce kdo please tole ve, tnx

kockish ::

Tudi meni se win2k hitro nalozijo, ko pa bi se morale naloziti tray ikone, se zadeva nalaga prav polzje... Po instalaciji tega problema ni, tako da je kriv kak drajver oz. kaka aplikacija...

miha ::

Verjetno maš prevelik profil, v profilu uporabi samo bližnjice, da se ne bo vedno vse nalagalo.

Highlag ::

Ali si naložil gonilnike za matično ploščo? Mislim na Via 4in1 gonilnike če imaš matično ploščo z VIA čipsetom. Mislim, da podobne stvati uporabljajo tudi matične plošče z drugimi veznimi čipi. Če tega ne naložiš windowsi uporabljajo privzete gonilnike, ki niso optimizirani za posamezno matično ploščo. Pomagalo bi če bi laho v post dodal tudi svojo konfiguracijo.

Glede monitorja pa lahko v skrajni sili zamenjaš gonilnik za monitor na standardni monitor, kjer lahko potem izbereš željeno osveževanje.

Če pa boš igral igrice pa moraš obvezno dobiti program Nvidia refresh fix, s katerim popraviš osveževanja na željeno vrednost. Ker bodo drugače laufale igrice z 60Hz osveževanja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

llyama 454pro

Oddelek: Kaj kupiti
91043 (952) krho
»

wolfenstein frekvenca

Oddelek: Igre
101012 (850) TheHijacker
»

Programska podpora za XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
251856 (1372) Dzos
»

nvida driver kje so frekvence nad 85mhz

Oddelek: Programska oprema
101659 (1557) TheHijacker
»

Iiyama 410

Oddelek: Strojna oprema
6896 (784) TheHijacker

Več podobnih tem