» »

Tv kartica in matranje procesorja

Tv kartica in matranje procesorja

xylem ::

pozdrav vsem,

zanima me če je normalno, da pri predvajanju tv signala TV kartica porabi praktično vso procesorsko moč (na 95% pri Athlonu 2200). Pri Dscalerju se celo lahko naštima naj ne porabi vsega zase, vendar je tudi takrat procesor cca 60% obremenjen..
kartica je winfast 2000 deluxe

lp

Predator ::

ne ni normalno, jaz mam na terratecovovem tunnerju in tulatin1300@1500 25% cpu porabe
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

roCkY ::

95% obremenitev pri takem procesorju le za gledanje nikakor ne more biti normalno. Morda le pri zajemanju z močnejšo kompresijo ( direktno v DivX).

Men na XP 2000+ MSI TV@niwhare kur 17-19%, Pinnacle pa mi je kuru cca. 8-11% z priloženimi programi. Pomoje je precej odvisno kaj naredi hardware in kaj sotware.

Dscaler je bistveno bolj požrešen glede procesorja predvsem, ko so vklopljene dodatne funkcije in filtri, kot programi, ki so priloženi karticam. Sicer kar dober program a obupno nestabilen!

Probaj z programom, ki si ga dobil zraven kartice.

xylem ::

Priložen program mi kuri okrog 20-25%, vendar je bistveno slabša slika in zvok. Obstaja še kakšen Dscalerju podoben program?

lp

roCkY ::

Phoebus ::

Na overlay daj pa bos vidu kaj pomeni padec cpu porabe

TribesMan ::

Točno tako.

Za prikazovanje slike na ekranu izberi opcijo "Overlay", tako boš prišparal marsikateri procesorski cikel. Ker če ne daš overlaya je poraba procesorja ista kot bi zajemal video.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dusan_HD ::

Hi!

Pazi tudi pri metodah deinterlacinga v Dscalerju. Različna metoda = različna poraba cpu časa.
Najboljše je da izklopiš deinterlace pa potem opazuješ porabo cpu

aja jaz uporabljam K!TV (na bazi DScalerja) njihova stra v francoskem jeziku

raY_
raY_

xylem ::

Izklopil sem vse deinterlace in spravil na 2-5%. Slika je sicer nekoliko slabša, vendar ne bistveno.
Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tv tuner - 2 kompa

Oddelek: Zvok in slika
71294 (1161) il
»

ATI TV Wonder težava

Oddelek: Strojna oprema
81132 (1027) SasoS
»

IR daljinec ureja komp.

Oddelek: Programska oprema
181466 (1201) thramos
»

FlyVideo 98 problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271619 (1181) thramos
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252005 (1491) All

Več podobnih tem