» »

Win98 in WinXP code page cuden problem

Win98 in WinXP code page cuden problem

uros678 ::

Hallo..

torej mam 3 WinXP racunalnike in in 4 Win98 SE racunalnike..imamo tudi server na katerem laufa nek program za evidenco...problem nastopi ko racunalniki berejo podatke iz baze..noben win98 racunalnik ne zna prebrat crke Ž in crke Š, razen enega, ki je bil nanovo zinstaliran, ta pa dela BP...a mogoce kdo ve kak se to resi brez ponovnega instaliranja windows?? Nekaj sem gledal na netu pa se kao baje ne da...

No pol pa se WinXP...dva racunalnika delata cist vredu, eden pa spet noce prikazat Ž in Š (Č pa), pa ma vse nastavljeno na SLO tudi support for non-unicode programs..cudno pa je da ce prestavim tisti support na English..mi pol sicer v programu meniji nena prav delajo, prikaže pa Ž in Š ampak potem pa noče kazat Čja...ma mogoce kako vezo slovenian interface pack..ker na teh dveh ko dela ga ni instaliranega...

Hvala za odgovore.

lp,

uros

AndrejS ::

Preveri regional setting -> your location če je slovensko
Pa če imaš podporo za Central Europe

uros678 ::

ja, to je vse v redu nastavljeno sem ze gledal...bral sem na netu, da moras kao pri instalaciji win98 na zacetku izbrat sistemski codepage, ker pol se ga ne da vec spreminjat..tisto tam so so samo regionalne nastavitve...ker pa na enem win98 kompu dela bp, pa se prekleto ne morem spomnit ce sem v installu kaj nastavljal na zacetku...onih dveh pa nisem jaz instaliral...

mogoce ma v XP slovenian interface pack kako vlogo...ker v XP mi dela na tistih kompah ko nimajo slo interf. packa..merde..zgleda, da bo treba na novo instalirat...

lp,

uros

BigWhale ::

> oben win98 racunalnik ne zna prebrat crke Ž in
> crke Š, razen enega, ki je bil nanovo
> zinstaliran, ta pa dela BP...

Humm, prekopiraj sistemske fonte is tistega racunalnika, kjer zadeva dela se na ostale racunalnike z win98.

*.fon se mi zdi, da so datoteke... Pa lahko se zgodi, da bos moral bootat v dos only mode in tam kopirat.

uros678 ::

bom poskusil...

lp,

uros

uros678 ::

ne, to ni pomagalo...se kaksne ideje...

lp,

uros

BigWhale ::

Backup fonts folderja in potem s tiste masine prekopiraj cel folder?

Aja, pa poglej kako je v autoexec in config.sys nastavljen codepage...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski uporabniski vmesnik za XP-Home

Oddelek: Operacijski sistemi
71476 (1357) tursiops
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2514025 (12968) SaXsIm
»

Win XP --> Win2000 SP4 server domain logon start menu problem..

Oddelek: Operacijski sistemi
81040 (959) Mercier
»

WinXP capture format - please help

Oddelek: Zvok in slika
81819 (1665) urosbe
»

XP in ISDN modem I-Surf

Oddelek: Strojna oprema
131896 (1624) JohnyB

Več podobnih tem