» »

Iran - Vojna

Iran - Vojna

Temo vidijo: vsi
««
37 / 42
»»

shmandi ::

Mr.B je izjavil:

shmandi je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Hezbolah je nastal iz pregnanih in izseljenih prebivalcev Izraela. Izbrali so si način boja, kot znajo in edini, ki ga občuti IL režim. Če bi bil IL režim normalen, ne bi bil režim, jih ne bi preganjal, pobijal,... lahko bi se pogovarjali in na ta način urejali odnose.

Kot ponavadi en kup laži...

Reči musliči in teroristi, to zadovolji 99% volilcev.

Verjamem, da tvoji volivci uporabljajo takšne izraze... Sploh glede na pomanjkanje pravopisa

fikus_ ::

Vidim da ste se pri IL troli spet začeli zbirati in zagovarjati IL genociden arpajthajd režim.
Ali ni ze unicenje Gaze in posnetki od tam dovolj velik dokaz?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

Pithlit ::

fikus_ je izjavil:

Vidim da ste se pri IL troli spet začeli zbirati in zagovarjati IL genociden arpajthajd režim.
Ali ni ze unicenje Gaze in posnetki od tam dovolj velik dokaz?

Je. Ampak dokler ti bluziš o tem te pač noben ne bo resno jemal, ker ti posnetki iz neke druge države ne pomenijo nič.

Dobro, imaš par simpov tipa kow, Chalky, stane... ki pa so samo ogledalo tebi, poldiju, invictusu...

Upam da razumeš zakaj folk v tebi vidi problem.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

celje ::

se pripravlja menjeva za taco zmagovalca?
bibi ga ne j3b3 vec pet posto?

Miki N ::

Še enkrat Bibi in Don sta good-cop-bad-cop tandem. Naš Zet bo vedno židoljubec, to mu je v krvi.

celje ::

ja seveda, kateri bebec je dober in kateri bebec slab?
pa ne govorim o njunih żepih in polnjenu le teh.

shmandi ::

fikus_ je izjavil:

Vidim da ste se pri IL troli spet začeli zbirati in zagovarjati IL genociden arpajthajd režim.
Ali ni ze unicenje Gaze in posnetki od tam dovolj velik dokaz?

Dokaz za katero od tvojih trditev?

kow ::

Se ena dogovor z libanonom (premirje). Bomo videli, ce Hezbolah misli resno.

Poldi112 ::

Hezbolah? Izrael je tisti, ki se nikoli ne drži dogovorov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pac-Man ::

6 minut.

How a New U.S. Weapon Killed 21 Civilians in Iran


Triebert je bil pred zaposlitvijo na NYT pri Bellingcat, ogromno se je ukvarjal z arabskim svetom

https://www.bellingcat.com/author/trbrt...

V spominu imam tudi, da je bil zraven pri MH17, ampak iz seznama člankov tega ni videt.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Miki N ::

Pac-Man je izjavil:

6 minut.

A samo 6? Škoda, da nimam tolko časa. Ker drugače me ful zanima. :'(

Pac-Man ::

Če sva točna je 6 minut in 31 sekund. Škoda, da nimaš dovolj časa, saj te "ful zanima". Sočustvujem.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

HitroDihanje ::

Kako kaj kažejo stari vojni Iran:l vs. USA. Američani še kaj zmagujejo? Kaj so tisto ožino že odprli in osvobodili?

Mr.B ::

shmandi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

shmandi je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Hezbolah je nastal iz pregnanih in izseljenih prebivalcev Izraela. Izbrali so si način boja, kot znajo in edini, ki ga občuti IL režim. Če bi bil IL režim normalen, ne bi bil režim, jih ne bi preganjal, pobijal,... lahko bi se pogovarjali in na ta način urejali odnose.

Kot ponavadi en kup laži...

Reči musliči in teroristi, to zadovolji 99% volilcev.

Verjamem, da tvoji volivci uporabljajo takšne izraze... Sploh glede na pomanjkanje pravopisa

Ah oprosti namesto musliča musliman…

Da boš razumel bolje..
Zionist says Holocaust education is ‘confusing’ young people into sympathizing with ‘weak, skinny’ Palestinians

Ali pa :
israel brought christians from different backgrounds to apologise for not supporting israel enough.
Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

IgorCardanof ::

Zgleda bo Izrael ponovno uspesno spodkoval mirovne pogovore. Trump pravi, da so zelo blizu dealu in da naj bi ga podpisali v prihodnjih dneh. Izrael se z vsemi nacini trudi z eskalacijo. Zelo verjetno bo na tale Iranski napad odgovoril z napadi na Iran.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

IgorCardanof ::

In seveda je napadel in tako Iran in Jemen sta odgovorila na to.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mr.B ::

Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

Miki N ::

Žide precej vidno matra, da Američani bolj ne sodelujejo (drugače še vedno nudijo podporo, tankajne ipd.) - zna biti, da bodo uvalili kako svojo klasično podmuklo, samo tudi njim počasi postaja jasno, da so "Seinfield" časi, ko so bili še popularni počasi zaključujejo. Vsi jih imajo poln kufer.

Dvomim sicer, da je Zet sam to potuhtal, bolj verjetno so njegovi rahlo živčni glede jeseni - te židarije jih znajo stati sredstev za fontane in plesne dvorane! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miki N ()

Mr.B ::

Miki N je izjavil:

Žide precej vidno matra, da Američani bolj ne sodelujejo (drugače še vedno nudijo podporo, tankajne ipd.) - zna biti, da bodo uvalili kako svojo klasično podmuklo, samo tudi njim počasi postaja jasno, da so "Seinfield" časi, ko so bili še popularni počasi zaključujejo. Vsi jih imajo poln kufer.

Dvomim sicer, da je Zet sam to potuhtal, bolj verjetno so njegovi rahlo živčni glede jeseni - te židarije jih znajo stati sredstev za fontane in plesne dvorane! :)

Bolj kot dvome bi izpostavil problem financiranja Amerike za njen obstoj. V petek so državne obveznice znova zrasle, čeprav je novi predsednik FED pred nekaj dnevi dejal, da je vse v redu.

Jasno je, da je skrajni čas za ponovno črpanje nafte, da se nadomesti primanjkljaj. ..Bodo pa cene dovolj visoke, da manko ne bo problem..
Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

fikus_ ::

Uspešen mirovni dogovor ni v interesu IL in njihovih genocidno aparthajdovskih politikov, ni v skladu z velikim Izraelom. Za to rabijo razsute države v okolici, države, ki se niso sposobne vojaško upreti, tako da jih IL grize malo po malo, preganja in pobija tam živeče ljudi ter se s tem širi.
Zato je Iran trn v peti IL in njihovih ideji. Iran je gospodarsko precej na dnu, človekove pravice bolj slabo poznajo,.... ampak vojaško je sposoben parirati IL in Zda, kljub močnim pritiskom napadalcev.
Tako kot je država IL nastala iz obljub med in po prvi svetovni vojni, ter kot nekakšna odkupnina zaradi holokavsta, vedno bolj začenjam dvomiti, da si zaslužijo obstajati kot država. S tem ne bi imel problemov, če bi se do staroselcev korektno obnašali, jih obravnavali enakopravno, brez prisilnih izseljevanj, pobijanj....
Preveč se navezujejo na Judovsko vero in o obljubljeni zemlji, ter da so ne Judi goyi,....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

enavlaka ::

Izrael je nastal po židolomu, preganjat pa so jih začeli že prej 1933 in jih terali v USA in na ozemlje takratne Palestine, kjer jih nobeden ni maral.

1933 Palestine riots @ Wikipedia
The riots came as the culmination of Arab resentment at Jewish migration after it surged to new heights following the rise of Nazi Germany, and at the British Mandate authorities for allegedly facilitating Jewish land purchases.


Christie Pits riot @ Wikipedia
The Christie Pits riot occurred on 16 August 1933 at the Christie Pits (Willowvale Park) playground in Toronto, Ontario, Canada. The riot took place in the context of the Great Depression, antisemitism, "Swastika Clubs" and parades and resentment of "foreigners" in Toronto, and the rise of Adolf Hitler and the Nazis in Germany in 1933.

celje ::

nimate pojma.

počakajte, da čaki dobi prost dan v meku (hamburgerji se ne spečejo sami), pa vam bo on vse pojasnil.

zakaj taco zmaguje. zakaj je dobro, da zidi pobijajo in rušijo vse okoli sebe. zakaj je dobra nestabilnost in vojne vsepovsod. seveda tudi to, da ameri vojne začnejo zaradi vsesplošne dobrobiti.

gile ::

A je že kdo priletel v meka...in uno...hej, kje si čalki legenda...moram sprobat enkrat, free burger mogoč...

Pithlit ::

celje je izjavil:

nimate pojma.

počakajte, da čaki dobi prost dan v meku (hamburgerji se ne spečejo sami), pa vam bo on vse pojasnil.

zakaj taco zmaguje. zakaj je dobro, da zidi pobijajo in rušijo vse okoli sebe. zakaj je dobra nestabilnost in vojne vsepovsod. seveda tudi to, da ameri vojne začnejo zaradi vsesplošne dobrobiti.

Čalki je trenutno zaposlen s hvalnicami Musku. Nov dan, nov idol.
Life is as complicated as we make it...

enavlaka ::

Highest bidder

mtosev ::

https://www.cnn.com/webview/2026/06/09/...
Israel launches new strikes on Lebanon
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-iran...
Trump dejal, da je Iran sestrelil ameriški helikopter, in napovedal odziv
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

US military launches strikes against Iran in response to helicopter downing
https://edition.cnn.com/2026/06/09/worl...

Peace president Donald Trump.
Quack !

kow ::

Iran si dolgorocno koplje jamo. Imamo naftni razvet v juzni ameriki, imamo velik GLOBALNI skok prodaje elektricnih avtomobilov, tudi baterijski hranilniki se prodajajo kot vroce zemljice. Ko se razmere umirijo bo sla nafta v poden, hkrati pa bodo ljudje previdni v poslovanju z njimi.
CATL je najvecja baterijska firma na svetu: "CATL expects battery storage to become half of its business by 2030, up from 25% today"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

"This is fine" :))

kow ::

Samo pravim ti, da tudi ce "zmagajo", bo to pirova zmaga. Razen za najvisje v rezimu, ker jim ne bodo sle glave.

Miki N ::

Ma če bo naš Zet tole še dolgo vlekel bo prva sprememba režima kar pri njem doma. :|

No saj včeraj je že namignil, da zna Bibi tole vojno kmalu bojevati sam, samo po mojem ne nič iz tega, ker žal Zet nima kaj dosti besede pri teh zadevah, so drugi strici v ozadju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miki N ()

fikus_ ::

Iran ze zmaguje, jih koalicija IL režima in Zda neoconov ni uspela zrušiti.
Po CIA virih ima Iran okrog 70% predvojnih kapacitet raket in dronov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

D3m ::

kow je izjavil:

Iran si dolgorocno koplje jamo. Imamo naftni razvet v juzni ameriki, imamo velik GLOBALNI skok prodaje elektricnih avtomobilov, tudi baterijski hranilniki se prodajajo kot vroce zemljice. Ko se razmere umirijo bo sla nafta v poden, hkrati pa bodo ljudje previdni v poslovanju z njimi.
CATL je najvecja baterijska firma na svetu: "CATL expects battery storage to become half of its business by 2030, up from 25% today"


LoL@ električna vozila.
|HP EliteBook|R7 8840U|

Miki N ::

D3m je izjavil:



LoL@ električna vozila.


Kowći gre full Inžinirček. :))

kow ::

Problem je, da 90% ljudi ni sposobna uporabiti osnovne aritmetike. V soli jih lahko 15 let ucis marsikaj, na koncu imajo se vedno prenizko inteligenco, da bi karkoli razumeli.

https://oilprice.com/Latest-Energy-News...

Ljudje se tudi ne zavedajo kaj se bo zgodilo, ko bodo na cesto prisli elektricni tovornjaki, ki imajo velik delez porabe dizla. Iran je se pospesil elektrifikacijo transporta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrYoda ::

kow je izjavil:

Samo pravim ti, da tudi ce "zmagajo", bo to pirova zmaga. Razen za najvisje v rezimu, ker jim ne bodo sle glave.


Mogoče pa ni cilj zmagat?
Predlagam vsem, da preberete "Roka v pomoč" od Poula Andersona.
"The Helping Hand" (originalen naslov)
Zbirka: Ne zakrivaj mi neba
Založnik in leto izdaje: Založba Življenje in tehnika / 1964
Serija: Mozaik znanstvene fantastike

Poldi112 ::

kow je izjavil:

Iran si dolgorocno koplje jamo. Imamo naftni razvet v juzni ameriki, imamo velik GLOBALNI skok prodaje elektricnih avtomobilov, tudi baterijski hranilniki se prodajajo kot vroce zemljice. Ko se razmere umirijo bo sla nafta v poden, hkrati pa bodo ljudje previdni v poslovanju z njimi.


Kateri ljudje bodo previdni v poslovanju z njimi? Niso oni tisti, ki kradejo denar drugih držav in bombardirajo neposlušne države. Oni so žrtev, ki se je po pol stoletja uprla in zlomila zahodno kolonialno dominacijo v regiji. Brez teroristov bodo definitivno lažje živeli, tako da ne skrbi ti za njihovo prihodnost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kow ::

Ponavaljas prezvecene teme. Iran ni nobena zrtev, ampak imperialna drzava. Njihov cilj je odstraniti "zahodno kolonialno dominacijo", da jo nadomestijo z lastno dominacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mtosev ::

Me resno zanima kdaj se bo ta vojna končala. Že več kot 100 dni traja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Legon ::

kow je izjavil:

Ponavaljas prezvecene teme. Iran ni nobena zrtev, ampak imperialna drzava. Njihov cilj je odstraniti "zahodno kolonialno dominacijo", da jo nadomestijo z lastno dominacijo.


Zabavna pravljica, ko je treba upravičit kršitev mednaodnega prava in napad na suvereno državo.

Če prevedemo: dajmo jih bombandirat in pobit par tisoč ljudi, ker nam ni več, da drugače razmišljajo kot mi.

Poldi112 ::

kow je izjavil:

Ponavaljas prezvecene teme. Iran ni nobena zrtev, ampak imperialna drzava.


Ja? Koliko baz imajo po svetu? Koliko držav so zadnje desetletje bombardirali, ker niso sledile njihovemu diktatu? ...

kow je izjavil:


Njihov cilj je odstraniti "zahodno kolonialno dominacijo", da jo nadomestijo z lastno dominacijo.


Tipična kolonialna projekcija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Iran si dolgorocno koplje jamo. Imamo naftni razvet v juzni ameriki, imamo velik GLOBALNI skok prodaje elektricnih avtomobilov, tudi baterijski hranilniki se prodajajo kot vroce zemljice. Ko se razmere umirijo bo sla nafta v poden, hkrati pa bodo ljudje previdni v poslovanju z njimi.
CATL je najvecja baterijska firma na svetu: "CATL expects battery storage to become half of its business by 2030, up from 25% today"

LOL,
Cena nafte je včeraj znova padla, potem ko je TACO napovedal, da je dogovor skoraj sklenjen.
Kolikokrat boš še nasedel farsi, da bo Iran propadel in si sam koplje grob/jamo?
Ali znaš povedati, koliko novih rafinerij je Amerika zgradila v zadnjem letu in za koliko se je v tem času povečala zmogljivost rafiniranja nafte?

CATL je sporočil, da je začel množično proizvodnjo t. i. sodium-ion baterij.



PS : Medtem pa se kar lepo plačuje iranu... Samo da nafta in plin ne gre v Evropo ampak v azijo..
However, many oil market analysts believe that there's additional oil flowing out of the Persian Gulf through "ghost" fleets. According to an estimate by Piper Sandler, around 2.9 million BPD made it through the Strait of Hormuz last month. That includes about 2.1 million BPD from tankers that paid tolls to Iran and another 900,000 BPD of "ghost" transits, tankers that quietly escaped in the dark with their transponders off.
These workarounds have helped keep oil prices from getting out of hand. While Brent oil, the global benchmark, surged from its pre-war level of around $70 a barrel to a high of about $114, it was recently in the low $90s.
Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

kow ::

Nikjer nisem rekel, da bo Iran propadel. Limanje linkov je izguba casa, ker ti jih noben ne bere.
Upam, da Trumpa republikanci ne bodo prisilili v prezgodnji dogovor. V nasem interesu je da se zadeva cim dlje vlece, da se naredi cim vecja skoda iranski ekonomiji. Tako bo Zahod tudi dobil boljsi deal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Nikjer nisem rekel, da bo Iran propadel. Limanje linkov je izguba casa, ker ti jih noben ne bere.
Upam, da Trumpa republikanci ne bodo prisilili v prezgodnji dogovor. V nasem interesu je da se zadeva cim dlje vlece, da se naredi cim vecja skoda iranski ekonomiji. Tako bo Zahod tudi dobil boljsi deal.

Sept sem izgubil nit, ko pišeš TACO objave kot tale :
Tako bo Zahod tudi dobil boljsi deal.


Res pa je tudi, da inflacija na splošno menda ni višja. Odkar je novi šef Fed-a na položaju, očitno ve, kaj dela — čeprav smo govorili o dveh odstotkih in znižanju obrestne mere. Ne prestraši se, če bo te dne objavljena vrednmost več kot dvakrat višja od predvidenih 2 %.
Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

Poldi112 ::

kow je izjavil:

V nasem interesu je da se zadeva cim dlje vlece, da se naredi cim vecja skoda iranski ekonomiji.


In zakaj nam je v interesu, da se dela škoda iranski ekonomiji? Ker se upirajo s strani zahoda sponzoriranemu genocidu?

kow je izjavil:


Tako bo Zahod tudi dobil boljsi deal.


Ne bo. Ko se ustreliš v nogo je čas, da obiščeš zdravnika, medtem ko bi ti vztrajal pri krvavenju, ker bojda druge boli še bolj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kow ::

Poldi112 je izjavil:


In zakaj nam je v interesu, da se dela škoda iranski ekonomiji? Ker se upirajo s strani zahoda sponzoriranemu genocidu?


Meni osebno, da berem tvoje komentarje. Je zabavno brati kako "Axis of Resistance" kolapsira, ti pa od centrale dobis sproti nova navodila :)

bm1973 ::

kow je izjavil:

Ponavaljas prezvecene teme. Iran ni nobena zrtev, ampak imperialna drzava. Njihov cilj je odstraniti "zahodno kolonialno dominacijo", da jo nadomestijo z lastno dominacijo.

Od kdafj imajo ZDA pravico bombardirati katerokoli državo?

Niti OZN mandata nimajo, kar bi po mednarodnem pravu potrebovali...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

Mr.B ::

Dve cvetki...

Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

Miki N ::

Pravijo, da je Trump zdesetkal Iran že več kot desetkrat - noben ni tolikokrat zdesetkal Irana kot prav Trump, vam povem.
««
37 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska Naftna Kriza (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Problemi človeštva
4345191869 (582) Miki N
»

Havana Collapse: Ameriški Prevzem Kube 2026 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
934250 (689) Mr.B
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15552739 (49982) Mipe

Več podobnih tem