» »

Grafična kartica

Grafična kartica

Eam! ::

Sem v dvomih katero grafično kartico bi kupil čeprav sem prebral teste sicer se ne morem odločiti med :

.ATi Radeon 9600pro 128mb
189€
.GeForce FX 5600 ultra 256mb
200€

Pri radeonu me skrbi zaradi driverjeev ker jih nikjer ne najdem tudi na njihovi spletni strani ni poleg tega se pa bral da ima radeon probleme s driverji zato vas prosim za pomoč da mi poveste katera je bolša kartica pri tem pa prosim da upoštevate katera je tišja pa da se ne pregreva preveč.

hvala

boštjan ::

1.Časi ko so bili problemi z gonilniki za radeone so mimo,sploh ne vem kdaj so bli,ker sam nisem mel problemov.
2.Ne vem kako to da ne najdeš gonilnikov,ko pa jih je zelo enosatvno najti.Izbereš operacijski system,pol označiš Graphic driver in pol še samo radeon family.klikneš na GO in te vrže sem,kjer si potegneš dol tisto kar je vse v enem paketu(25MB)-to je bil zdaj primer,če maš operacijski system winXP
3.Tvoj nakup.Jaz ti toplo priporočam da vzameš 9600pro ali celo 9600XT,sploh če boš v tujini kupoval,kjer je vse ceneje.ne zdaj gledat,da ma geForce 256MB,ker po hitrosti je radeon boljši.
Tako,če te še kaj zanima ali pa si v dilemi,kar vprašaj.

PS:WELCOME TO SLO-TECH FORUM:D

BoLhCa ::

se en glas za R9600Pro-ja:)

lp

p.s. dobrodosel med nami:D

Caligula ::

Radeon XT recmo.
Al pa za 58 cukov Nvidia 5900LX v JAE, ki sicer ni popolna, je pa dober nakup za ta denar.

Drugace med tistima, ki si ju ti opisal pa Radeon.

Pa lahko si das tudi Omega driverje pa nasploh Radeon sedaj mesecno obnavlja driverje. Vcasih bolj vcasih manj prepricljivo :))

Twoface ::

Mene zanima graficna karta predvsem za igranje iger!!
Med 40-60k
Raje mam GF!Al pa tut Radona.Neki da bo zdrzalo dalj casa.Po moznosti z 256MB al pa tut ne.ma kdo kak dober predlog??
THX!:D

GUFY ::

Še en glas za Nvidia 5900LX >:D >:D >:D

boštjan ::

Še en glas za Nvidia 5900LX

zadnje cajte je nekam popularna8-)

Twoface ::

5900LX = INNO GF FX5900 128MB DVI/TVOUT 74k ???8-O

boštjan ::

5900LX od leadteka te pride 58k v JAE

Gronder ::

Mene pa sam zanima,ce je razlika v 9600xt za 49 in za 57k(obe iz mlacoma)samo v tem da je drazja pakerana in zravn dobis se kodo za HL2,al se tudi same kartice kaj razlikujeta.Sam danes klical v Mlacoma pa mi niso znali tocno odgovort. No pa se to bi vprasal,ce mogoce kdo ve katere ferme je radeon 9600xt,ki stane 49k???
Tnx

boštjan ::

kolko jaz vem,bi moral pri vsaki 9600XT dobit kupon za HL2,ne glede kolko stane.

Gronder ::

Ne vem,jz sm tko razumel.Ta drazja verzija je retail in je original od ATIja,in zato se HL2 zravn,tista cenejsa pa naj bi bla brez HL2 in skatle. No lahko pa da sem kej zamesal. Men je ubistvu vseen kaj je zravn,sam rad bi da je kartica vredu.Vzel bi cenejso,ce bi bil zihr da bom dobu isto dobro kartico.Se pa bojim da ni sam pakiranje vzrok,da je 7k cenej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gronder ()

DMX ::

Jaz sem kupil Radeona 9600XT v Avstriji 171 evrov bruto pa sem dobil kodo za half-life zraven. Definitivno pa sem za radeona. V 3Dmarku pridem z navadnim hlajenjem do 14500 pik. LP

MEDENA ::

zanimivo poceni ? !!!

LEADTEK GEFORCE FX 5600XT GRAFIČNA KARTICA
Cena (SIT): 23.990,00 v košaro

WinFast A310XT TD poganja nVidiin najnovejši GeForce FX 5600XT grafični procesor, zgrajen v 0.13 mikronski tehnologiji. Kartica nudi 128 MB hitrega DDR pomnilnika ter izvrstno povezuje 3d grafične in video funkcije. Kartica podpira DirectX 9 in AGP 8x vmesnik, prikazovanje slike na dveh monitorjih hkrati in TV izhod. Kartici sta priloženi igri Gun Metal in Big Mutha Truckers.

BoLhCa ::

sej ti nebi blo treba copy / paste sz Jaetove strani narest....

MEDENA ::

drugače glasujem za

Leadtek WinFast A350LX-TDH FX5900 Retail
128MB DDR, AGP8x, DVI, TV-Out, inkl.
S-Videokabel, Chinchkabel, DVI zu VGA
Adapter

58200 SIT JAE..

jero_no1 ::

glede cen v mlacomu:
se mi zdi, da je razlika v ceni zarad firme. drazja je (tako sm jz razbrau po ceniku) v celoti narjena pri ati-ju, cenejsa ima pa samo cip od ati-ja ostalo je pa ena druga firma. je pa mozno da je tud ena v skatli, druga pa ne.

p.s. Gronder pa se spet vidva:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jero_no1 ()

boštjan ::

nekaj o 5600XT verziji.
Unlike the name suggests, the 5600 XT will not bring eXTended performance, like RADEON 9600 XT does over RADEON 9600 PRO; in contrast, the GeForce FX 5600 XT will work even slower compared to the GeForce FX 5600. NVIDIA recommends clocking the 5600 XT solutions at 235/400MHz core/memory instead of 325/550 for the ordinary GeForce FX 5600 products.

Pa še en review auf deutsch.

boštjan ::

jero_no1,od kdaj pa geforce delajo pri ATI-ju?

MEDENA ::

TAIPAN jo prodaja za

WinFast A350LX TDH GeForce FX 5900 128 MB DDR , DVI izhod, NOVO 55.250,00

http://www.taipan.si/show_grp.php?group...

jero_no1 ::

boštjan: ti pa mal bl tocno ber - Gronder je sprasvau glede cen radeona v mlacomu (v tistem postu jz nikjer ne vidm omenjenih gf)

boštjan ::

zdaj vidim,nism šel prej gledat gronderjev post.

frenk ::

pa ne kupvat pri taipanu folk...jest sm tipa klical enkrat za raptorja, pa je reku da mi bo mail poslal...zdaj čakam že kar nekaj cajta:D

sicer pa 5900xt all the way...če dons dobim štipendijo jo grem jutr kupt>:D

Twoface ::

Mene zanima ce se sploh splaca zj kupit grafiko al je bolje pocakat do januarja-februarja??
Pa se tole:
INNO GF FX5900XT 128MB DVI/TVOUT 57.000 Z DDV
INNO GF FX5900 128MB DVI/TVOUT 73.800 Z DDV
XT pomeni da je..... ??? Vem da je boljsa ce je ze za tok drazja samo vseeno prosim za info!!8-O

boštjan ::

Gronder ::

A se komu kej sanja kje bi se se dal dobit 9600Xt.V mlacomu jih je zmankal,najdu sm jo se pr Taipanu,sam tipo ne kaze navdusenja da bi mi odgovoru na mail.

boštjan ::

kaj pa avtera,accord,jae

Gronder ::

Nikjer nic,ampak vseeno hvala. Vaš topic o online stacunah sm ze ceu obrnu pa nikjer nic.

BoLhCa ::

to pa glih ne verjamem, da jih je v mlacomu zmankalo, pomojem jih se imeli niso!>:D

lp

jero_no1 ::

Gronder: sm biu u tork u JAE pa je reku da naj bi jih dans dobil - tko da ce bos sou u pondelk tja jih bojo zihr mel (no ampak useen rajs prej poklic) - za ceno pa se ni tocn vedu.

ulao ::

odloči se za to ATi Radeon 9600pro 128mb
189€ ker ima boljše gonilnike:D

Gronder ::

Dons so jih kao dobil v Mlacomu in mam rezerverano za v sredo. Od saphire za 49k. Sm pa klicu va jae pa so rekl cez ksn tedn. Sam dvomm da bo kej dost cnej k v Mlacomu.

pingec ::

kaj se ti ne zdi 190? mal predrago? v italiji se da dobit se 20? cenejso
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564507 (3672) Jaffa
»

navijanje GeForce FX5200

Oddelek: Navijanje
371704 (1349) BaRtMaN
»

Nov Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231177 (920) Zheegec
»

Predlogi za plitki žep (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704600 (3078) boštjan
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362083 (1477) |KoRn|

Več podobnih tem