» »

Kam po nastavke za mini vrtalnike (Dremel ipd.)?

Kam po nastavke za mini vrtalnike (Dremel ipd.)?

dady ::

Doma imam nek mini vrtalnik oz. kot pise na njem mini-bormaschine. Prilozene pa ima samo nastavke za vrtanje lukenj (svedre :D ) in pa za brusit. Kje bi lahko dobil take nastavke, da bi lahko z njimi naredil krog, ce to sploh obstaja? Mogoce kaksna zagica? Ne da se mi namrec vrtati n+1 luknjic s tako majhnim svedrom 8-)

pelican ::

Če iščeš nastavke za mini orodja podobna kot jih imata firmi Minicraft in Proxxon, potem jih dobiš (če si iz Lj) v Conradu pod Emporiumom ali v Merkurju (BTC) v hali A.
Jaz se lukenj ponavadi lotim s kakšno mini rezalko ali diamantno rezalno ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pelican ()

Brane2 ::

Proxxonova zagica je fina, samo je precej draga (40k+). Da bi pa dobil kje nastavke za tamalo bormasinco, pa ne vem. NE bi reku da kaj takega je. Te stvari nimajo zadosti mosi za taka rezanja...

dady ::

Kako pa z dremlom delajo luknje? Mogoce bi lahko tak nastavek spravil gor.

dady ::

jekleni: kaksno mini rezalko imas to in kje si jo kupil?

ali3n ::

Z dremlom režejo luknje s tako "mini fleksarco" :D ...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Brane2 ::

To mas tudi za Proxxon. Mislu sem, da tip hoce kronsko zago...

dady ::

A je tole ta prava zadeva? Bo ena ploscica dovolj ali se lahko zlomi?

iskra ::

moj fotr je en par let nazaj si nardil sam tak mali brusilnik: en motor iz modelarske trgovine (12V 20k rpm, 3kSIT) in je dal na os eno ful majhno glavo za vrtalni stroj in je blo res super - smo meli u kleti celo zbirko nekih nastavkov dokr se ni skuru adapter in skuru še motor istočasno. nastavke pa smo kupovali u merkurju k jih majo kar češ (poliranje, brušenje)

HeiJack ::

V OBI-ju prodajajo nastavke za DREMLA, majo prov originalne in tud ene xy. So pa kar dragi (tamal frezarček je 2k8-O ).

pelican ::

@dady: v Conradu jih kupiš, nedavno so bile cene za komplet petih rezalk cca 1700, za diamantno rezalno ploščo pa 4000 SIT. Kot rezalko mislim rezalno ploščo kot nastavek za mini vrtalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pelican ()

pelican ::

Več informacij glede nastavkov in mini orodja za Minicraft dobite na strani slovenskega zastopnika Minicraft

dady ::

Sem sel kar v Bauhaus in kupil tist paketek rezalk za dremla, ki jih je 20 v paketu, kostajo pa 1700. Izrezal sem dve 120mm luknji, izgleda pa super 8-O. Samo me moti, ker se tako hitro obrabijo ;((, na luknjo okoli 3-5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dady ()

Jaka83 ::

Jst sm kr vse zrezal s tavelko fleksarco od kolega. Sicer sem delal zelo počasi, ker stvar tako bezla po kovini, da res ni. Sam nakonc pa dobr izpade. Sicer nisem ravno navdušen nad obliko (napol okroglo in napol oglato), samo vem, da bi težko naredil boljše s takim orjaškim orodjem.>:D
Kolk pa pride en dremel? Sam jst cvikam, da bi bil dremel prešvoh za tole kovino od Chiefteka. Švabska kovina je trda ko glava od bosanca. (brez zamere kakemu južnemu bratu, spoštujem vas)

dady ::

Jakoslav: jest sem zrezu big tower chiefteka. s tistimi rezalkami je slo kot noz skozi vroce maslo, samo se hitro obrabjo kot sem ze prej povedu. rezultat pa je zelo lep, skor cist okroglo. sem jest tud prej s fleksarco zrezu luknjo, pa je bla tolk grda, pa se barvo sem spraskal, potem pa sem s tem vrtalnikom naredu se eno luknjo in popravu staro... pride skoraj popoln krog

Jaka83 ::

Jst popolnega kroga itak ne morem več narest, sam mal pa lahko popravim luknji. Sem zrezal take oblike, kot je luknja pri ventu. Vent sem položil na stranico z notranje strani in potem vzel alkoholni flomaster, ter potegnil po notranjih robovih venta. Tako je prišla ven oglato-zaobljena oblika, ki sem jo potem zrezal s fleksarco.

UWO (un.walking obj.) ::

A ne bi bilo najbolj enostavno delati te luknje z vbodno žago?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mini vrtalnik (rezalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
61798 (1634) dzinks63
»

Izrez Raznih motivov v ohišja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
956529 (4042) DimmniBurek
»

kje se dobi dremel

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
243505 (3059) e-marko
»

Kateri 120 mm vent. za stranico od ohišja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121521 (1336) texhex
»

dremel vs. navadni vrtalni stroj

Oddelek: Strojna oprema
112231 (2068) Muflon1

Več podobnih tem