» »

Dremel

Dremel

Dobius ::

Kako oz. kje do poceni dremela... lahko tudi kakšna altenativa..

Phoebus ::

Ne bo šlo poceni. Dremel stane tok kot stane in to je to. Žal.
"Alternative" (npr. na baterije od B&D ipd) NISO kul ker imajo neprimerno manjšo moč.

Dobiš ga pa v trgovinah s takimi stvarmi. Bauhaus vem da ma, probaj merkur,...

Jackal ::

Jaz uporabljam že nekaj let mini vrtalnik od Proxxon-a, pa mi kar dobro služi. Edino, kar me moti je razmeroma šibka moč (40W). Proxxon
Zato sem pred par dnevi nabavil tukaj malo močnejšega (BRUSILNIK NATANČNI ST-00130, MT130 - 130W). Zadeva zgleda precej podobna originalnemu Dremelovemu vrtalniku in še cena je več kot 5x nižja (okroglih 5 jurjev proti 25+ za original). Na papirju ima pa še celo boljše zmogljivosti od Dremelovega.
Stvar prinesem domov, preberem navodila, se spravim delat... po ca. 1 uri dela (s kratkimi pavzami seveda) se vrtljaji naenkrat zelo zmanjšajo, tek motorja postane zelo neenakomeren... pogledam med ščetke motorja - močno iskrenje, ki ga prej ni bilo. Po kratkem pregledu motorčka ugotovim, da ima mašinca skurjeno navitje. Mogoče sem samo naletel na črno ovco v seriji, samo imam občutek, da ni tako. Proizvajalec tega strojčka je pa podjetje Starke iz Avstrije.Tako da takoj jutri uveljavim garancijo in upam na najboljše.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Dobius ::

Jackal prosim če mi javiš kak se ti bo obnesel "novi" dremel po diskont cenah... :)
Mal mi je glupo če dam za kos orodja 25k in ga potem niti ne uporabljam redno.

Jackal ::

Kot sem že napisal, sem danes uveljavil garancijo za ta novi vrtalnik. Na srečo imajo v pri tej trgovini kar servis zraven za vse stvari, ki jih prodajajo.
Ugotovitev serviserja - skurjeno navitje na rotorju. Ko sem tudi sam pogledal pobliže, sem opazil lep osmojen kos žice na rotorju.
Pa sem dobil kar novega, ker ni imel na zalogi rezervnih rotorjev.
Pa še slike novega, da se bo videlo o čem govorim.




Sicer pa garancije je 1 leto. Upam, da bo ta zdržal več kot 1 dan. :\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dobius ::

Kolko ma pa ta stvar vrtljajev? Kaj dobiš še zraven?

Jackal ::

Stvar ima od 8.000 do 30.000 vrtljajev v minuti >:D
Drugače je pa zraven 1 rezkar fi 3mm, 4 SiC brusi, 1 sveder fi 3mm, 2 krtači s plastičnimi ščetinami, 2 krtači s kovinskimi ščetinami, 2 vpenjalna trna, 10 ploščic brusnega papirja, 8 rezalnih plošč, 2 SiC brusni plošči, 3 polirni nastavki iz klobučevine, ključ za zategovanje glave in menjavo krtačk, grezilni kamen (za oblikovanje SiC brusov).
Pa še vse skupaj je v takem malem kovčku.
Če se ne motim, je pisalo na škatli, da je zraven 36 kosov orodja.
Imajo pa še v isti trgovini dodaten set orodja (102 kosa) za precej nizko ceno (~ 3k)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Dobius ::

Novi še kr dela? :)
Če bi še enkrat kupoval bi kupil isto? (beri: priporočaš ali ne)
hvala

Jackal ::

Nov dela. 8-)

Malo butasto so napisana navodila. Moreš prebrat v vseh jezikih, da dobiš kolikor toliko celo navodilo. Zgleda so cela navodila v nemščini, potem pa en del je preveden v angleščino, en del v slovenščino, pa še en del v nekaj tretjega... :\
Sem zdaj našel nekje v navodilih, da lahko mašinca obratuje 15 minut, potem more pa 30 minut stat, da se ohladi. Je pa res, da se pri visokih vrtljajih začne kar hitro močno segrevat.
Za tako ceno res ne vem, če bi dobil kaj boljšega (in močnejšega). Vem, da imajo v Conradu in v ICju en minivrtalnik na 12V (10W) pa brez vsakršnega orodja pa za okoli 3k. Pa skoraj po moje skoraj ni uporaben, ker je premalo močan za kaj resnega.

P.S.: V navodilih še piše, da ta mašinca ni namenjena rezanju debel dreves 8-O
(Original: Do not use tools for any other than their intended purpose; for exammple do not use a circular saw for cutting tree limbs or logs.)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

pingec ::

do not use a circular saw for cutting tree limbs or logs:)) :)) :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pitarda ::

Je brat tud kupu ful poceni orodje, res, avstrijska roba, kao dobra pa to. No,... si sposodim orodje za neko delo,... delam 10 minut, pade število obratov, pojavi se iskrenje,... :)
Zadeva crknila!

Neki mora bit jasno,.... ne moreš z malo denarja naredit kvalitete! Tud sam material nekaj stane,... kaj šele izdelava!

Dobius ::

V Conradu imajo 48-delni mini vrtalni set od Mannesmann-a... zadeva ima brezstopenjsko reguliranje vrtljajev od 8k do 30k o/min + zraven dobiš še upogljivo gred za težko dostopna mesta... 9.990 SIT
Kaj pravite?

GUFY ::

Sam sem kupil ta komplet od Mannesmann-a, pa sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim.:D

Jackal ::

Sem ravno danes dobil katalog in opazil to. Ne zgleda slabo. Pa kar precej orodja je zraven.
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11034495 (28580) borisk
»

Vaše mnenje, Proxxon ali Dremel?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
64042 (3858) Jonny boy!
»

Bakreni zračni hladilniki za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292989 (2216) LordPero
»

kje se dobi dremel

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
243449 (3003) e-marko
»

Dremel vs Perceuse Minilor?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101474 (1351) Lio

Več podobnih tem