» »

Plača sistemskih administratorjev

Plača sistemskih administratorjev

MiHec ::

Zanima me kokliko plače dobivajo(te) sistemski administratorji v Sloveniji.Pa brez pretiravanja!!

borutzi ::

Dobrega jurja mark na mesec|O

PaJo ::

Full je odvisno kje delas, kako izobrazbo mas, pa kolko mas kakih dodatnih izpitov(recimo od micro$ofta). Zacene pa se tam nekje okoli jurja mark:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MiHec ::

Rad bi dobil neko realno sliko. Zaposliti se namreč nameravam kot sistemski administrator. Izobrazba srednja šola, v kratkem bom tudi MCSE za win 2000.

andrej ::

v tem primeru je najboljse, da malo po podjejtih povprasas. Kaj te bolj zanima - trenuten zasluzek ali kaj bolj dolgorocnega? V slednjem primeru se ti fax splaca. drugace je po w2k MCSE-jih kar povprasevanje. Se vecje pa po MCT-jih. In tukaj je bistveno vecji denar...;) Jaz ti svetujem, da razmisljas bolj dolgorocno, ker kaj ves kaj bo cez 5 let...

Mr.B ::

Misli raje dolgoročno.
Saj v mojem primeru , kakor gledam imam okoli dva jurja z MCSE-jem plus 2xACT-ji ter dodatno. Samo moraš vedeti da ti propade zadeva na dve leti , torej se ti v končni fazi upošteva predvsem praksa .

Kako hito pa planeraš položiti W2k . Zaenkrat delam jaz na 70-240 torej core , pa zadeva , ne tako lahka kot zgleda, ti pa kakor sklepam štartaš z nule .

Ps : imaš kaj MCP testov iz elective izpitov (219 , 220 ,221 ,222) , jaz moram po coru še narediti samo enega elective , pa sem MCSE Win2k , zato ker mi drugi ostanejo po februarju ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

andrej ::

ma 240 sploh ni tak tezek. V bistvu se mi je celo zdel lazji, kot pa vsak izpit posamezno... Res pa je, da kar dolgo resujes, ni pa nikakrsen bavbav... Ce imas vsaj par mesecev izkusenj z w2k, Active Directoryem, itd ga z lahkoto naredis...

MiHec ::

Ja za enkrat tudi jaz delam še core izpite.Glede faksa mislm da bi ob delu predolg trajalo.MCSE pa recertificiraš pa je....... By the way če ma kdo kake izpitna vprašanja za 70-216 bi bil zlo vesel......:)

Mr.B ::

Imam okoli pedeset uprašanj iz 216. Zadeva je zelo z j;((

Če boš teh pedeset uprašanj znal , si na dobri poti.

Lah ti jih pošljem po mailu.
A imaš kakšne teste ali uprašanja za 219 dalje
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MiHec ::

Zaenkrat še ne.Bi Bil pa zlo vesel tistih vprašanj za 216. Nekaj povezav do vprašanj in raznih testov pa imaš na www.housing.si ali pa na www.brainbuzz.com

ABX ::

Tudi jaz se trenutno učim za položit izpit 70-215/17.



Tudi meni bi prišlo prav če ima kdo kakšne testne izpite.

href="mailto:batic666@yahoo.com">moj mail



Poznjeje bom še opravil izpite iz backoffice in SQL. Nato bom prešaltal na linux.



V tujini (Italija) če obvladaš vse te zadeve 5.000 dem na mesec ne udie.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Mr.B ... če lahko, še meni pošlji tista vprašanja.

Moj mejl !

tnx
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

abx: a mislis narest izpit za backoffice 4.5? boljse bi blo naredit izpite za posamezne izdelke - recimo SQL, exhange, Proxy. exchange je bil kaj zaj...
5k DEM je cool, samo boljse, da ne vprasas kaksne so razmere preko luzo... ceprav v zadnjih letih grejo navzdol, zaradi paper- MCSE-jev...
Drugace pa lahko tudi pri nas dobis vec kot 5k - predvsem kot predavatelj...

ABX ::

andrej: sem glih prešaltal iz komerciale v sistemskega admina.
Opazil sem da bom moral obvladat vse živo, ampak sem bom učil postopoma.

Predavatelj pa sux, ker delat z ljudmi je cel shit.

Kakšem izpit v backoffice bom položil se mi ne sanja, se bom pozanimal ob svojem času.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

saj kot admin moras tud delat z ljudmi, ki ti tezijo:D

Mr.B ::

Zdevo bom dal na ftp , in sicer ftp.atr.si/service.

Prosim to so moje zadeve , torej , hmm ...

V glavnem , a kdo išče kakšnega MCSE-ja , mislim služba.

Te zadeve so več ali manj z neta pobrane , samo skupi sem jeih spravi. sedaj bi se moral zahvaliti določenim ljudem , ampak se ne spomnem , s kje sem dobival te maile.

:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Na ftp.atr.si/service imam zavrnjen dostop.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Se oproščam , smo spreminjali ftp, tako da je pravilen naslov seedaj : ftp://ftp.atr.si/servis/

Za dodatne teste ter podobno se oglasite na naslednji strani http://www.2000tutor.com/certs, tam sem večino pobral dol.

PS : jutri tekom dneva bom zbrisal vse dol , tako da ne bo nič več gor.:D:D:D:D:D;)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

thx
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MiHec ::

No neki pametenga smo se pa le zmenil!!

||_^_|| ::

A kdo ve kok približno bi lahko zahteval na uro za delo administratorja preko štud. servisa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

[SkA] ::

Jaz sem mel v prejšnji službi 1400 na uro. Odvisno od kompleksnosti, specializiranosti? Poznam ljudi s 1800 (mogoče še več na uro), pa tudi ljudi z manj ... recimo 1000, 1200 na uro.
Iz izkušenj ti povem da je zadeva popolnoma odvisna od firme. Kakšne IT firme mislim da rahlo slabše plačajo - vsaj po mojih okvirnih pogovori s kolegi (češ imamo še kup podobnih strokovnjakov), kakšne firme ki jim IT ni primarna dejavnost mogoče bolje plačajo, ker si pač ti tam ekstra in eden redkih, ki to zna. Je pa res da se boš tam mogel veliko več sam učiti in za svoje izobraževanje skrbeti.. tko no, moj osebni občutek pač.

Drugače pa za manjše firme se pomojem bolj splača če računaš po storitvi, se pravi postavitev strežnika tolk in tolk, administracija z nekimi opravili ki se konstantno pojavljajo tolk in tolk itd. Skratka, če nisi tam kolikor tolikor redno potem se ti verjetno splača računati po storitvi. Razmisli še sam malce,.. če nekaj prvič delaš boš za to porabil dalj časa kot nekaj kar si že 101 postavil. To še ne pomeni da moraš zato ko bolj obvladaš biti manj plačan. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

hruske ::

[SkA], vsec mi je tvoja ideja.:)

Microsoft ::

Mene pa tak čist simpl zanima, kaj ta administrator pol na splošno dela?

Pa enkrat sem slišal, da en tako celo dela, da vse to opravi kar prek neta. Je to to?
:\

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

[SkA] ::

HM..oki po pravic se mi ne da pisat kaj vse naloge administratorja uključujejo - mau pogooglaj..pač skrbi za strežnike, mrežo itd.. mal tud odvisno od platforme pa firme. V manjših firmah so bolj one-man-band zadeve, se prav skrbi za malo morje stvari, v večjih s tem ko so sistemi večji se pa naloge bolj natančno porazdelijo.

In ja, delo na daljavo ni problem. V kakšni obliki, do kakšne stopnje in če sploh je pa odvisno od politike podjetja oziroma bolj varnostne politike, pa seveda lokacije strežnikov v omrežju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

BigWhale ::

> Mene pa tak čist simpl zanima, kaj ta administrator pol na splošno dela?

Tisti admin, ki je dober, ne dela nic. Oz googla cel dan, bere bugtraq in redno spremlja kateri kernel patch je ven prisel in kaj se dogaja s postfixom.

Vcasih se pozene skripto, da kaksnga userja nardi. Predvsem pa nadira ostale userje, da se lepo obnasajo in da sproti diske pucajo.

Aja, pa backup kasete zamenja vsak dan :P

> Pa enkrat sem slišal, da en tako celo dela, da vse to opravi kar prek neta. Je to to?

Ja, ob zglednem operacijskem sistemu ne rabis bt fizicno prisoten pri mrezi, ce glih ne menjujes kablov ali diskov. :P

Vesoljc ::

pa še takrat pokliče tehnike :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tic ::

Jaz sem delal preko štud servisa, sicer kot pomočnik administratorja. (Na srečo mi ni blo treba skoraj nič delat). Plačano je bilo 750 na uro.
persona civitas ;>

Vice ::

1 neumesno vprašanje iz firbca. Kje delate izpite za MCSE ali RHCE? (razen husing-a kjer je to kar drago)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistemski administrator MCSA

Oddelek: Loža
92595 (2154) _QS8_
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596702 (4869) Mr.B
»

Administrator; izpiti

Oddelek: Loža
382380 (1463) Microsoft
»

32 bitni in 64 bitni OS-i, kakšna je razlika?

Oddelek: Programska oprema
211514 (1252) MiHec
»

MCP & MCSE izpiti

Oddelek: Operacijski sistemi
203497 (3326) andrej

Več podobnih tem