Forum » Problemi človeštva » Restore Britain
Restore Britain
Temo vidijo: vsi

dronyx ::
Še en skoraj neverjeten podatek (vir tule). Če bi izvzeli London, je ostanek Anglije bolj reven v povprečju kot pa najbolj revna ameriška država (Missisipi). Včasih je industrija predstavljala 30% britanske ekonomije, danes samo še 8%.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: dronyx ()
tony1 ::
Tole na prvo žogo rad verjamem.
Povprečen slovenec gre za 2 šravfa letno po šravfarico od makite ali modri bosch. (Boschevega zelenega programa sploh ne poznamo, ker je tistih nekaj desetakov razlike v ceni za nas nepomembnih.)
Poglejte si koliko je YT posnetkov, kjer Britanci delajo reviewe LIDLovega orodja, in ga tudi povsem resno kupujejo - ker si drugega sploh ne morejo privoščiti. Pri nas se ga pa kupuje bolj iz firbca, češ, če crkne pa naj crkne, saj je skoraj zastonj...
Povprečen slovenec gre za 2 šravfa letno po šravfarico od makite ali modri bosch. (Boschevega zelenega programa sploh ne poznamo, ker je tistih nekaj desetakov razlike v ceni za nas nepomembnih.)
Poglejte si koliko je YT posnetkov, kjer Britanci delajo reviewe LIDLovega orodja, in ga tudi povsem resno kupujejo - ker si drugega sploh ne morejo privoščiti. Pri nas se ga pa kupuje bolj iz firbca, češ, če crkne pa naj crkne, saj je skoraj zastonj...
Malidelničar ::
Ta podatek sem tudi sam nekje že videl, to drži.
VB je šla zelo dol.
VB je šla zelo dol.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
blay44 ::
Zanimivo je tole razglablanje.
Hm. Gdp je visok kar 4 triljone? Na glavo pa 61000 dolarjev.
Minimalna postavka na uro je 12 funtov. Minimalna plača 2000 funtov bruto.
Pričakova življenska doba 83 let. Zdrava leta življenja pa 61 let.
Zdravstvene storitve (NHS) družinskega zdravnika, bolnice, operacije, bolnišnično
zdravljenje in reševalna vozila za vse brezplačno. Palčuje pa se 10 funtov
na recept za zdravila. Možnost PHI zavarovanja za skoke preko vrste za nenujne
operacije...recimo.
O čem vi to razpravljate?
Hm. Gdp je visok kar 4 triljone? Na glavo pa 61000 dolarjev.
Minimalna postavka na uro je 12 funtov. Minimalna plača 2000 funtov bruto.
Pričakova življenska doba 83 let. Zdrava leta življenja pa 61 let.
Zdravstvene storitve (NHS) družinskega zdravnika, bolnice, operacije, bolnišnično
zdravljenje in reševalna vozila za vse brezplačno. Palčuje pa se 10 funtov
na recept za zdravila. Možnost PHI zavarovanja za skoke preko vrste za nenujne
operacije...recimo.
O čem vi to razpravljate?

dronyx ::
Jaz spremljam @EngleskiGastarbajter na YT. To je nek Srb, ki živi v Angliji in dela vloge. Nazadnje sem gledal en prispevek kjer je kazal avte v njegovi okolici. Sami novi avti. Impresivni vozni park. Potem pa razlaga, kako imajo angleži nek sistem, ko avte kupuješ kot mobilne telefone. Kupiš nov avto, plačaš nekih 3.000 funtov pologa, potem pa vsak mesec položnica za par sto funtov. Nakar po 3 letih tak avto lahko odkupiš, da je potem tvoj, ali pa tega vrneš in dobiš novega ter vajo ponoviš. In to dela večina.
tony1 ::
Zanimivo je tole razglablanje.
Hm. Gdp je visok kar 4 triljone? Na glavo pa 61000 dolarjev.
Minimalna postavka na uro je 12 funtov. Minimalna plača 2000 funtov bruto.
Pričakova življenska doba 83 let. Zdrava leta življenja pa 61 let.
Zdravstvene storitve (NHS) družinskega zdravnika, bolnice, operacije, bolnišnično
zdravljenje in reševalna vozila za vse brezplačno. Palčuje pa se 10 funtov
na recept za zdravila. Možnost PHI zavarovanja za skoke preko vrste za nenujne
operacije...recimo.
O čem vi to razpravljate?
O tem, da nisi prebral prve strani teme. UK je postala meka za vlaganje mrd v varne ("otok") nepremičnine in finančni sektor od katerega nima 99,9% družbe nič.
StarMafijec ::
Še en skoraj neverjeten podatek (vir tule). Če bi izvzeli London, je ostanek Anglije bolj reven v povprečju kot pa najbolj revna ameriška država (Missisipi). Včasih je industrija predstavljala 30% britanske ekonomije, danes samo še 8%.
Saj nemški GDP na prebivalca je tudi tam nekje na ravni GDP na prebivalca Mississippija.

dronyx ::
StarMafijec je izjavil:
Še en skoraj neverjeten podatek (vir tule). Če bi izvzeli London, je ostanek Anglije bolj reven v povprečju kot pa najbolj revna ameriška država (Missisipi). Včasih je industrija predstavljala 30% britanske ekonomije, danes samo še 8%.
Saj nemški GDP na prebivalca je tudi tam nekje na ravni GDP na prebivalca Mississippija.
Saj skoraj vse, kar sem napisal za UK/GB že drži ali pa bo zelo kmalu tudi za Nemčijo! Gre za podobnega bolnika, kjer se je pospešeno izvajal REPLACED. Če se ne motim je Merklova nekoč priznala, da so uvozili toliko ljudi, da ne bi zmagali desničarji. Torej ženska je direktno priznala, da so uvažali volivce. Budale.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: dronyx ()
MojsterX ::
Britanija je že na istem scenariju kot v Severni Makedonijo, ko je lastni prvotni Makedončani postali drugorazredni državljani in imajo dvojezično ureditev, oziroma še več, če ne govoriš Albansko, te sploh ne obranavajo v bolnišnicah v Skopje. Med korono pa so zanalašč dal prioritete Albancem, ko ni bilo postelj. Tako bo tudi v Britaniji. Samo še dvojezičnost morajo razglasiti oziroma uvesti Shaira law kot uradno vejo oblasti, ki je nad uradnim listom ustave Britanije.
Potem pa bo veselica. PReprodaja otrok, mladoletne poroke, posilstva, rezanje glav bo vse legalno.
Potem pa bo veselica. PReprodaja otrok, mladoletne poroke, posilstva, rezanje glav bo vse legalno.
Squirrel ::
Če se ne motim je Merklova nekoč priznala, da so uvozili toliko ljudi, da ne bi zmagali desničarji. Torej ženska je direktno priznala, da so uvažali volivce. Budale.![]()
Sredinsko desni CDU (Christian Democratic Union of Germany) so uvažali tujce, da ne bi zmagali desni? Od kje to pobirate? Budale.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Squirrel ()
gozdar1 ::
A jih ni brexit čudežno rešil? Očitno jih bodo še enkrat žejne preko vode, vb je bila v težavah že davno prej, nenazadnje jih je že reševal mds,..

dronyx ::
Sredinsko desni CDU (Christian Democratic Union of Germany) so uvažali tujce, da ne bi zmagali desni? Od kje to pobirate? Budale.![]()
Ne ljubi se mi iskat, samo po spominu je šlo za nek intervju, kjer je pozvala ljudi z migrantski ozadjem, da naj ne volijo skrajno desnico AfD. Ponovni nemški downfall me niti ne zanima toliko, tako da tega ne spremljam.
fikus_ ::
Še en dokaz, da tudi UK politikanti niso imuni na forsiranje neumnosti, da so dvolični, hinavski (drugim pametujejo, sami pa ko jim kuzla skače v rit, ravnajo drugače):
https://x.com/Its_ereko/status/20567856...
https://x.com/provemewrong411/status/20...
https://x.com/Its_ereko/status/20567856...
https://x.com/provemewrong411/status/20...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
blay44 ::
Sam zakaj se je NDCC odločila razširjati fake novice o Angliji?
Je že tko hudo, da vsi normalni ven iz raja zbežali?
fujtajksel ::
... Potem pa razlaga, kako imajo angleži nek sistem, ko avte kupuješ kot mobilne telefone. Kupiš nov avto, plačaš nekih 3.000 funtov pologa, potem pa vsak mesec položnica za par sto funtov. Nakar po 3 letih tak avto lahko odkupiš, da je potem tvoj, ali pa tega vrneš in dobiš novega ter vajo ponoviš. In to dela večina.
A se temu sistemu mogoče reče leasing ? ;)

dronyx ::
fujtajksel je izjavil:
... Potem pa razlaga, kako imajo angleži nek sistem, ko avte kupuješ kot mobilne telefone. Kupiš nov avto, plačaš nekih 3.000 funtov pologa, potem pa vsak mesec položnica za par sto funtov. Nakar po 3 letih tak avto lahko odkupiš, da je potem tvoj, ali pa tega vrneš in dobiš novega ter vajo ponoviš. In to dela večina.
A se temu sistemu mogoče reče leasing ? ;)
Ne, ni to leasing, kot ga poznamo pri nas. Spodaj razlaga, za kakšen sistem gre. Tega pri nas po moje nimaš.
BmoQuh ::
Zanimivo - namesto klasičnega nakupa ali celo tradicionalnega lizinga oziroma kredita velika večina Britancev avtomobile nabavlja prek sistema financiranja, imenovanega PCP (Personal Contract Purchase).
PS: Poslušano, zapisano, strukturirano in še prevedeno v slovenščino, vse ročno v letu 2026!
PS: Poslušano, zapisano, strukturirano in še prevedeno v slovenščino, vse ročno v letu 2026!
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: BmoQuh ()
fujtajksel ::
"Isto sranje, drugo pakovanje"... To ti oglasi na mobile.de avtomatsko ponujajo kot "Finanzierung" pa pri nas seveda tudi ponujajo, ker od tega dealerji, serviserji in zavarovalničarji dobro živijo, ker te olupijo za nekaj tisoč € oz. Ł letno.
Pri nas je povprečna starost avtov 13 let, ljudje izgleda za teh nekaj čukov rajši kupijo kripo in ne plačujejo nič več nekaj let dokler gre :)
Pri nas je povprečna starost avtov 13 let, ljudje izgleda za teh nekaj čukov rajši kupijo kripo in ne plačujejo nič več nekaj let dokler gre :)
no comment ::
BmoQuh ::
Bi lahko lepo prosil, da primerjamo ta angleški PCP in običajen 'slovenski' lizing? Meni je AI navedel neke absurdnosti, katerih ne morem zaupati glede teh točk: namen financiranja, lastništvo vozila, struktura obrokov, višina mesečnega obroka, polog (depozit), končna (balonska) vrednost, omejitve kilometrine, možnosti ob izteku pogodbe, fleksibilnost menjave vozila, psihologija uporabe (najem vs lastništvo), skupni dolgoročni strošek, tveganja in dodatni stroški, davčna obravnava (fizične/pravne osebe), razširjenost modela na trgu, ciljna uporaba (osebna vs poslovna)
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: BmoQuh ()
enavlaka ::
Nobeden ti ne more omejevati ničesar, če je vozilo tvoje.
PCP je samo oblika lizinga, pri kateri je lastnik lizalna hiša.
PCP je samo oblika lizinga, pri kateri je lastnik lizalna hiša.

cvalsr ::
Če sem prav prebral: Večina ! po 3 letih avto vrne in po istem principu vzame novega.
Aha. Kje so potem te 'večinske' množice 3 leta starih avtomobilov?? Kaj prodajalci počnejo z njimi?
Aha. Kje so potem te 'večinske' množice 3 leta starih avtomobilov?? Kaj prodajalci počnejo z njimi?
BmoQuh ::
Verjetno se prodajo kot rabljeni (kar tudi so) ali pa s tankerjem kamorkoli že pač naročeni in vozijo po levi.
BmoQuh ::
Sem šel preverit in kar drži (za en primer), za precej bolj natačno pa tule - ni tako direktno.
fikus_ ::
Ti najemi so namenjeni bolj firmam, samo vozijo in tankajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

dronyx ::
British economy snapshot over the last 4 years:
Gas: +94.1%
Electricity: +78%
Fuel: +49.3%
Airfares: +34.4%
Hotels: +37.8%
Groceries: +25.0%
Eating out: +26.5%
Baby food: +26.3%
Dog food: +58.1%
Rent: +25%
Used cars: +30.5%
Public transport: +18.7%
Real average weekly earnings: -2.8%
Izgleda skorja neverjetno, samo grok pravi, da kar držijo podatki.
Gas: +94.1%
Electricity: +78%
Fuel: +49.3%
Airfares: +34.4%
Hotels: +37.8%
Groceries: +25.0%
Eating out: +26.5%
Baby food: +26.3%
Dog food: +58.1%
Rent: +25%
Used cars: +30.5%
Public transport: +18.7%
Real average weekly earnings: -2.8%
Izgleda skorja neverjetno, samo grok pravi, da kar držijo podatki.
Magic1 ::
Tudi jaz sem nekaj poslušal in kao plače niso zrasle pri njih že več kot desetletje!
Sej pri nas je bila tudi huda inflacija, samo vsaj plače so šle tudi konkretno gor.
Sej pri nas je bila tudi huda inflacija, samo vsaj plače so šle tudi konkretno gor.
Magic
tony1 ::
Višanje minimalne plače zaradi Levice in višanje dohtarskih in javnosektoraških plač (Svoboda) ni imelo seveda nič zraven, oni so prašiči hudičevi, ki samo kradejo...
Jarno ::
Imigranti kot taki niso problem očitno, ker bo nataliteta težko šla na 2+ pri "tabeli populaciji".
Težava je očitno v tem, kdo ima oblast, kdo komu gre na živce, narative, smernice in šikaniranje domačinov.
Nekaterim je smešno, drugim ne, sam imam raje jedi iz woka kot pa woke.
Težava je očitno v tem, kdo ima oblast, kdo komu gre na živce, narative, smernice in šikaniranje domačinov.
Nekaterim je smešno, drugim ne, sam imam raje jedi iz woka kot pa woke.
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
Zgodovina sprememb…
- spremenil: Jarno ()
kuglvinkl ::
Imigranti kot taki niso problem očitno, ker bo nataliteta težko šla na 2+ pri "tabeli populaciji".
Težava je očitno v tem, kdo ima oblast, kdo komu gre na živce, narative, smernice in šikaniranje domačinov.
Nekaterim je smešno, drugim ne, sam imam raje jedi iz woka kot pa woke.
Eni mamo pa raje lajf, pa otroke, pa potovanja, pa letno rezidenco, pa se hise, kot pa da bi sploh pomislu na woke... stran mecete lajf.
Your focus determines your reallity
Jarno ::
Eh, tam je to big issue za mindset domačinov, v Švici pa teh težav ni in tudi lepo furajo kar si omenil. Hinavska glupost ni za na oblast.
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!

Bellator ::
Tukaj jih imaš
North Belfast 'attempted beheading': Police 'absolutely not' advising businesses to close over protest reports - suspect was 'given leave to remain' in NI
https://www.belfasttelegraph.co.uk/area...
Belfast attack: Sudanese man arrested over stabbing 'had leave to remain'
After a knife attack and heroic intervention, the community around Kinnaird Avenue is in shock and braced for protests
https://www.thetimes.com/uk/crime/artic...
North Belfast 'attempted beheading': Police 'absolutely not' advising businesses to close over protest reports - suspect was 'given leave to remain' in NI
https://www.belfasttelegraph.co.uk/area...
Belfast attack: Sudanese man arrested over stabbing 'had leave to remain'
After a knife attack and heroic intervention, the community around Kinnaird Avenue is in shock and braced for protests
https://www.thetimes.com/uk/crime/artic...
Preveri koliko mtoseva si v resnici!
https://mojkviz.neocities.org/
https://mojkviz.neocities.org/
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Bellator ()
bm1973 ::
A boš zdaj dobil na vstopu v GB kako orožje za samoobrambo?
Mogoče je najbolje da se prelevim v Siolha, da bom lahko nosil 21 cm dolgo obredno bodalo?!?!?!
Kaj pravijo ljubljenčki migrantov, kak nasvet?
Si pa res pocar, da ne znaš nič sam najti...
Si kot moj fotr, ki smo bere Dnevnik in mi soli pamet...
Mogoče je najbolje da se prelevim v Siolha, da bom lahko nosil 21 cm dolgo obredno bodalo?!?!?!
Kaj pravijo ljubljenčki migrantov, kak nasvet?
Link na vir.
Si pa res pocar, da ne znaš nič sam najti...
Si kot moj fotr, ki smo bere Dnevnik in mi soli pamet...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: bm1973 ()
Vanich ::
Chickens came home to roost.
Posnetkov je še veliko, veliko več. Samo, dvomim, da vam jih bodo MSM objavili.
Cajtngi po Belfastu.
Belfast Live News
Posnetkov je še veliko, veliko več. Samo, dvomim, da vam jih bodo MSM objavili.
Cajtngi po Belfastu.
Belfast Live News
Zgodovina sprememb…
- spremenil: Vanich ()
c3p0 ::
"Stabbing attack", v resnici je šlo za poskus obglavljenja. Kar se bi tudi zgodilo, če ne bi mimoidoči napadalca naklofkali.
Kdo bi si mislil, ljudem brez dokumentov (ker so jih večinoma odvrgli) daš vse brezplačno, potem pa gledaš kriminal. Afriške države se smejijo vse do banke. Če še niso izpraznile zaporov in zapornike posadile na čolne v eno smer, bi bil prav presenečen.
Kdo bi si mislil, ljudem brez dokumentov (ker so jih večinoma odvrgli) daš vse brezplačno, potem pa gledaš kriminal. Afriške države se smejijo vse do banke. Če še niso izpraznile zaporov in zapornike posadile na čolne v eno smer, bi bil prav presenečen.

Mr.B ::
Lahko jih tudi pošljejo nazaj; navsezadnje se zdi, da Evropi in Ameriki ni veliko mar za vojne zločine, genocid ali mednarodno pravo. Zato predlagam, da jih posedejo na letala in vrnejo tja, od koder so prišli.
Nekaj pa naj jih vseeno obdržijo, saj bo moral nekdo -- če ne bo Poljakov -- čistiti stranišča in ceste.
Potem pa obnovijo pogajanja z Evropo, in rečejo trust me bro, ne bomo jih vrnili nazaj.
PS: Odločite se že, kje so vzroki -- običajno so precej preprosti. Tudi Brexit je bil zato uspešen..
Nekaj pa naj jih vseeno obdržijo, saj bo moral nekdo -- če ne bo Poljakov -- čistiti stranišča in ceste.
Potem pa obnovijo pogajanja z Evropo, in rečejo trust me bro, ne bomo jih vrnili nazaj.
PS: Odločite se že, kje so vzroki -- običajno so precej preprosti. Tudi Brexit je bil zato uspešen..
Smešno je,
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.
da po skoraj petih letih še vedno nisi sposoben opredeliti,
pod kakšnimi pogoji zmagujemo v Ukljani.

endelin ::
zakaj ga je hotel obglaviti? Kak inženirski eksperiment v igri?
Sedaj bo na plečih davkoplačevalcev ali ga bodo izgnali zaradi slabega obnašanja?
Sedaj bo na plečih davkoplačevalcev ali ga bodo izgnali zaradi slabega obnašanja?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: endelin ()

endelin ::
Lizardi so ukazali da se v msm uporablja termin "napad z nožem" in ne poskus obglavljanja... tako se sliši manj zlovešče
Najnovejše: žrtev je izgubila levo oko.
Najnovejše: žrtev je izgubila levo oko.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: endelin ()
Polda ::

endelin ::
Insanity
pa saj ga je čisto razrezal. Ni čudno da se je folku od*ebalo
Kaj je mislil da je na snemanju Terrifierja? :/
Kaj je mislil da je na snemanju Terrifierja? :/
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| ⊘ | a bo Hard Brexit al ne bo? (strani: 1 2 )Oddelek: Loža | 13774 (10604) | AndrejO |


