» »

MySQL & SQL baze

MySQL & SQL baze

iskratel ::

Elow !

Mene pa zanima vse v zvezi z SQL bazami podatkov. Gledam na www.mysql.com in 0 v Slovenskem jeziku. O SQL bazah pa takole: Wem da so to Online podatkovne baze ki bojo tudi v naslednjem Microsoftovemu OSju ampak newem kako to stvar uporabit v praksi. Uporabljam Linux in Windowse. Server seveda tece na Linuxu vendar sem gledal na internetu da vsi providerji podpirajo SQL baze. Zato sem se odlocil da tudi sam ustimam to stvat ampak bolj gledam manj mi je jasno. Zanima me naprimer kako naredis link v bazo ali kako vi temu recete. Vem tudi da so SQL baze nekaksni podatki zapisani v eni neskoncni vrstici (vsaj mislim tako):D Wem tudi da se uporabljajo pri dinamicnih spletnih aplikacijah kot je slo-tech.com>:D in spletnih trgovinah kjer se morajo podatki zapisovati takoj in ne z nadgradnjo naprimer HTML dokumenta vse se torej zgodi avtomaticno in z gumbkom refres ze dobis novo besedilo oziroma obliko. Sedaj pa bi prosil da bi to nekdo razlozil ki je ze to pocel v praksi in nebo dajal LINKov do strani in raznih hawtojev kjer se je treba v stvar resnicno poglobiti. Za odgovore se ze naprej zahvaljujem. Zanima me pa se kaksno bazo uporablja SloTech in velikost diskov na vasem serverju.

tk btw installiru sem ze MySQL in probal malo z mysql --help vendar mi ni niti priblizno jasno kaj je treba narediti.:O

Lp

kopernik ::

Baza so samo podatki. S katerim programskih jezikom boš pa naredil aplikacijo? Na mySQL sem se brez problema povezal tako z Javo kot s php-jem. Drugače pa ni druge kot branje tutorialov, primerov, itd (tako pač je). Celotna zgodba okrog podatkovnih baz je pa preveč dolga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Sahel ::

Ma glej do podatkov v podtkovni bazi lahko dostopaš iz raznih progaramskih jezikov, skriptnih jezikov, programov samih in tudi direktno...
z SQL bazo se pogovarjaš s pomočjo SQL jezika... S(se ne spomnem kaj že pomeni) Query Language....
en izi stavek zgleda tako:
SELECT neki FROM neki2 WHERE neki3...
imaš pa še na 10.000 drugih ukazov in kombinacij....
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

upirna ::

Enkrat sem imel doma knjigo, ki je govorila sql bazah. Pobrskaj malo po lokalni knjižnjici.

Sahel ::

še največ dobiš na netu...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

upirna ::

ja, če je pa stokal, da ni nič v slovenščini:D

[BISI] ::

V slovenscini imas ciste osnove sql-a tukaj, osnove mysql povezano s phpjem pa tukaj.

le najti je treba ...

RacaClone ::

treba je brat howto-je, knjige in e-dokumentacijo

sicer pa, mal si se oglej postgresql; pravjo, da je bols, k mysql 8-)

Sahel ::

Hja pri instalaciji Linuxa ti le-ta raje ponudi postgreSQL kot mySQL ma mislim, da za navadnega smrtnika je mySQL UBER čez sposobnosti uporabnika
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Oddelek: Izdelava spletišč
91561 (1493) PhotoBlaz
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252195 (1686) CaqKa
»

Apache server slo navodila?

Oddelek: Omrežja in internet
71408 (1310) z15ky
»

Installacija WebPortala na Disk

Oddelek: Omrežja in internet
181306 (1142) Hux
»

Web server

Oddelek: Omrežja in internet
91155 (712) Jackass

Več podobnih tem