» »

C500 in navijanje

C500 in navijanje

slycer ::

OK tole že ene 2. pišem, ampak vas še enkrat prosim za mnenje. Predvsem izkušene navijalce. Trenutno je temperatura procesorja 40 stopinj pri idlanju, temperatura sistema pa 28 stopinj. Ampak naj vas opmnim, da je škatla še neodprta in da je zelo slabo preventilirana. Trenutno imam v načrtu brušenje hladilnikov, nato pa bi nanesel plast bakra ali srebra. Potem pridejo na vrsto še dodatni ventilatorji. Ali mislite, da bi mi uspelo spraviti C500 vsaj na ene 600 Mhz?

Kaiser ::

O, Boste! Lepo, da si se tud ti malo v OCjanje vrgel. V glavnem: temperatura procesorja se ni kriticna, zato ga kar malo poskusi navit. Ne vem kaksno plato mas, verjetno bo potrebno dvigniti napetost za stabilnejsi overclock. Saj ves kako in kaj - dvigni FSB, potem pa s Seitjem obremeni racunalnik in spremljaj temperaturo procesorja.
Glede hlajenja ne bos imel takih tezav, ker to se ne bo ekstremni overclocking. Najprej odpri kisto in namazi obsojeci hladilnik s termalno pasto (originalna je navadno slaba in z njo zelo skrtarijo), z brusenjem se pocakaj, prav tako pa z nakupom ventilatorjev, ker brezveze dodatnega hrupa res ne rabis.
Men je mojga bivsega P2 350 brez kakrsnihkoli modifikacij uspelo spravit na 433, tako da tud tebi tistih 600 ne ugre.

slycer ::

O lej ga! Aja bom pršu enkrat k teb TBirda pogledat. Aja mam Qdi BrillianX 9 plato, ki pa ne omogoča spreminjanja napetosti. Sem najdu eno stran, ki razlaga modifikacijo, vendar je treba priciniti upor na procesor. Skratka zdele se še malo pripravljam, pol pa sledi overclock :D

tomaz255 ::

Mislim, da lahko C500 brez problema naviješ na 600MHz. Jaz imam svojega C533 navitega na 624MHz, z GOrbom, brez dviganja voltaže.

Kaiser ::

A mislis tole stran? Klik.. Ce rabis kaksne stromarske usluge se kar oglasi. Zadnjic sem si tudi sam modificiral plosco, tako da gre napetost do 2.2V (in ne samo do 1.85 kot plata dopusca po defaultu).

slycer ::

Ja ista revija, samo neki drugi članek:)). Te bom držal za besedo. Sicer se bom pa itak enkrat pr teb oglasu, da vidim to čudo modificiranja. Ajd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpu overclock

Oddelek: Navijanje
446531 (1618) KTr1sk
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936839 (5165) Goldee
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705171 (4002) Pyr0Beast
»

Asus A7N8X Deluxe @ XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
151393 (947) KrazyIvan
»

Celeron 500 - kako na 83 MHz?

Oddelek: Navijanje
141287 (1064) Jaxx

Več podobnih tem