» »

V Windowsih ne vidim diska

V Windowsih ne vidim diska

Tic ::

Pozdrav

Priklopil sem dodaten disk, maxtor 20gb in problem je sledeč.

Jumperje sem nastavil na slave in tako ga zazna tudi bios. V device managerju je viden in to je tudi use. Do njega nemorem dostopat nikakor. V Explorerju ga ni.

Prosim za pomoč!
persona civitas ;>

Cokolesnik ::

Pa si prvega nastavil na master? Si drug disk kupil rabljen? Mogoče pa sploh ne dela.:(
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Lith ::

Jaz sem kupil nov avto, sem se hotel peljat, pa ne gre. Prosim za pomoč !.....

Malo si ?preveč' informacij posredoval, nič ne morem pomagat, ker ne napišeš kaj je ta disk prej 'delal' (ali si ga vzel iz kakega računalnika, kjer je pred tem delal in so bili podatki na njem), ali je to rabljen disk, ki je čisto zbrisan, pa moraš formatirat, ali je to disk, ki ima mogoče NTFS particijo (iz kakega NT/w2k sistema) pa je tvoji windowsi 98 ne morejo odpret (lahko da imaš katere druge windowse, pa ne poveš katere...)
V glavnem pejt v trgovino, pa se postavi pred reklamacije, pa ti bojo povedal kaj je narobe.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Tic ::

Disk je prej delal, mi je zagotovil prijatelj. (če tega ne rešim itak nesem nazaj). Je rabljen.
Imam winxp tako da NTFS ne bi smel delati težav. Poizkusil sem na drugem pcju z win 95 in isto ne deluje.

Še kaj?

Sedaj bol poizkusil LowLevelFormat izvest.
persona civitas ;>

pacman ::

ti kr vse jumperje ven poberi in bo vse delalo...kajti maxtor če je slave jih ne rabi:D

če ne bo šlo pa sporoči:\

LP

Tic ::

Ne, nima veze, ker itak disk zazna kot Primary Slave.
persona civitas ;>

Mavrik ::

Kaj pa če bi probal ustvariti particije?
The truth is rarely pure and never simple.

Dead_Eye ::

dej ga na secondary master NAMESTO cdroma (naj bo sam na kanalu) in pol poročaj...... ker nekateri diski se ne marajo....
The one and only

Tic ::

Bom dal, zvečer poročam.
persona civitas ;>

El Barto ::

LP

Če BIOS pravilno zazna disk, potem posti jumpeje tako kot je. :)

Poglej raje v disk mamagementu "my computer > manage(upravljaj)", tam pa na levi strani izberi disk management. na desni pa se ti bodo izpisali diski, njihove particije, stanje, itd...

Pa poročaj kaj ti piše tam glede diska.

LP El Barto

Tilen ::

dej ga na secondary master NAMESTO cdroma



tocno to naredi jaz sm imel enake tezave imel sm not 120 GB WD 8MB in sm hotel dat zraven 40 Gb WD in nekak ni delovalo dokler tut drug disk ni bil na secondary master .. kot slave se je pocutil manj vrednega :))))

DuLE_ ::

Prvo moraš vedeti kako je disk sformatiran, kateri format ima, če ni NTFS ali pa Win32, ti ga XPji nebodo zaznali
in niti prikazali, mozno da je kakšna linux particija, nabavi si program Partition Magic, ta program ti ga bo
zagotovo zaznal - če ga Bios zazna. Nato pa ga s Partition Magic formatiraj v eno od zgornjih dveh naštetih.

LP, Dule

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuLE_ ()

Tilen ::

win 32 ? jaz mam fat32 pa mi vseeno zazna :P LOL

Tic ::

Evo, sedaj je priklopjen na Sencodary Master in ga bios zazna, partition magic pa ne.

Kaj pa low level format? Any ideas?
persona civitas ;>

Tilen ::

jaz nism za te igrice s partition magic se vedno sm pristas starega FDISKa ki ti to tako lepo vse 1x za vselej porihta.zdaj je ze tolk updejtanih verzij ki podpirajo velike diske tako da ni tezav. v glavnem ce si hoces 1x za vselej naredit ampak VREDU naredit uporabi FDISK za izdelavo particij.

lp.

DuLE_ ::

haha :), pa res, fat32 sem mislil ja - sorry da sem narobe napisal, nekaj druga sem razmisljal zgleda :)

lp, Dule

Tic ::

Disk smo spoznali za pokvarjen. Ker ga totalno serje. Upam da dobim drugega.

Hvala usem za pomoč!
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

root987 ::

Tic: Povej točno kateri model imaš, mislim da vem kaj je problem...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

perci ::

Tic: S powermaxom ga stestiraj!

Dulex: WinXp prepoznajo fat in fat32 - win98 ne prepoznajo ntfs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk, v DOS dela v Windows pa diska ne zazna ... ?

Oddelek: Strojna oprema
81150 (1040) aco111
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181707 (1453) Jakka
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282005 (1640) kerrigh
»

WD 200GB - WinXP ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
151265 (981) Goldee
»

Ne dojame da mam nov disk not kva je to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171104 (877) nornaigre

Več podobnih tem