» »

Vstavil sem nov(rabljen) HDD, a ne DELA?!

Vstavil sem nov(rabljen) HDD, a ne DELA?!

ahimah ::

Iz starejsega racunalnika sem vzel Seagatov 4GB disk, ki je delal na tem racunalniku. Dal sem ga v svoj racunalnik, vse prav priklopil.Sistem mi ga prepozna pod strojno opremo(pise da deluje pravilno), vendar pa ne morem nic kopirat nanj in tudi formatirat ga ne morem.
V BIOS-u sem dal auto in lda nastavitve za diske, s Seagata pa sem vzel jumper kot je pisalo v navodilih, tako da je zdaj Slave.
V bistvu sem to delal prvic in niti ne razumem kaj je Master in Slave(mislim da so na mastru windowsi), Seagatov disk pa je model ST34321A.
What am l to do???
Break out!It's alright we're hot tonight.You better run.Run riot.DEF LEPPARD

zvery1 ::

seveda ne dela ker nima particije.
Naredi jo z fdiskom ali z WINXP instalaciskim cd jem.
Mora delat.
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

ahimah ::

Pa saj sem naredil tudi particijo s funkcijo Upravljanje diskov v samih Windowsih.
Vendar pa je problem ker se ne da formatirat in tudi Total Commander napiše da ne najde pogona ko kliknem na e. Verjetno je kaj v zvezi s Master in Slave?
Break out!It's alright we're hot tonight.You better run.Run riot.DEF LEPPARD

Vesoljc ::

jah, če ti ga bios prepozna in winsi tudi, ter je jumper na pravem mestu kot piše v navodilih, potem master slave verjetno ni problem...

poglej kaj ti javi recimo fdisk ali kakšen partition magic...
aja še to, glede na to, da je 4gb disk verjetno laufa na 40pin kablu, ja?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ahimah ::

Zdaj sem ugotovil kaj ej narobe.ko kliknem na ta novi disk E: mi napiše da ni berljiv, ker je poškodovan.
Hm.., preden sem ga vzel iz tistega racunalnika je se delal. Resda sem ga malo moral stlacit med vse tiste kable, trikrat sem ga dal noter in ven , pa je mozno da sem ga poskodoval? In ce sem ga, se da to odpravit al ga vrzem..?
Break out!It's alright we're hot tonight.You better run.Run riot.DEF LEPPARD

ali3n ::

Resda sem ga malo moral stlacit med vse tiste kable, trikrat sem ga dal noter in ven , pa je mozno da sem ga poskodoval?


Možno sicer je, je pa malo verjetno. Očitno maš disk prav priklopljen, drugače ti ga sploh nebi zaznalo; nasvet: v disk management pobriši particijo in vse s tega diska, in še enkrat nared na novo. Nato formatiraj. Lahko pa tudi enako narediš z Fdiskom (uporabi npr. win98 boot disketo).
Pazi, da se ne zmotiš pri črkah...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gkovac ::

Še dodatek k ali3n-ovem postu... zasiguraj se, da je particija na tem disku aktivna! :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

ahimah ::

Hm.. mislim da je disk poškodovan, ker drugace si tega ne morem drugace razlozit:
2 x sem z fdiskom ze naredil particijo, tudi z disk managmentom sem isto ponovil veckrat, dal sem da je aktivna particija etc.., vse nastavitve sem probal in njih variacije, probal sem s specialnim boot programom od Seagata DiscWizard.
Fora je da ga nikoli noce formatirat do konca, ker javi napako. Raziskovalec pa napise da je poskodovan, naredim laho deset particij vendar ne morem nobene formatirat..
Verjetno ne morem nic vec naredit, razen ce se da kako popravit disk:)
?
Break out!It's alright we're hot tonight.You better run.Run riot.DEF LEPPARD

gkovac ::

Če si res probal vse to pol ti ostane samo še eno, ker v bistvu nimaš kej izgubit. Predlagam ti da nardiš low level format.

Pejt na stran od proizvajalca diska in poišči tool, ki ti bo za ta disk naredu low level format. Ta formatira disk tako, da naj bi "popravil" oz. označil slabe sektorje in potem naj bi disk deloval.

Govorim v pogojnikih, ker kot več ni nič 100% ampak probi.. zgubit nimaš kej :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj diska ne zaznava?

Oddelek: Strojna oprema
101153 (892) zavajon
»

Čudno obnašanje diska WD 800Jb

Oddelek: Pomoč in nasveti
101239 (1088) urosh
»

V Windowsih ne vidim diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181059 (907) perci
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261179 (910) TheHijacker
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
223000 (2701) XtX

Več podobnih tem