» »

LCD ali CRT monitor, pomoč pri nakupu

LCD ali CRT monitor, pomoč pri nakupu

Tac20 ::

Vem da je že bla kaka tema podobna, vendar bom porbal zajeti vse v eni temi, pa sej ne sprašujem veliko:8) :D

V glavnem stari monitor 17 inch, mi crkuje se poslavlja, in je začel utripati, in slika je taka k da bi bil brightness na full, ampak je na nuli>:D

Tko da kupoval bi zdaj v bliznji prihodnosti, spodoben monitor, kvaliteten 17 inch, več ne crt ali lcd, kar je pa sedaj vprašanje, uporabljat ga mislm za igrce in gledanje filmov, predvsem pa tudi za razne graficne programe: corel draw, photoshop, indesign...blablabla
TKo da bi rabu kvaliteten monitor, ker sem prepričan da pri računalnikih ne obstaja taka stvar ki jo kupiš poceni in je dobra, vas sprašujem za nasvet, najraje bi kupil nekaj v dobrem razmerju kvaliteta/cena
Okoli LCD slišm zadnje cajte veliko govora, pa ne vem kako je glede reprodukcije barv, vem da mora imeti dobro ''odzivnost'' tiste mili sekunde:))
Se pa bolj nagibam k crt monitorju, ampak vseen gledam še za možnost nakupa lcd-ja, ker se mi smiljo moje oči:))

Lep pozdrav
Baytre

Grey ::

Baje majo sonyjevi LCDji z Black matrico v redu barve in sliko. Response time je tud v redu. Pri ANNIju ga maš za 116.990 SIT.

Tac20 ::

Uff predrago, no bom tkole postavu vprasanje, me zanima samo zacrt monitorje, nic vec za lcd, ker nimam tok kesa, tko zmerna cena in kvaliteta, 17 inch zaslon

zlabo ::

Jaz mam razmeroma dober CRT monitor, sam sem 100% da če bi se še enkrat odločal da bi vzel LCD-ja!!
Res, mal več dnarja nagrab, sposod si al pa kej tazga in si kup en dober LCD, magari rablenga.

LP, zlabo

Slowenc ::

Ko boš kupil LCD, boš hvaležen vsakega tolarja, ki si ga vanj vložil. Oči ti bodo hvaležne.
Skiny gate.

Tac20 ::

No potem pa mi povejte, ker sem slišal da lcd extremno niso primerni za igranje igric, ker baje ti če se kaj hitro dogaja, recimo pri igricah zamazuje sliko??, ker pixli niso sposbno tok hiter dojemat spreminjaja, tiste neke mili sekunde:)

boštjan ::

Bayte,kje in od koga si to slišal,današnji kvalitetni! LCDji so zelo ok
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Tac20 ::

Ja baje, saj tko mi pravi kolega on ko oma lcd k ma 25 mili sekund, mu recimo pri need for speed underground , se baje to vidi na sliki ( pa ne zarad motion blura:D )

boštjan ::

mam jaz tudi LCD s 25ms pa nema tega,pa sprobal že par drugih LCDjev,pa isti šmorn,nema nobenega ghostinga
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

zlabo ::

Bayte: kero firmo pa ima?
Ker kšne NoName firme majo lohk v specifikacijah 25ms, v resnici je pa parkrat več:(

Kot je že boštjan reku, kvalitetni novelši LCD-ji nimajo več teh problemov.
To je blo k so bli LCD-ji še bolj eksotika.

LP, zlabo

destiny ::

Hyundai ImageQuest Q17 (25 ms) + NFS Underground = nič ghostinga :))
Pri Samsungih podobnega ranka (172T, 173P...) pa tud ne boš zasledil ghostinga.

[t502] ::

Hyundai ImageQuest Q17 ima 16ms response, ne 25 ms. Jaz ga mam, nic ghostinga, res super LCD :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri rabljen 19" CRT

Oddelek: Kaj kupiti
201617 (1248) TommyLee
»

Hyundai Q17 ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
111136 (998) Caligula
»

kater Monitor LCD 17" do 140 jurjev

Oddelek: Kaj kupiti
101358 (1255) Caligula
»

lcd vs crt

Oddelek: Kaj kupiti
111257 (998) CR
»

Kateri LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
91384 (1000) Tomi

Več podobnih tem