» »

Kaksna je dejanska razlika med odzivnimi časi;25ms,20ms in 16ms ?!

Kaksna je dejanska razlika med odzivnimi časi;25ms,20ms in 16ms ?!

Trubar ::

Trenutno seveda ciljam na 16ms (kupujem namrec 17' LCD monitor8-) ) Nekateri pravijo da je tako majhna razlika da sploh ni vazno (na tomshardweare celo menijo da je 20ms bolsi od 16ms - clanek je sicer star 5 mesecev toda...). Zanima me se mnenje ekspertov. Vas :D In nasploh kaj se bolje obnese pri filmih igrah itd. Hvala
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

ginekolog ::

Tudi mene zanima točno to vprašanje :)
Divers do it deeper.

matter ::

Razlika je.
Ampak med 25 in 20ms, medtem ko je 16ms le marketinška fora. Ker pri manj barvah monitr res deluje s 16ms časom, medtem ko igre lufajo z vsemi barvami in pa divx.
Recimo zunaj je celo samsung ki ima 12ms response time, pa je veliko slabši v igrah kot stari 25ms monitorji.

Če ne veš je manjši response time boljš za igre in folme ker imaš manj "ghostinga."

Jest si lastim monitor 15inš ki ima 25 ms pa normalno igram igre, verjetno pa če bi dal zraven kak crt, bi pa se opazla mala razlika.
Pri 20 še manjša...

tisti 16 so pa nateg

poga ::

jup, pogledati moras response time pri "native" resoluciji monitorja. Za 17" LCD je to po navadi 1280x1024.

Drugace pa ti response time pove, koliko slik je monitor zmozen prikazati v sekundi. To izracunas po naslednji formuli:

1/0.0xx ms = yy slik na sekudno

Ce ima monitor response time 16 ms, lahko potem hitro izracunas

1/0.016 = 62.5 slik na sekundo

iskra ::

s tem da pri 20ms dobiš še vedno 50 slik na sekundo in to je verjetno več kot dovolj ... Glede na to, da človeško oko zazna vsako sliko na četrtinko sekunde (če se ne motim, vse ostalo med slikami je narejeno v možganih), boš verjetno zadovoljen :D. Če greš na 20ms boš še prišparal na $$ in pridobil na barvah.

Caligula ::

Tisto z 16 ms foro za osnovne barve je res. Pa se ponavadi oz vsaj na zacetku so radi proizvajalci napisali response time samo gor in ne dol al nekaj takega-me ni zanimalo, pa sem pozabil. Skratka nic ni nujnotako kot pise.

Pa monitor itak v trgovini priklopit pregledat, takoj piskat za neenakomerno osvetljenost, mtrve piksle pa za ghosting prevert..

Monitorja nimas kej kupovat brez da bi prej probal. Pri novih monitorjih pa pod 25ms ne rabis. Je 25ms dovolj. Ne boss imel ghostinga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373985141 (2541) crnski0
»

Samsung SyncMaster LCD 214T 21"

Oddelek: Kaj kupiti
92003 (1560) raceboy
»

Kater 19"LCD kupit od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
81632 (1363) Grey
»

LCD ali CRT monitor, pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
111427 (1170) [t502]
»

igre + lcd tehnologija

Oddelek: Kaj kupiti
161273 (996) Marjan

Več podobnih tem