» »

racunalnik ne dela - monitorja ne prizge, pinga ni

racunalnik ne dela - monitorja ne prizge, pinga ni

Road Runner ::

odpravim eno tezove tkoj naletim na drugo

torej racunalnik je danes lepo delal po dolgem casu, zato sem ga pac ugasnil, vzel ven disketnik, uredil IDE kable, postavil nazaj pod mizo, prizgal in ugotovil da ni slike. pocakal sem nekaj casa ce se bo zagnal in poskusil pingati, pinga ni

na monitorju gori oranzna luc, kot da bi bil racunalnik ugasnjen. poskusil sem zamenjati graficno, ne pomaga. kaj je se lahko vzrok?

HerrBaron ::

Poskusi izklopiti kabel iz napajanja za cca minuto, nato prižgi nazaj.
To se men velikokrat dogaja.

Road Runner ::

sem naredil to, ni pomagalo :(

HerrBaron ::

A si mogoče disk narobe priklopil? poskusi brez diska če se prižge. Sicer pa poglej, če so povsod dobri kontakti npr zvočna kartica pa ostale zadeve. Če ne pomaga odklopi vse razen grafične, izčtekaj iz 220, nato priklopi. Če zadeva dela, priklapljaj komponente eno pa po eno da vidiš kdaj ne dela več. Če imaš 2 ali več rama poskusi zagnati sistem z le enim, pa poskusi ne le v prvi reži za ram ampak tudi v drugi, tretji,...

Road Runner ::

hmm hvala, bom probu jutr zjutri, nocm matke zbudit zdele :8)

diski (2) - ce ni nc vazn ker IDE kabl gre v ker disk pol nj bi bli prou (utici so ze tapravi :D), napajanje pa tut

ram bom probu dt en vn, prestavlu sm pa ze iz rez

zvocna je integrerana

bom pa probu mrezno odklopt

Road Runner ::

mi je uspelo, sm mal popravlu use mozno na svoj mest pa mislm da je blo odlocilno neka kartica k je na vrh maticne (ne tm k so PCI reze) na kateri je ventilator za procesor. kaj je to?

sam kdo b si mislu, nov problem, diski ne delajo :\ ta racunalnik mene ne mara

Road Runner ::

nc jasn, diske zazna, cd-roma pa nikakor ne

pa se tole mi napise "no 80-pin conductor cable installed" al neki u tem stilu

edit: ugotovu tezavo, en pin biu zvit, sm ga naravnou :) sam tist mi pa se zmer napise, sicer boota naprej samo useen kaj je to?

Zgodovina sprememb…

Sahel ::

Da kao nimaš 80-žilnega kabla za povezavo UDMA enot... ATA/66/100/133 potrbuje 80-žilne kable
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Road Runner ::

ja in kaj to v praksi pomen? :D

Sahel ::

Al da nimaš pravih kablov na pravem mestu, al da so kabli kaput, al da je kontroler kaput, al da so diski kaput... eno od treh 4ih.... :) preveri če si priklopu prave kable na diske... da nisi dal kablov od CD roma... ki so 40 žilni...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

HerrBaron ::

"no 80-pin conductor cable installed" se ti pojavi ko imaš 40 žilne kable, ki imajo največjo hitrost prenosa 33, 80 žilni kabli pa omogočajo prenos do 133.
na 40 žilne kable priklopiš CD rom ali DVD, diske pa na 80 žilne, ker CD ima itak največjo hitrost prenosa 33, disk pa do 133.
Pa če imaš 2 diska/cd enoti na enem kablu preveri jumperje na njih, en mora biti master, drugi slave alli oba cable select

Road Runner ::

jumperji so ze prou, samo 40 al pa 80 zilni to pa ne vem? kako jih locm?

Matek ::

40 žilni majo bolj debele žile, vzemi si oba kabla v roke pa boš vidu kateri ma več žil in katere so bolj debele. Tisti je 40 žilni, drugi pa 80 žilni. Potem daj pač za disk 80 žilnega za cdrom pa 40 žilnega, pa ne bo več tistega sporočila.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jakka ::

Glej zile na IDE kablu pa jih bos loču. Lahko jih tut prešteješ.
Drugače ma pa 80 žilni kabel očitno manjše žile kot 40 žilni saj jih je 2x toliko kot pri 40-žilnem kablu.:D

Road Runner ::

sta bla res zamenjana ja :8)

no sm se pa se neki novga naucu ;)

hvala

Sahel ::

sm ti reku... :D
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181455 (1263) Lizard
»

Secondary IDE chanel no 80 conductor cable installed

Oddelek: Pomoč in nasveti
5821 (790) cekr
»

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Oddelek: Strojna oprema
161178 (975) mihec87
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91051 (972) Tilen
»

master/slave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91558 (1480) TheJack

Več podobnih tem