» »

Artic Silver termalne paste

Artic Silver termalne paste

DarwiN ::

Uporbljam Titanovo srebrno pasto (če sploh je srebrna) ki ti jo zastonj podtaknejo v vsaki trgovini.
Zdaj pa še vprašanje ,ki ga glede na naslov teme sigurno noben ni mogel pričakovat:

Artic Silver 5
Artic Silver Ceramique

Sta tile dve pasti sploh kaj boljši?..Mislim, boljši zagotovo sta ,ampak za pol stopinje ne dam 2000 sit. Prosim dajte povedat na podlagi izkušenj koliko stopinj ste pridobili ,če ste sploh jih..!

Hvala !

boštjan ::

AS3,proti AS5,pridobil nič stopinj,drugih pa nisem testiral.Je pa zagotovo,da AS5 ima v sebi 90% srebra,kar za druge paste je težko reči.

mloncar ::

trenutno tudi sam uporabljam titanovo pasto, ampka imam namen kupit novo (bolj kvalitetno) pasto.

jst sm tut v dilemi kero pasto kupit, al AS5 al AS Ceramique!

vsaka ima svoje prednosti in slabosti!

AS5.. ..njena največja prednost je verjetno v tem, da ima zelo visok delež srebra, ampak največja pomajkljivost pa je ta, da je zelo "trda" (gosta) in se težko razmaže! po mojem mnenju za na proceros ni problem ta pasta, većji problem je pa GPU (imam Ti4200) in GPU ni pobrušen, tako da ko namažeš pasto se ta ob pritisku hladilnika ne razmaže po celi površini!

prednost AS Ceramique pa je prav v tem, da je bolj redka in se bolj "razlije" po vsej površini in zagotavlja celoten stik med čipom in hladilnikom..

..zdej pa ne vem, al nej kupim AS5 ali ASCeramique! koliko je sploh razlike med tema dvema pastama (glede na temerature)?? je že kdo meu težave z stikom pri AS5??


PS: lahko de sm v tem postu s kako trditvijo tist zgrešil, če sem potem me prosim popravite!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

bobby ::

tud jst nimam nobene razlike med AS3 in AS5.
temp mam se zmeri 52stopinj tko da,... ceramique pa nisem testiral
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tradewind ::

fantje, mislim da njega bolj zanima koliko bo pridobil z artic silver5 in qeramic v primerjavi z titanovo pasto ki jo uporablja sedaj.

Torej, katero pasto ste uporabljali prej, in koliko ste pridobili na stopinjah z tema dvema pastama!!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

frenk ::

jest sicer nism meru, ampak sem jo pa namazal zato, ker vem da je najbolša pasta in je sigurno boljša od ostalih...vsaj dober občutek imam:D

DarwiN ::

Publeci, jaz še vedno čakam na odgovor. :)
Mene zanima koliko stopinj je razlike med Titanovo drek pasto in Artic Silver pastami..!!

Dr_M ::

vec kot 1°C ne more bit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shark-357 ::

jaz sem imel temp proca prej okol 70 stopinj pol sem dokupil dva venta za spredaj (80X80mm) da pihata notr temp se je spustila na 58 stopinj pol sem kupil AS5 in se en vent za na stranico in s tem pridobil temp
52-53 stopinj zdej nevem al je un vent tolk pomagu al pasta (prej sem mel pasto katero dobis zraven coolerja )

mloncar ::

a kdo še sploh uporablja AS Ceramique??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

jespren ::

Ja takole je:
Sedaj sem prešel na Ceramique s temi razlogi:
AS3-5 je lahko malo prevodna glih tam ko to ni treba; se pravi mažemo pazljivo.
Ko jo je treba spucat; in to vsi mi redno počnemo "crkneš"!
Naj samo omenim: ne gre z alkoholom, ne z acetonom samo z nitrom.

Ceramique se lepo maže (preberi si navodila; ne tako kot AC3-5)
Absolutno ni prevodna, ker je sintetična pasta.
Lepo se odstrani z "dohtarskim" alkoholom.
Pri meni je za 1°C boljša od AC3, za AC5 ne vem in niti nočem vedet.
Še enkrat preberi si navodila če ne bo zastonj.
Več o pasti

Abit nf7-s 2.0
Barton 2500@3200
Zalman 7000 AlCu
Ceramique
Max load 48°C
Case 29°C

Tic ::

Prej sem VEDNO uporabjal navadno belo pasto, potem sem pa free dobil ceramique. Zdej glede na to, da prej nisem mel srebrne, ti nemorem povedat kaksen bo rezultat, vedar se mi je tista pasta, ki jo imaš ti zdela sumljiva. Sploh zato ker je prevodna. Se spomnim kako sem athlona 1333 pral pod vodo ...

Priporočam ceramique.
persona civitas ;>

DjTonic ::

a kdo še sploh uporablja AS Ceramique??

Zakaj pa ne? Jaz Ceramique uporabljam že zelo dolgo in naj povem, da sem z njo zelo zadovoljen. Imel sem jo na Bartonu 2500+, Geforcu 4, Northbridgu na NF7-S in so se stvari res manj grele. Zdaj jo mam na P4 3.0C in mam trenutno 28C. Če pa procesor poganjam kak dan na full load (F@H) pa temp še za 10C zraste.

DimmniBurek ::

Jutri grem kupt, čez počitncer pa bom odklenu Palominota 1600+, končno, aja pa še prevodno pasto(električno morm dobit,pa nevem kje!) Verjetno bo sošolc posodu!

DimmniBurek ::

Kupu, bla je 1440sitov, in me zanima če bi je blo za dva nanosa, za prvega bi dau bolj malu, za drugi nanos ku bo vodnu bi pa dau več. Sam če se bo dalu za dvakrat skup spravt, aja, paste je 2,7grama...

Shark-357 ::

človek te paste maš za ene 7 nanosev najmanj
jaz sem z mojo as5 namazu že 5 procev pa jo je že full tko da
itak se da to čist eno tanko plast ker ko ti hladilnik pritisneš gor se to ob strani skoraj vse ven pocedi


kar se odklepanja proca tiče mam jaz to tekočinco za popravljanje vezij s tem sem odklenil moj palomino 2000+

DimmniBurek ::

Prevodno pasto mi je dau sošolc lih za pokust:D v eni brizgi od termalne paste, tko da se jutri lotm Operacija: SwordProc

Tic ::

Ce delas lepo, mas eno pasto za 50 nanosev in brez da ti vn špricne.
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285346 (765) fujtajksel
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244195 (2538) boolsheat
»

Katero termalno pasto uporabljate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282190 (1616) _Dejan_
»

Arctic silver 5

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221512 (1160) boštjan
»

Artic Silver 5

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91149 (913) c3R4R

Več podobnih tem