» »

System resources low

System resources low

Voyager ::

Imam pentium III 933Mhz in 256MB rama pa se mi dogaja v Windows Me, da hitro zginejo "vsi" resourci (System resources) na tud pod 20%. Odprto imam le 4 okna internet explorerja in pa morda se kak manjsi program. Nic zahtevnejsega, pa vseeno full hiter padajo.
Poskusil sem tudi z Cachemanom pa ni kaj bistvene razlike. Zanimivo je, da je fizicni ram pa vedno malo zaseden. Kaksna ideja kako zadevo izboljsat ??

Tr0n ::

Hmm, meni kaj podobnega ni nikoli delalo (imam tudi WinME). Sem pa si kar dosti stvari izklopil (System Restore,..). Meni pride do 0% pri priblizno 30 odprtih aplikacijah.

Verjetno imas dosti aplikacij v system trayu ali v startup (msconfig).

Sedaj pa, ko imam LiteStep, pa se malce boljse dela (vec % free).

ABX ::

Problem je v temu da ko zapreš aplikacijo system resources ne pridobi nazaj nič, tako da čez nekaj časa začne vse štekat.
Ta problem sem že opazil vendar nisem najdel druge rešitve, kot ponovna reinštalacija sistema.

Ti priporočam klasični pristop, upgrade biosa, novi gonilniki za plato (če so) in ponovna inštalacija winxx.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

A.L.T. ::

reinštalacija sistema da dobiš nazaj system resources? hm, malce drastičen ukrep.. 8-O Probaj enostavno z resetiranjem računalnika..
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

OZZY ::

A ti v ozadju laufajo kaki programi. Kot norton antivirus, Motherbord monitor ipodobno. Lahko so oni vzrok za zmanjšanje resorsov. Jest sem pri meni ugotovil, da mi pc-alert stane tudi do 20Mb pri defragmentaciji in čistitvi rama z mem turbotom.
Go with the flow.

Voyager ::

Jah v ozadju laufa le motherboard monitor, norton antivirus pa cekera le emaile, drugo pa niti ne lafua. Bom izklopil omenjena programa bomo vidli ce bo kaj bolje.

BTW: Windows ME sem komaj instaleru tako da ni razlog da se je zasvinjal :-)

ABX ::

Moreš razlikovat dva razloga za low resources.

1) Imaš preveč odprtih programov (ampak z 256rama je to res veliko)

2) ali pa ko zapreš program ta ne vrne resource na prvotno stanje.
exp: res=100% zalaufaš igro, jo ugasne se vreneš res=80%, jo spet zalaufaš nato ugasneš in res=60%, ...itd

V 2. primeru je nekaj narober ali z plato ali z win9xx. Ponavadi pa je to oboje skupaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

A imaš naštimano fiksno velikost za swp file , pa ko se zadeve zafilajo , nima kam več swepat.
Drugo , kar me zanima je , ali ti javi sistem resourses low , tudi takrat , ko nič ne delaš. Tu mislim da prižgeš računalnik , ter ga pustiš na meru. Preverjaj v tem času velikost prostega spomina , tu mislim rama , če ti konstantno pada , pomeni da ti ena aplikacija ne dela tako kot bi morala .
Potem potegni popravke z neta , pa bi moralo delati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526738 (5652) acidos
»

računalnik zahteva geslo, ki ga nisem določil

Oddelek: Omrežja in internet
252711 (2271) vbohinc
»

Norton LiveUpdate

Oddelek: Programska oprema
151379 (1159) OmegaBlue
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556630 (5604) andrej
»

GDI, System, User

Oddelek: Pomoč in nasveti
7882 (795) andrej

Več podobnih tem