» »

kje se dobi dremel

kje se dobi dremel

Marjan ::

Torej kje ga kupiti, za čim manj SITnih seveda :\ :)

In tudi - kakšnega, kakšno ploščo priporočate za razrez računalniškega ohišja?

pelican ::

Ima jih Merkur, pa Conrad, Mladi tehnik v BTC-ju?, Bauhaus(tu bo verjtno še najcenejši). Ohišje lahko kar z vbodno ali pa fleksarco, za ohišje in druge kovine imam jaz kar diamantno.

TESKAn ::

Lahko ga kupiš v bauhausu, je za okol 17 tisočakov. Za razrez dobiš pa v Conradu diamantno žagco, taka mala cirkularka, ki kar dobro reže skoz pleh.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

e-marko ::

OK, pa da še jaz malo vprašam. Tole je še najmlajša tema na to tematiko. :))

Nabavil bi rad en takšen majhni vrtalnik. Osnovnega Dremel modela nisem nikjer zasledil (Maribor). V LJ pa ne mislim hoditi.
Tisti v Codradu so malo predragi (v Nemčiji 99 EUR, tukaj 33.290!). Zato sem se preusmeril na Proxxon. Pomagal je članek Ročna orodja Proxxon (Brane2).

Nekako nisem za te 12V zadeve (40W), pa še tako krhek izgleda ta Micromot 40E, tako da ne vem... Pa še posebej moram kupiti napajalnik (ne, ne bom ga delal sam).
Torej bi moral za Micromot 40E z napajalcem odšteti 16.980,00 (imam bon za 2.000 sit;) ).

Edina 220V alternativa, ki mi tudi najbolj diši pa je model FBS 230/E (IB/E pa je malo predrag pri nas). Za tega bi moral odšteti 18.480,00 z popustom (v Nemčiji 61,50 EUR!!!). Je pa v kompletu z 40 delnim priborom in v kovčku.

Obstaja pa še ena alternativa, in sicer neki no-name model, oz. jaz ne poznam (Mannesmann, Hobby Tool Kit, rumene barve, link: http://www.e-trading.si/slikev/8/810128....
Takole pravijo: 48-delni mini vrtalni set. Zmogljiv aparat za raznovrstna dela. Brezstopenjska predizbira števila vrtljajev. Tehnični podatki: 230 V/50 Hz/130 W • Območje števila vrtljajev: 8000 - 30000 vrtljajev na minuto. Dobava vključuje: 46 orodij za brušenje in poliranje • Upogljiva gred
Menda ima celo 2-letno garancijo. Priložena pa je fleksibilna vela (zajla po domače :)). Cena pa je 9.990,00 (torej 7.990,00 z popustom :) ).

Sedaj bi pa res rabil kakšen nasvet katerega in zakaj... (Lahko tudi kakšnega drugega, samo povejte prosim če se dobi v MB ali pa vsaj po pošti...) Pa prosim čim prej, ker moram naročiti do konca meseca dokler velja bon za popust... Tale Mannesmann mi ne zgleda tako slab, tako da ne vem.Ne vem kako je z ležaji? Nekaj so omenjeni v navodilih, samo ne vem če se dajo menjati? Tole so navodila za ta strojček: http://www.produktinfo.conrad.com/daten...

Uporabljal pa bom predvsem za rezanje in brušenje, pa kakšno luknjo zvrtati (PC ohišje in ostala hišna opravila... :)).
Hvala!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Brane2 ::

Naceloma nicesar ne bi kupil, ne da prej videl zadevo oziroma nasel test, noname zadev pa sploh ne.

Ravno nekaj dni nazaj sem dobil par "zajl", o katerih govoris-za Proxxona seveda. Kljub temu, da niso ravno poceni in da se Proxxon hvali, da so zelo dobro ulezajene, se rocica v eni pregreva. Po 30 sekundah jo je ze tezko drzat. Drugi primerek pa dela super...
Dobro sem poslal naprej stranki, slabo pa obdrzal. Saj velja garancija, samo ni se mi jo dalo posiljat nazaj. Bom raje sam lezaj zamenjal...

Proxxona sicer kar dobro poznam in sem s kakovostjo naceloma zadovoljen, a se vedno se dogajajo take stvari.

Za te noname zadeve in sploh za robo iz Conrada pa si jo obvezno prej oglej in ce se le da tudi sprobaj...

BTW: Kje si nasel IB/E za 61 EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

e-marko ::

Hvala za hiter odgovor! Ja, pri Conradu je težko kaj pogledati, ker nikoli nimajo na zalogi in vse naročajo... Sem bil v ponedeljek v LJ in so imeli samo Micromot 40E in se mi zdi ful nežen. Seveda pa niso imeli napajalnika. ;(

Tista cena se nanaša na FBS 230/E (tam je en oklepaj, tako kot tukaj :)) ) Pri nakupu 5 ali več pa je cena celo 55,35 EUR. Pri nas pa cene, da te ubije...
IB/E pa je 92 EUR v Nemčiji v Conradu... Ha, za tako ceno pri nas sploh ne bi premišljal.

Sedaj pa še vedno ne vem kaj nabaviti... Ali mogoče veš če je glava na 230/E enaka kot na IB/E?
Če bi bil prepričan, da ima tisti Mannesmann ležaje, mislim da ne bi več omahoval, sploh ne za tako majhen denar. Pa če je zajla takoj fuč ali pa ne. Če se ti da pogledati tista navodila v pdf-ju?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Brane2 ::

Tist pdf je full necitljiv. Ocitno je kar poskeniran in to precej slabo.
Sicer pa gre v glavnem za navodila za varno delo z bolj malo drugih informacij...
Zasledil sem samo necitljiv podatek o hitrosti vrtenja in to je vse...

Brane2 ::


Sedaj pa ?e vedno ne vem kaj nabaviti... Ali mogo?e ve? ?e je glava na 230/E enaka kot na IB/E?


Pojma nimam. Na www.proxxon.com sem nasel samo FBS 240/E, ta pa ima po sliki sodec podobno glavo kot IB/E, ne pa povsem enako...

e-marko ::

Ok, hvala vseeno. Oni pdf je pa res muka, ja... Nekaj sem sicer našel na strani 5, kjer piše Lubrication, da ni treba mazati, ker pač je ful super namazano. Dokler ne crkne... :P Nič pa o tem, kakšen je ležaj.


LP
E-marko
...somebody, somewhere...

morphling1 ::

Kaj pa Iskra-Ero Multiset jaz imam že to zadevo par let, pa dela super, glava je 3mm stročnica, tako da lahko kupujem vse možne priključke od Dremla, Proxxona ali Iskre, je pa močnejši (145) prej omenjenih.
Tudi cena se mi zdi da je bolj ugodna , pa še servisno mrežo imaš po celi Sloveniji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kihc ::

@morphling1 a nam lahko zaupaš koliko si dal za ta komplet?

TribesMan ::

Tale komplet od iskre ma kolega, sej je vredu sam prevelik in preneroden se mi zdi. Ful težko kakšne fine stvari delaš z njim... Je uporaben da kako mrežico izrežeš iz napajalnika, kej bolj natančnega pa se jest raje ne lotevam. Sam bi rad imel nekaj bol micenega, tako da bolj popravljaš že izrezane luknje ki jih narediš z vbodno žago ali fleksarco...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ja to imaš prav, da se s kakim Proxxonom, ki ima zunanje napajanje, se da delat kake bolj delikatne zadeve. Ta Iskra je za tiste, ki rabijo malo več moči in rabijo večje odvzeme materiala.

Zdajšna cena je okoli 15k če se ne motim (včasih je bil komplet dražji)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kihc ::

Ja samo a se ne da recimo na tisto gibljivo "zajlo" namontirat tistega koleščka za rezanje kovine?

e-marko ::

Ravno danes sem gledal tega od Iskre in se mi res zdi malo prevelik in pretežek... Močan pa je res glede na druge. Pa prodajalec je hotel imeti 17.000 sit zanj. Malo draga trgovina.
Verjetno se bom odločil za tega Mannesmanna pri Conradu (ja, saj vem...). Če se bo obnesel bom javil tukaj. Če pa bo krš, pa tudi javim (in nabavim Proxxona :) ).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

iskra ::

U Merkurju sem danes zasledil od neke firme (geez ... can't remember :\) komplet za 12k (napajalnik, mašinca in nekaj nastavkov). Druga varianta je pa mašinca od te iste firme za 6.5k in napajalnik za 4.7k v ločenih škatlah - vse to spada pod 40% znižano

Interdiskont ponuja natančni vrtalnik/brusilnik za 5k + 37 nastavkov in še 102 nastavka za 2k ... Danes zvečer grem pogledat -- so se ustavili v našem okolišu med svojo prodajalno turnejo.

smilyxx ::

Kaj od tega bi blo pa primerno za rezat pleksi in gravirat?

Lp
Save water.
drink beer.

iskra ::

OK. Kupil sem Minicraftov natančni brusilnik in sedaj je samo vprašanje nastavkov kaj vse se da delati s tem. Zadeva zmore (po številkah na škatli sodeč) 30.000 obratov/minuto tako da se gotovo da vse obdelovat (no, ja, zobarstva se še ne bi lotil s to zadevo :\ >:D).

smilyxx ::

A bi se s kakšno od teh zadev dal tut mal debelejši baker rezat?

Lp
Save water.
drink beer.

Nejc Pintar ::

za vodni blok?
mislim da težko režeš tolk natančno

Lio ::

iskra: kk se obnese toti gizmo, ker bi si jst tud enga ubavu

iskra ::

Zaenkrat super! Sem rezal pločevino, brusil les in pločevino, v kratkem pa ga nameravam preizkusiti tudi na plexiju in karbonu! Best Buy, če vprašaš mene, samo malo več $$$ boš potreboval zanj :8) Nastavkov sem dobil malo morje, zraven sem dobil še adapter s spremenljivo voltažo in kuferček za vse skupi spravit :D

smilyxx ::

Ne ne bom delal bloka, ampak se bom sam mal probal z bakrom poigrat.

Lp
Save water.
drink beer.

mihec87 ::

Ta iskra je prau super zadeusna sploh ce zraven dokupis gred.

e-marko ::

Jaz sem pa danes dobil tega od Mannesmann-a. Lepo v kovčku z gredjo in vsemi potrebnimi orodji. Zaenkrat zgleda zelo dobro, posebej za tak denar. Je skoraj enak kot Iskrin, samo lažji.
Prodajajo pri Conradu.

Nabavil sem še dodatna rezilca in os (od Proxxon-a :) ). Sedaj pa samo rezati...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše mnenje, Proxxon ali Dremel?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
64018 (3834) Jonny boy!
»

Dremel

Oddelek: Kaj kupiti
131995 (1749) Jackal
»

Kam po nastavke za mini vrtalnike (Dremel ipd.)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
163802 (3553) UWO (un.walking obj.)
»

Dremel vs Perceuse Minilor?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101455 (1332) Lio
»

Kje kupiti Dremmel

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172604 (2361) Brane2

Več podobnih tem