» »

Digitalni fotoaparat na dopustu - kam s slikami?

Digitalni fotoaparat na dopustu - kam s slikami?

Avenger ::

Itak. Greste na dopust, mate recimo eno 128 mb kartico in slikate lušne bejbe in kolege in morje in sonce in še kšn filmček in... nč več, ker zmanjka spomina. Hm. Opcije?
-brisanje grdih slik.
-razvitje le - teh v fotoštacuni ali fehtanje, da ti jih spečejo na CD.
-image tank ali podobna napravica, ki olajša spominsko kartico

In evo, ker rad slabe slike izločam doma na računalniku, pride v poštev le 3. možnost. Mal sem googlal in kaj prida nisem ravno našel... res je, da je par stvari kar zanimivih, vendar je zanimiva tudi cena... nekako ne bi dal za tako glupo napravco več kot 20 ajde, 30 jurjev...

A kdo ve za kaj cenejšega? Še kaka druga opcija mogoče?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

iration ::

Če greš na dopust v kakšne razvite države, potem ne bo treba nič fehtati, da ti zapečejo na CD, ker je to del ponudbe (govorim za Španijo, Portugalsko, Francijo in Italijo). Kako je drugje pa ne vem. Zelo prav pride tudi Microdrive (če maš CFII).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Smorny ::

Cyber caffe pa si uploadaš na net. Fajn je če maš svojo stran in ftp dostop. nabavi večjo kartico in ne slikaj vsake bedarije je tudi možna rešitev :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

BigWhale ::

Digitalca si kupis glih zato, da lahko vsako bedarijo poslikas ;)

schurda ::

V Atenah je trenutno razvijanje slik iz digitalcev 20 centov (dio deka lepta). Slike so 13x10.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

iso2000 ::

Najbolš je met prenosnika.;)

andrej ::

ce rabis zadevo samo za slike je notebok beda - pretezek prevelik in prevec vpadljiv. tank je najboljsa resitev.

majk2000 ::

Pri vsakem digitalcu dobis zraven originalno eno spominsko kartico, ki jo po hitrem postopku zamenjas z bolj zmogljivo. Me spominja na Pc, kjer imas na maticni integrirano graficno, ki jo zamenjas z grafiko ki stane pol toliko kot cel PC hehe.

v glavnem imej s sabo tisto borno osnobno kartico, ki jo zamenjas in poslikas se tiste par ekstra slik na finalnem zuru. resitev v sili pac...

andrej ::

ce slikas par dni, ali pa intenzivno cel dan potem sta dve, se tako veliki kartici obicajno premalo;) tanki so zato zelo dobra zadeva, samo kaj ko so tako dragi...|O

ABX ::

Cyber cafe in upload na FTP se mi zdi najbolj pametna rešitev.

Če se da seveda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Avenger ::

No, tistih 128 mb sem dal sam za primer, dejansko mam jaz 256 mb kartico, ki pa je z lahkoto polna v enem dnevu. Zdej pa, če bi to via usb, via cybercaffee kopiral (verjetno samo domov na svoj ftp, ker noben čeh ne bo dal 1 giga placa, rajt?) na nek ftp, s hitrostjo, hehe, recimo 32 kilobajtov/s, če smo bl optimistični, pride to na 256 mega okroglih 136 minut, 32 sekund, 6 kav, 3 kozarce jabolčnega+vode in škatlica cigaret. Kul. :D

Tank bo kr tisto edino pravo, zaenkrat... Sicer bi mi bilo vseeno, če bi moral vleč enga noutbuka s sabo, sam da se lepo kartica sprazni...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlackHole ::

Meni se pa zdi še najbolj enostavno en CD-RW zraven vzet, pa da ti v enem foto studiu to lepo skopirajo, če ga seveda najdeš kje.

Blisk ::

fajn bi blo, če bi se dalo, rečmo pretočit iz fotoaparata na USB memory disk, ki ga imaš kot obesek s sabo in ima 256 Mb.
Če ne moraš pol iskat en PC in pretočit iz fotoaparata na PC in iz PCja na USB memory.

Smorny ::

usb drive je dražji kot CF kartice :\
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

andrej ::

meni je se vedno tank najboljsa zadeva. ker, ko na dan napolnis dva microdriva (2x1 GB) ti ni ravno, da bi v cyber kafejo to preko neta toco... ce pa mas tank z recimo 30 GB diskov pa lepo vsak dan pretocis in mas kar nekaj dni mir...

Blisk ::

Res je dražji, ampak lahk ga uporabljaš tud za prenos datotek, drgač, namest diskete in ga maš kot obesek na ključih.

McBlack ::

Kaj pa če bi imel sabo nekaj cdjev in našel kakšen cyber caffe, kjer imajo pekača, ali pa prijaznega domačina, ki ima cd-rw in bi ti bil za kakšni dve pivi pripravljen narest to uslugo, pa pretankaš fotke iz fotoaparata na računalnik in zapečeš na cd pa je. Mislim, da je to najceneje, če nočeš kupovat image tanka ali usb drivov, pa še najbolj varno, če ne misliš ravno zlomiti cdjev. Tank ti lahko pade po tleh, pa še bolj mikaven je za ukrast, enako usb drive, medtem ko par cdjev nihče ne bo hotel.
Ali pa da neseš kar direkt v kakšen foto studio. Malo dražje a še vedno ceneje kot tank in bolj elegantno. Prideš čez pol urice nazaj in imaš na cd-ju pa je.

azeed ::

naredi kompromis: slikaj s tako ločljivostjo, ki bo še sprejemljiva in/ali dokupi eno ali več CF kartic večjih zmogljivosti. Morda ti jo lahko tudi kdo posodi kako.
You gotta say YES to another excess!!!

Jux ::

Se strinjam. Greš enostavno v cyber kafe in namesto da si 136min uploadaš stvari si jih v cca 15min zapečeš na cd. (v najslabšem primeru si kupiš en eksterni cdrw, če ga v cyberkafeju nimajo).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BlackHole ::

Je pa že bolj pametno kupiti dodatno sp. kartico kot pa ext. rekorder.

Super Sonic ::

imam 64mb kartico in nardim okol 900 posnetkov.
torej-> 128 mega mas 2x vec.
in kaj zavraga je tolk lustnga da bi amater posliku 2000 slik?

(ajam resolucija je pr tem 640*480, seveda vsolci slikajo tud na 2048*1548kar pa stevilo 2000 demantira)

kupi se 128 mega ce ze tolk rad slikas

iskra ::

če si pa hočeš razvit slike (al pa kaki punci, da se te spomne, da si bil res z njo) pa je treba malo več kot 640*480:D razn če so ti ušeč slikce za dokumente :))

Nekje sem slišal (prebral), sicer že kako leto od tega, da obstaja neka fora, k kupiš samo nek priključek za na zadnji del diska (z elektriko in podatkovnimi zadevami), k ma usb vhod in avtomatsko skopira vse kar prključiš nanj ... cena pa je bla okrog 100€ ... leto dni nazaj.

Disk pa sam priskrbiš ;)

OBELIKS ::

Avenger ::

Radeon: 640x480 se mi zdi sramotno malo za današnji čas, jaz slikam s 2560x1920, fajli so dolgi približno 2 mega in jih gre na 256 mb kartico okol 100. Zakaj nočem manj? Ker hočem največ, kar lahko aparat, ki ga imam, izpljune. A sem že omenil da mam rad detajle? 8-)

Iskra, to se mi zdi pa ful dobra varianta, tisto z diskom namreč, samo kje to najt? Hm hm.. bom malo pogooglal...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Slavček ::

A ve kdo kje v Sloveniji lahko kupim takšen ali podoben Image tank, kot tisti do katerega je dal link Obeliks?

CaqKa ::

tak mimogrede... kartice za 128 mega so že kr poceni...
tudi sam slikam na 2560x1920... trenutno imam 7 128mb kartic in eno 32mb

Jux ::

Halo, a una varianta z Cyberkaffeji in pečenjem cdjev, to pa ne pride v poštev? To je ziher najboljša ideja, pa še pršparu boš za par dni počitnic.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BlackHole ::

Radeon bo pa slikal za pošto Slovenije... nove znamke.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372379 (1973) Koci
»

Digitalni fotoaparat 'dilema'

Oddelek: Kaj kupiti
241639 (1368) Koci
»

Mnenje o foticu - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
181335 (1035) frenk
»

CF kartica

Oddelek: Kaj kupiti
9944 (871) OnTheMic
»

Kater digitalni fotoaparat do 40000sit

Oddelek: Kaj kupiti
241715 (1391) frenk

Več podobnih tem