» »

Asus A7N8X Deluxe @ XP 2500+ Barton

Asus A7N8X Deluxe @ XP 2500+ Barton

asskicker ::

Živijo klapa!
Zagledal sem se v plato Asus A7N8X Deluxe. Slišim da je v redu. Nanjo bi nataknil bartona XP 2500+. Je slučajno že kdo zložil skupaj to kombinacijo? Zanima me predvsem to, ali ta plata res odklene procesorjev množilnik in če, v katerih mejah se ga da spreminjati? Ima slučajno kdo že izkušnje z navijanjem take kombinacije (višanje frekvenc, napetosti)?
Zahvaljujem se za vse koristne odgovore in nasvete! Pozdrav!:O

Keyser Soze ::

A ni Barton že tovarniško odklenjen??
OM, F, G!

Cveto ::

Barton je že odklenjen, samo mora tud plata podpirat spreminjanje množilnika.

OwcA ::

Izbiraš lahko med mnogokratniki 12,5 in več.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

->Izbiraš lahko med mnogokratniki 12,5 in več.

Barton ima "okljenjene" mnozilnike pod 13x.(ce je FIC na plati 4 biten). Ce ma pa 5 biten FIC pa delajo vsi mnozilniki ... NF7 ima 5 bitni FIC, za ASUSKO pa ne bi vedel.
Vsekakor pa ni te kombinacije, da bi izbiral med mnogokratniki 12,5 in več.
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

Ugh, a o Bartonih je govora? Ups (mislil, da gre za XP 2400+). :8)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

overman ::

Pozdravjen!

Uporabljam ta isto plato kot jo mislis nabavit in XP2100+ (ne barton). Mnozilnika nemorem spreminjat, ker je procesor zaklenjen, FSB pa brez problema!>:D Mislim da ima plata res dober bios saj je res narejen za "trotlklokarje" :D . Brez problema nastavis voltazo, FSB, ram timinge, AGP Mhz, AGP voltazo, .... v glavnem otrocje lahko :8)

Pri plati pa dobis se zlo dober program asus probe ki ti kaze vse kar rabis: vse voltaze, Temperature, obrate ventilatorjev (3) .....:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

asskicker ::

Živijo!
Upam, da bo moje pisanje tudi komu koristilo!
Torej iz Italije (Vobis - Gorica) sem privlekel plato A7N8X Deluxe in Bartona 2500+). Malo so me nategovali z rokom dobave. Sem čakal kar 14 dni, vendar pa se je izplačalo. Rame sem vzel v Ljubljani (2X256Mb 400MHz Viking).
Vendar pa ni šlo vse tako gladko. Ko pridem domov in vse skupaj zložim in priključim, plata ne da od sebe znakov življenja. Da se jo samo prižgat in ugasnit. Izpulim grafično kartico in RAMe, pa še vedno niti ne popiska, da ji kaj manjka. Testno menjam celo procesor, pa še vedno nič. Končno probam samo z enim RAMom in plošča čudežno oživi. Potem ugotovim, da je problem star BIOS, ki očitno noče delat dvokanalno. Z obema ploščicama dela le enokanalna kombinacija 1-2, pri dvokanalnih kombinacijah 1-3 ali 2-3 pa plata poklekne.
Torej vtaknem le eno ploščico rama in flashnem nov bios (C1003 - C1005) in zadeve čudežno oživijo.
Plata detektira dvokanalni dostop in prepozna procesor (vse je na AUTO).
Za hec probam dvignit množilnik (11 - 12,5), plata detektira bartona XP 2800+ in vse deluje normalno.
Inštaliram XP-je in vse deluje brez problemov.
Aja to rahlo navito kombinacijo (1833 - 2083) mi hladi Volcano 11, ki se vrti le pri borih 3000/min. V idle je temperatura procesorja okrog 45, če ga pa obremenim na polno, pa se ustali na okrog 49 stopinj.
V Gorici sem kupil tudi 450W napajalnik, vse skupaj pa miga v enem Big towerju z dvema dodatnima ventilatorjema, ki skrbita za boljši prepih.
FSB-ja še nisem poskusil dvigovat, imam pa v planu. Mislim, da bi moralo iti brez problema. Procesor se ne greje pretirano in pri RAM-ih imam še rezerve. Zaenkrat tiktakam sinhrono na 333MHz.
Suma sumarum kombinacijo toplo priporočam tudi Vam.
Aha pa še cene (pobral sem IVO nazaj):
plata: 30000SIT
proc: 21600SIT
napajalnik: 8000SIT
Če bo še kakšna zanimiva izkušnja, se slišimo!
Lepo se imejte vsi skupaj!:))

Primoz78 ::

Helo, tudi jaz sem na novo nabavil Asus A7N8X Deluxe ( ver. 2.0) ter bartona 2500+ navil sem na 200 X10 in gre brez problema, imam pa dva problema:

1. Ko probam navit na kaj vec recimo 200 X 10,5 ali 11 pa se nikakor ne prizge in moram izkljucit iz stroma racunalnik. Sem probal tudi visat samo FSB na 210 X 10 pa tudi iste fore dela. Kako to resit?

2. Kot sem ze prej napisal imam navito masino na 2 Ghz, hladi pa ga Termalright SK7 + YS vent 80x80, temperatura v full load ne gre preko 50%. Ko pa sem danes probal igrat C&C generals mi je PC ze par krat restartal kar sama od sebe. Prvic ko se mi je to pojavilo me je sam iz igrce ven vrglo in prikazalo se je neko opozorilo da se je pojavila napaka in da je posledica mogoce virus ali pregrevanje masine itd...sedaj pa vsako krat po ene 15 min igranja se sam od sebe restarta. Ostala konfiguracija pa je Ati radeon 9700 Pro (ne navit), Audigy, disk WD 800JB, napajalnik Q-tech 350W ---( +12= 12,6V; +5 = 4,94V, +3,3 = 3,34V). To se je zacelo pojavljat ko sem instaliral Catalyst 3.9 gor, prej sem mel pa tazadnje Omega driverje (bazirane na Cat3.8). Pa sem tudi to deinstaliral in na novo dal spet stare gonilnike, pa ni resilo problema.

Ce se komu mogoce kaj svita kaj bi bilo narobe, bi prosil ce mi lahko pomaga...

lp Primoz

asPeteR ::

->temperatura v full load ne gre preko 50%.

Kaj je pa referenca?

Glede restartanja ... Hja, verjetno preve navita masina, jasno! Oz. Preslabo hlajenje. Si ze zvisal voltazo?
http://blog.stegnar.com

Primoz78 ::

...ups sem se zmotil prek 50 stopinj ne gre :)....hlajenje z SK7 + 80 mm vent?! Mislim da je kar ql. Voltazo sem tudi probal zvisat na 1,7 V pa je isto naredilo. Bom se kaj probal, sam nevem vec kaj :)...napajalnik je pa 350 W in tudi mislim da bi ne smel bit problem....


lp Primoz

asskicker ::

Na tvojem mestu bi kot prvo preveril verzijo BIOS-a in si privoščil najnovejšo (1007). To, da bi moral ob navijanju kdaj mašino prav odklopit z elektrike, se mi ni dogajalo. Ko sem prišel do meje, se je mašina restartala, v biosu pa je sama nastavila default nastavitve za RAM-e in FSB. Moja šibka točka je RAM, ki ga na več kot na 181 nisem uspel spravit (2.5,2,2,5). Nisem višal nobenih napetosti. Trenutno mašina šiba na 2100 (175x12) stabilno že nekaj mesecev. Temperatura procesorja v idle je 38 stopinj. :8) PLP
Heaven is on the next door!

Primoz78 ::

Takoj ko sem jo dobil sem nalozil nov bios (1007), ram sem pustu na default se pravi 333mhz brez nobenih dodatnih nastavitev, zdaj sem ga znizal na 266 (cas2) in dela BP, sam navijat pa ne gre in ne gre...mislim proca.

lp Primoz

Sydk ::

ce pravis da ti ram lepo deljuje na 200 fsb potem bi moral brez problema poganjat komp na recimo 200x11, naj te ne bo strah dvignit voltazo na 1.8 ali vsaj 1.75
mava podoben hardware in meni deluje, poskusi

Primoz78 ::

Ma fora je v tem ker ram nimam v dual channel imam ga nastavjenga na 266 mhz in nebi smelo met veze ce dvigam FSB procesorju ce ni ram v dual channel ane?!...saj v torek dobim 2 x 256 MB corsair-a tako da upam da bo problem resen. Thx za help...

lp Primoz

KrazyIvan ::

Jaz mam isto kombinacijo in stvar deluje zelo solidno brez kakega izklapljanja štroma na 350w levem napajalniku.Deluje celo na 11x200 vendar ni stabilno na 1.65v.S fsbjem sem šel stabilno do 220mhz vendar le z množilnikom 9.Ram je sicer 2x256mb twinmos/winbod in deluje na 2.3.3.6 če se ne motim.Edin problem je hlajenje, ker mam box hladilnik pa deluje na 60 stopinj 100% load na 1900mhz.Plata je pa revision 2.0 ver. 1002 če se ne motirm.Res deluje stabilno in se dobro navija razen temp.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342695 (15479) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131783 (15388) K0K0
»

Hočem več!

Oddelek: Navijanje
442082 (1039) tiborrr
»

Athlon Barton 2500+ mobile ne gre cez 2,2ghz?!?!

Oddelek: Navijanje
232128 (1719) s5cougar
»

Kwa je bolše: AMD 1700+ & 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
534118 (3119) Mulh

Več podobnih tem