» »

pirotehnika

pirotehnika

«
1
2

mahi ::

lep pozdrav

vem da mogoce to ni prav forum za take zadeve, ampak sem mnenja da veliko uporabnikov za novo leto uporablja kaksne pirotehnicne dodatke in popestritve.

Zanima kje se bi kaj dalo poceni kupit, KAJ priporocate (katere baterije, rakete kupit).

In pa druga stvar, ce mogoce kdo prodaja kaksne petarde (mege, ...)?

najlepsa hvala

Zavo ::

Ja, cigani jih prodajajo na tržnici! :))

boom-bar ::

A je gledal kdo dans dnevnik? So zasegl ''manjšo'' količino raket in petard. Če se ne motm pr dveh osebah v različnih koncih naše kokoške.
Legalizirajte mehke droge!!!

frenk ::

mojmu kolegu so enkrat zasegl večjo količino petard(nekaj tisoč) ampak zdej pa ne prodaja več

OZZY ::

Kere so dobre baterije:
Magnolija - cena okol 1500
vampir - okol 2500
Denver al nekaj podobnega..se ne spomnim čist..- okol 2500
pe še dosti drugih z dodatkom ''power pa še neki'' v piromarketu. SAmo se ne spomnim točno imen ker sem jih mel tok različnih.

Drugač pa od raket Grom - cc 320 na raketo. ostalih ne kupujem.
Go with the flow.

mahi ::

UUUUU!!!
Sm najdu ene fulll hude rakete/baterije .... OD BLACK CAT proizvajalca.

htt://www.blackcatfireworks.com

A mogoce kdo ve, ce se slucajno to da kje v SLO nabavit???
Mogoce kje v Italiji???

Aja, pa se to, kje v Italiji se bi dobilo kaj pirotehnike? Ime trgovine (mogoce www adress )

tenks

Tic ::

Ah ja, nekateri imajo še vedno veselje pokat. Otroci :D

Pa da ne bo zgledalo preveč omejeno. Obožujem ognejemte. :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kihc ::

Zadnjič sem pri frendih videl neke bomberje, skratka zgleda kot dinamit, glede efekta pa je pomoje tudi nekje tam. :D :D :D

OZZY ::

mahi: Nekaj od black cata ma Piromarket.
Go with the flow.

iskra ::

lovec v Stari Gorici :D

sicer pa sem se že naveličal teh zadev ... oz. sm se malo zamislu ... ko ti parkrat skorej odletijo prsti si uzameš par let pauze >:D

še vedno pa je najboljši karbid!

FastWIND ::

Jaz bi prepovedal vso pirotheniko. Sploh mi ni jasno kako se lahko veselite ob pokanju....

OZZY ::

fastwind: Ne poka vsa pirotehnika...a ne.. Men grejo tud recimo petade na kur**. Ostalo pa je ok. recimo fontane, baterije itd. tko da so vizualni efekti.
Go with the flow.

frenk ::

men tud

Lazy ::

Men je to brez veze. Rakete mogoce se, petarde pa bedarija, sploh pa ko jo pod noge dobis. Take sam pred zid pa z gasilsko cevjo po njih:), seveda z ledeno mrzlo vodo.

Ocitno sm ze prestar za te stvari. ;)

pingec ::

a tega bomberja kihc? kr ta je najbl qulski k ma 36 g smodnika kar je do sedaj najvec kar sem meu u roki
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OZZY ::

Kihc in King---poglejta zasebna sporočila.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

singular ::

heh najbl rukne topovski udar alpa ksna grenata>:D

OldSkul ::

Jaz imam doma kar profesonalne baterije, ki jih ni možno kupiti v prosti prodaji, toda veze delajo svoje.:D :D
No v glavnem take baterije sekajo.
Priporočam pa recimo baterijo Nočka ali pa baterijo Dolgi nos ter baterijo Hobo recimo, ter Polepšajmo si svet ter baterijo Denver pa še mnoge druge.Sem jih imel ogromno tako da se ne morem ravno spomniti še kakšne dobre baterije.
Izmed raket pa lahko priporočam Grom ali pa Potonika-ki pa je zelo draga-850 Sit.

V glavnem zdaj opažam da je ponudba pirotehnike v Sloveniji porazna in ljudje se tega sploh ne zavedajo.Ko bi videli ponudbo v drugih državah bi se naši ponudbi smejali.

zlabo ::

Baterije nikol več! Lansko leto sva s fotrom kupla eno, ki je mela okoli 10 izstrelkov, cevi so bile premera okrog 5cm. Prižgali smo jo za silvestrovo zvečer. Lepo jo jaz postavim na ravno podlago, na asfalt, preverim če je stabilna in prižgem. Vsi navdušeno čakamo, prvi izstrelek grev zrak, baterija se prevrne in to je to>:D Vse naokoli je streljalo, enkrat je meni priletelo skoraj v nogo. Zjutraj smo šli ocenit vojno škodo:D Bili smo pri stricu, ki je avtoklepar, zato ima dvorišče polno avtomobilov, ki so bili prva žrtev, Dva avtomobila je tako močno poškodovalo, da jih je bilo potrebno kasneje klepati+ličati. Največ škode pa je naredilo v sosedovem velikem rastlinjaku, kjer so bile v šipah tri velike lepe luknje.
Ampak to je le materialna škoda, kaj če bi komu priletelo v nogo ali pa, še huje, v glavo. Ali bi jih lahko tožil? Po mojem ne, rekli bi, da je bila postavitev neustrezna, kot so rekli očetu in meni, ko sva kasneje zahtevala denar nazaj.

OldSkul ::

Stavim da je bila okrogle, ker okrogle baterije se zelo rade prevračajo, kar se je zgodilo tudi meni in sicer ravno tako z 10 strelno baterijo.Očeta je zadela v nogo a mu ni bilo hudega, medtem ko mene ni zadela saj sem se vrgel na tla ko en vojak.Škode takisto ni bilo.
Se je pa zgodilo 2x, da je raketa priletela v sosedovo drvarnico, kjer pa je pes.Bogi pes.

zlabo ::

Ja, okrogla. Sam mislim da je bla kr močna, če je tolk poškodovala avte.


Bogi pes, ja. Naj počiva v miru>:D

OldSkul ::

Ja no, umrl ni samo najbrž se je pa posral od strahu!>:D

zlabo ::

Aja, pol je OK, ker drugač bi jih lohk tožu zarad psihičnih težav, ker si ubil psa:D

ghostkop ::

jst mam te bomberje doma, sam sm dobu od frenda, pa useka tok k piratku, fouš roba ni kej, drgač pa rakete rox:D

OZZY ::

Dosti pri tem igra vlogo z katerim smodnikom je polnjeno. Mislim, da so trenutno večino z črnim (vsaj koker vem so začel piratke s tem polnit), ki naj bi bil manj ekploziven (manjša moč)-če se prav spomnim. Kako se pa imenuje druga varjanta pa se trenutno ne spomnim in se mi td ne da iskat (mislim, da ge nekako na srebrov????) - naj kdo ki se na to bolj spozna dopolni ali popravi.
Go with the flow.

pingec ::

ja je nekka mesanica z aluminijem v prahu se mi zdi ali pa srebro neki srebrnga pa to se se dobi in je v megah
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Boki_ ::

Črn smodnik tli, srebrn pa šusne. A niste še odprli petarde. Ko vam kaka zamori, jo odprite in vidli boste nekaj črnega posmojenga, neosmojenga in srebrnega smodnika.
Ampak ko kaka zataji počakte vsaj kakih 30 s. Lih včeri sm fukni zeusa v smetnak. Se mi je zdel mal čudn, k je mel pokrovčk prov pr koncu, ko pa sm ga probal pahnt notr ni šlo.
Pol pa palim in fuk u smetnak(prazn). Pa se je kadilo ku mona pa neč. Se prbližan na 5m in rukne se grem stavt da hujš ku kobra. Še zdej mi piska v ušesih.
Je že kdo predelal kobre. Letošnjih nism še, lanske pa. Ko sm eno potresu sm vidu, da ne pride polna do kraja. Pa sm odstranu pokrovčk in dopolnu tasrebrn smodnik. Pol pa pokrovčk fiksno nabil nazaj. Ko sm jo za polnoč utaknu v lukno premera 5 cm in globine 15 cm me je prov zanimalo kaj bo nardilo. Ruknlo je k sto hudičev. Lukna pa je ratala premera 15 cm in globine 25 cm. Fajn šus. Letos pa sm prešel na karbid.
I'm back

pingec ::

lol
js pa vem en lep efekt(copyright) ki sm si ga sam zmislu das v cedevito 1 cm smodnika pa pol natrpas zeuske s kapico v smodnik obrnjene not in pzapres pol vzames se vervico tko da razdres eno rimsko svecko in zluknas pokrovcek in das not vrvico in se prizges in efekt je ql kr prvo je ko ognjemet k vrze okol 7petard vn ki se prizgejo z rdeco barvo pol pa se vse naokol poka (je pa nevarno za dobit kaj na glavo ):D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

je tud res ja crn se iskri pocasi ko ga uzges srebrn pa ce ste kdej probal ga samga vzgat se uzge in pogori v stotinkki razen pol uci mal casa ne vidijo kr je hud blisk >:D pa se ce z vzigalico przigas mas se belo roko:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OZZY ::

Nekje na tv sem enkrat gledal, da če dodaš smodniku malo moke (sm kor 100 procenten da je so rekl moka)....ne vem točno v kakem razmerju (nekaj malega - 1/4 mislim da je blo) dobiš še bolj eksplozivno mešanico- večja moč. So to tud demonstrirali takrat in je blo prou zanimiv.
Go with the flow.

OZZY ::

A mi lajhko kdo prevevede besedo ''peso IORDO''. Peso vem, da je teža, samo kaj je Iordo ?? Za keter jezik točno gre lahko samo ugibam.....špansko, ITA ali kaj podobnega.
Go with the flow.

zlabo ::

V ITA-SLO slovarju ni IORDO, najboilj podobno je samo LORDURA, kar pomeni umazanost.
Lahko, da je kaj v zvezi z čistostjo smodnika:8)

LP, zlabo

OZZY ::

Zlabo--sigurno ni čistost. Ampak hvala za iskanje.

Gre za to, da mam doma eno petardo..staro par let ki ima sestavo iz dveh delov...smodnika 2.3 grama in pa t.i. Iordo, ki ga vsebuje 8 gramov. zdej kaj je to je pa vprašanje. Lahko da gre za kak dodatek, ki poveča učinek -- špekulacija:8) ;)
Go with the flow.

zlabo ::

Ne, google prevede PESO LORDO iz italijanščine v anleščino kot GROSS WEIGHT, torej GROBA TEŽA.
Po mojem to pomeni približna teža, groba ocena teže, nekaj takega;)

LP, zlabo

zlabo ::

Aja, IORDO ne LORDO, ups :8) Potem je pa to najverjetneje kakšen strokoven italijanski izraz za kakšno kemijsko snov (mogoče eksploziv).

LP, zlabo

OZZY ::

Hmmm.....kaj pa vem..lahhko gre tudi za tiskarko napako in so zamenjali L z I in da je to to....težko rečem. Dam pa možnost.
Go with the flow.

OZZY ::

hmm..še ena zanimiva stvar....

ESPERANTO...jodo se izgovori kot iordo

Da niso to dobeedno kaj prevajal. No ja....mi smo se trenutno specificiral na ITA jezik...lahko da je tud drugi.
Go with the flow.

pingec ::

peso lordo bruto, kosmata teža

100% prav je to!
lordo je bruto!
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BigWhale ::

> Baterije nikol več! Lansko leto sva s fotrom kupla eno, ki
> je mela okoli 10 izstrelkov, cevi so bile premera okrog 5cm.
> Prižgali smo jo za silvestrovo zvečer. Lepo jo jaz postavim
> na ravno podlago, na asfalt, preverim če je

Tisti, ki explozivno telo, v bistvu raketno baterijo postavi na tla, brez da bi jo ustrezno podprl, si zasluzi, da se podre in ga ena raketa zadane v glavo.

What the hell were you thinking?!

zlabo ::

Oprost, sam v navodilih nisem nikjer zasledil, da moram zraven kupit tud cegle za podpret, da me ne ubije. Sam moje mnenje pač

OZZY ::

whale: Baterija bi mogla obstat brez kake podpore ne ravni podlagi. Glede na to, d je mel kaliber 5cm sklepam, da le ta ni imela tako majhne ploskve. Kje se je zalomilo pa je težko reč.
Go with the flow.

zlabo ::

Ja, pozabil sem povedati, da je bila srednja cev spodaj brez gipsa, nisem pa prepričan, ali je bil tam tudi izstrelek, lahko je bil kakšen vulkanček, se ne spomnim preveč dobro (slab spomin, pa še v šoku sem bil)

pingec ::

lol meni je dedek kupu kr tko zdele 5 baterij je dal 15k kaj ga je pa piclo?8-O pa do zdej se mi ni se nobena prevrnla pa se ko postrelajo ti ostanejo tulci za bombe delat >:D in res je da v navodilih NE pise nic o opori
Dons sm lih najdu fotko ko smo se lani strelal z rimskimi sveckami pa sm jst dubu eno v ramo :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OldSkul ::

Jaz mam doma 8 baterij ter 10 raket.Ni veliko, toda vse to je odvisno od fotra, ker jaz za te stvari ne dajem dnarja in ga on daje.

BigWhale ::

Common sense...

se temu rece

jurcy ::

jst sm pa lani kupil eno tako signalno pištolo(okol 20 jujev) pa sem še kupil letos 6 meg(jih nobena petarda ne stegne po moči poka) in 40 raketic(vse za to pištolo)...plačal pa sem 5jurjev>:D

OZZY ::

jp...jaz mam tud signalno pištlo in ta pok varjanta je močnejša od katerekoli petarde...no razen teh boomber in podobne. Drugač pa so dokaj drage te zadeve ..cc 70 sit komad.
Go with the flow.

jurcy ::

jst sm dal 100sit/kos sam pa usaj usekajo tak kot morajo>:D

jRk0 ::

heh, jaz sem pa ze to prerasto skorajda :)
pa se skoda se mi zdi dnarja. no kake piratke v avstriji so poceni pa na trgu tudi menda za 400 sit dobis:) pa je
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

aja, to je pa slika od Kaboom-a na slo-techu, ko mi je poslal lani. Je delal nekaj doma:D
pa izkusnje ma s tem:)

You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711722 (8088) jest10

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169571 (51337) dzinks63
»

katera pirotehnična sredstva boste metali? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10012018 (6686) zdravc1974

kje do petard?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416267 (13494) LeXani

Več podobnih tem