» »

Predlogi za plitki žep

Predlogi za plitki žep

1
2
»

Grey ::

Ja tole ohišje lahko pogledaš na strani mimovrste.com. Če boš velik igrce igral ti svetujem Radeon 9600Pro, ker je hitrejša od tega Geforca(seveda če ne rabiš tako nujno TV-in in če maš denar seveda). Drgač obe sta dobri...sam Radeon je hitrejši. Tisti GeForce 5600 z ViVo je iz Mlacoma(firma je INNO in jo vsi nekak odsvetujejo, ker majo same probleme z njimi).

Zdej ne vem kako si ti dobil tako ceno...kje si dobiu take izračune? A to si odšteu njihov davek?
Aja pa za procesor se mi zdi da boš moru kupit še ventilator, ker ne piše gor BOX.

TEAC DW548 48/24/48-16x....18.480 ----misliš tole combo enoto CDRW/DVD?

Skupaj z Radeonom 9600Pro, CDRW/DVD enoto in 2x256MB RAM ti pride vse skupi tkole nekak: 167k SIT.....z GeForcom pa 149k SIT

Myth ::

Sedaj sem ravno v Monitoru zasledil trgovino MEGAHit in se spomnil, kako en prijatelj hvali trgovino ker je tam zares poceni dobil nek racunalnik.

Kaksne izkusnje imate v z to trgovino? Kaj menite o njej? Imajo res dobro ponudbo?

en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

NiggerBob ::

Mega(s)hita ni več, so se preimenovali. Zdaj so E-Svinj... ooops, E-Misija :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Tilen ::

jaz sm do sedaj skoraj vse komponente ki so v škatli kupil pri E-Misiji ... poceni , zastonj montaza ce pri njih kupis (za laike) , prodajalci so face :) povejo tako kot je ... ne vlagajo folka

se malo reklame e-misija cene se tukaj ne obnavlajo dokaj redno :) vsaj za komponente ki se jim hitro spreminja cena zato je tukaj najbolje it tja in se zmenit. Lahko se se dogovorite z ksno komponento ki je "ne rabite" in vam jo ce boste imeli sreco lahko vzamejo nazaj :P in pri nakupu nove komponente vam "vrednost" odbijejo :) skratka zlo zanimivo treba it pogledat ce se niste bli :)

" Poslovalnico najdete na Loški ulici ob Dravi in Dravskem mostu. Na voljo vam je parkirišče za stavbo, za hiter eno ali dvominuten skok v poslovalnico, pa boste lahko uporabili širok pločnik pred vhodom v poslovalnico."



lp

Myth ::

Torej se splača it pogledat.
E-Misija, Comtron, Power Plus, PCX, Mimovrste.... pregledal, stvari so nekje ceneje , nekje drazje... Kaj naj naredim? Kupim posebej pri vsakemu, kar hocem ali pac dam nekaj denarja zravn in kupim v isti trgovini?

Predlogi so še vedno dobrodošli. Prav tako ponudbe in predračuni.

Pa en lp želim...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Grey ::

Če se ti da okol hodt pa kupvat lahk to nardiš. Sam js ponavad raj kupm v isti trgovini večino(razen kakega ohišja, miške, tipkovnice,...malenkosti), ker nikol ne veš a si dubu fuč plato al ker drug del pa se pol zna zgodit da ti morijo zarad tega k si jih sam vgrajevau. Pa da si ti pokvaru itd.

Tilen ::

če za bencin ne gre tvoj $ pol se kr zapelji malo naokoli

Myth ::

Ja, meni bi blo najbolje, da se okol zapeljem, samo takrat bi se raje odpeljal v avstrijo, ce pravijo da je tam nizje. Ali je res? Dajte mi eno ponudbo sestavit od tam, da vidim, ce se mi res splaca it v avstrijo kupit to. Ce pa veste za nemcijo in tamkajsnje cene, kar napisite kje bi lahko kupil. Kajti tam so zares nizke cene. Imam sorodnike tam, poklicem, poslem denar, dobim comp and voila. Dam ziher 30-40k ceneje kot tukaj. Ali ne?

Lahko se tud v LJ zapeljem ali kam po sloveniji, le ce je primerno nizka cena...

Na dan s predracuni in predlogi. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tilen ::

ni kr tak lahko, je pa res da gre na ceno -17% ce presvercas cez mejo =)

Myth ::

Danes sem koncno imel cas, da sam malo pobrskam in naredim en predracun. Iz birg.at bi za naslednjo konfiguracijo odstel 144.807 sit:
Athlon XP 2400+ 21804 sit
Asus a7n8x 21093 sit
Seagate 160 gb 30573 sit
2*Ram DDR 400 256 mb 18486 sit
Pine FX5600xt 30573 sit
LG-rom 48/16 9243 sit
LG-burner 52/24/52 13035 sit

Kaj menite o tej konfiguraciji? Vredi komplet? Se da navijat? Prosim komentirajte cimbolje in cimvec, casa mi zmankuje pocasi...

en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

boštjan ::

zakaj rabiš dve optični enoti,vzemi combo raje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Myth ::

Kako pa pol na combo enoti kopiram cd-je? :\
Ja, saj mi je vseeno drugace...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

boštjan ::

aja ti hočeš ON THE FLY pečt.

Myth ::

E, tako... Če moram vedno komu kaj prepečt, pa zato nimam rad combo enot! ;(

Drugače pa je lahko combo enota, samo še vedno nucam en cd-rom. :D

That's the way it is...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

Ker je malo dolgocasno doma v nedeljo sem prebral nekatere teme na st-ju in zasledoval en monitor, ker me je zanimala cena in nasel sem eno stran od trgovine Promax . In ko sem gledal cenik od ramov, mi vec ni bilo nic jasno. Problem je sledec.

Kaksna je razlika med temi rami?
Corsair XMS Low Latency DDR (kaj pomeni DDR 2-2-2???)
Corsair XMS eXtreme Memory Speed DDR (vsi modeli so z hladilnikom, zakaj?)
Corsair DDR Speed (nekateri modeli imajo oznako ECC in so za 5k drazji, kaj pomeni ECC???)
So kateri boljsi za navijat ali kako je s tem?

Medtem, ko sem bil tam sem sestavil sledeco ponudbo:

A7N8X-X, Nforce 2, FSB 400/333,1xAGP 8x, DUAL DATA DDR 400,SB Dolby Digital encode,S/PDIF 23.424 22.487 (kaksna je razlika med to in A7N8X/L plato? Razlika v ceni je 5k)

2400+ (266), Box 27.601 26.497

2* 256MB, PC400 13.727 13.178

ATI Radeon, Sapphire, Retail 9600 Atlantis, 128MB DDR, DVI-I, Tvout 38.966 37.408 (a ima 2-ramdaca?? kako to izves?!? zanima me za to, ker bi si po moznosti kupil lcd zaslon in bi nato raztegnil sliko preh dveh monitorjev)

Westeren Digital, 120GB, ATA-100, 8MB cache 32.767 31.457

Tole bi prislo skupaj cca. 165k, brez cd-romov in ohisja ter raznih dodatkov. Glede na to, da trgovine do sedaj nisem nikjer zasledil, me zanima vase mnenje. Kaj mislite? O cenah ne bi razglabljaj, saj vidite, da za (mogoce) enako konfiguracijo odstejem 20k manj kje blizje meni.

Prosil bi vas, da malo pokomentirate zadevo. Racunalnik pa bom uporabljaj za igre, divx, dvd. Ne samo, da bi imel dva monitora bi imel priklucen tudi TV. Ucil se bom tudi javascript in VB ter ostale stvari za FERI in domaco rabo.

Racunalnik bi tudi poskusil naviti, da spoznam osnove navijanja in vse ostale stvari.

Upam, da bo cimvec komentarjev in en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

boštjan ::

Corsair XMS Low Latency DDR (kaj pomeni DDR 2-2-2???)->tole so zakasnitveni časi,pri katerih ram deluje,predvidevam da gre za 400MHz ram.Ta corsair je model LL;low latency in kar nekaj folka je imelo problem s temi rami
Corsair XMS eXtreme Memory Speed DDR (vsi modeli so z hladilnikom, zakaj?)-zelo dober ram,ki ma cooler gor,da se pač čipi na ramu ne pregrejejo,prava stvar za navijat
Corsair DDR Speed (nekateri modeli imajo oznako ECC in so za 5k drazji, kaj pomeni ECC???)ECC ali registered ram,namenjen serverom in je počasnješi od nonECC rama.
Za moje pojme so tile corsairi predragi,raje si kupi twinmose
Po ceniku sodeč A7N8X-X naj ne bi imela LAN,A7N8X/L pa.kar pa ni res,tudi A7N8X-X ima LAN. pa še ena,ta plata ne podpira dual chanel.

Myth ::

Hvala za obrazlozitev. Torej so twinmos cenejsi pravis?

Kaj pa mi predlagate glede graficne in tisto kar sem omenjal?
Upam, da bom jutri zvecer videl nekaj lepih ponudb sestavljenih in kaksni predlog zakaj to, zakaj to ne, in podobno. :D >:D

Se malo pa bo denar in s tem tudi nakup racunalnika, komaj pricakujem... >:D :D :D

En lp vsem
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

fruit ::

Kupi raje vse v eni trgovini ker po tvojih postih sodeč .. če boš računalnik sam sestavljal ti nikol nebo delal.Tak kot mreža!

Pa brez zamere le prijateljski nasvet.

Myth ::

Kaksna mreza? :\ :\
Hmm... nisem zastonj v comtronu 2 mesca delal in sestavil 50 racunalnikov, da sedaj ne bom mogel tega enega. Pa ko bilokomu vstavljam noter kaksen cd-rom al pa kaj, te bom pa ja mel kaj pojma o tem, ce sluzim s tem, a ne? >:D >:D

Pa ceprav je prijateljski nasvet, sem sedaj jezen, da me nekdo, ki me ne pozna, obsoja na neznanje.

Upam, da nisem kaj preveč napisal... :8)

EN LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

fruit ::

Na comtronu sestavi en serviser po 10 računalnikov na dan ti si jih v 2 mesecih 50 .. dober si.Pa to sploh ni pomembno.

Vstavit cd-rom al pa postavit računalnik iz nule je pa pomoje malo razlika se ti ne zdi?

Glede mreže ... ne sprenevedaj se .. in kdo sploh pravi da te ne poznam?

Zdaj glede računalnika pa se mi zdi da si malo prezahteven .. tudi sam bi lahko vložil nekaj truda in se sprehodil malo po trgovinah .. ne pa da kar zahtevaš od ljudi na forumu da naredijo vse zate.Če se že tolko sopznaš na računalnik kot tukaj povdarjaš ti skoraj nebi smel bit problem kupit računalnika.

To je kot da moja mama nebi znala it v trgovino pa kupit kilo kruha.

Lahko pa da se tudi motim:)

Pa brez zamere ...

boštjan ::

Par zgornjih postov je zbrisanih,ker so šli skrajno offtopic,če se bo to nadaljevalo,bom primoran zaklenit temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524329 (3388) xabre
»

Sestavite mi ponudbo

Oddelek: Kaj kupiti
281833 (1109) bane
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401473 (1166) Grey
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111251 (1062) Grimlord

Več podobnih tem