» »

Težave z instalacijo Linux RH 9.0!

Težave z instalacijo Linux RH 9.0!

kuntek ::

Danes sem instaliral Linux RH 9.0 na disk, ki je na drugem vodilu kot master in je bil čisto prazen. Komplet instalacija je potekala brez težav do konca razen pred formatiranjem diska se je malo zalomilo, ker je javljalo neke disk probleme, ko pa sem dal, da pobriše vse na disku in avtomatsko ustvari particije je zadeva stekla naprej brez problema.
Ko pa hočem znova zagnat svoj sistem se mi namesto Gruba pojavi "hard disk error" in ne morem naprej. Linux probam zagnat iz diskete, ki sem jo ustvaril in tudi ne gre, ker javlja neke errore.
Na koncu pomaga le Fdisk /MBR, da lahko vsaj startam Win XP, ki so na prvem disku.
Zakaj se pojavlja ta problem in kako naj zaženem RH, ki ga imam na drugem disku???

dr.J ::

> formatiranjem diska se je malo zalomilo, ker je javljalo neke disk
> probleme

katere probleme?

Med inštalacijo lahko preklapljaš med raznimi konzolami s kombinacijo tipk Alt-Ctrl-F1 do Alt-Ctrl-F5; tam se tudi marsikaj izpisuje. Vse to si drugič zapiši in dodaj vprašanju.

Kako imaš particionirane diske?

Kaj piše v datoteki /boot/grub/grub.conf ? (do nje lahko prideš tako, da bootaš s CDja in ob bootu napišeš "linux rescue" (seveda brez narekovajev). Uf, kako se mountajo obstoječe particije, pa ne vem točno. Menda na /mnt/sysimage ali nekaj podobnega; ta info se napiše na konzolo.

Obvezno si preberi si RedHat install manual; obravnava tudi dual boot sisteme!!! Imajo ga na njihovi internet strani.

kuntek ::

Problem sem že rešil. Krivec je bil jumper na disku, ki sem ga uporabljal v racku in je bil nastavljen na slave, ko pa sem ga dal v računalnik sem pozabil spremenit jumper :\.
Vse skupaj sem še enkrat instaliral in dela OK.

Zdaj pa še nekaj hitrih vprašanj:
Uspelo mi je instalirat ADSL vendar moram vedno, ko restartam ali vklopim računalnik na novo nastavljat povezavo na Active. Kako se to naredi avtomatsko.

Ob instalaciji sem instaliral tudi Apache, Sendmail, FTP, MySQL,... Kako se te stvari izklopijo. Dokler jih ne bom začel podrobno nastavljati nočem, da delajo.

moj_nick ::

Izpiši vsebino direktorija /etc/init.d ter počakaj na odgovor ;)

dr.J ::

poženi redhat-config-services in *klikaj*

ali pa chkconfig in tipkaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

moj_nick ::

Kr njega poslušaj :D

kuntek ::

Sem zrihtal. Zdaj pa grem naprej.
Ker je z RH 9 Mozilla 1.2 (ki dela odlično) sem probal instalirat 1.5, ki sem jo potegnil iz Mozilline strani. Z apt-get ni bilo nove verzije. Instaliral sem v usr/local/mozzila, ker nisem vedel kam drugam. Ko sem zagnal to Mozzilo so bili fonti čisto drugačni kot pri 1.2 (skoraj se ne da čitat). Na srečo imam še 1.2 in sem probal v 1.5 nastavit fonte kot v 1.2 ampak ne gre, ker ne morem izbrat System Default. Pa še to. Kako naj instaliram Mozzilo 1.5, da bo povozla staro verzijo 1.2 in da bodo tudi vse bližnice delale z 1.5??? Kaj pa je z Fonti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295305 (22962) Skrat
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624233 (3568) WarMaker
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395538 (4133) TICKO
»

RedHat 9 install problem

Oddelek: Operacijski sistemi
21990 (804) ||_^_||
»

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
12831 (690) shock

Več podobnih tem