» »

Save > sliko liz TV škatle !

Save > sliko liz TV škatle !

cortez ::

zanima me, kateri je najboljši program za zajem slike in zvoka iz TV kartice.


1.
Imam kartico Winfast TV 2000 XP , ma ne morem snemat v mpeg 1-2, ker mi priloženo programje dela samo sranje. Sm probu tud z Power VCR-jem II, ma se pr nekaterih programih sliši šum. Tudi pri vseh programih ni enako dobre slike (ponekot tečejo rdečo-zelene črte po zaslonu, drugje je 5-7 debelih ravnih črt vertikalno)

A ve kdo za kak dobr program za zajem slike v mpeg2 ali mpeg1, tudi divx oz. xvid. sam pr divxu je slaba kvaliteta, ne?

( a je pomenbno, če se izhod iz tv kartice dotika ohišja al ne ?)

2.

ta kartica podbira tudi radio, ma programje je zanč- Zato sem dal gor Borg radio. Sej vse najde, sam če snemam audio iz FM, mi ko hočem posnetek poslušat oz. sajvat, resetira PC? Ka je to ?

tudi če prvo poslušam radio in pol zaženem nerotov Tools ( tisti ki pregleda, kaj je na CD-ju,.. ) mi tud resetira.


hvala za odgovore,


cortez
8-O 8-O 8-O

hani ::

Imam enako kartico in z zajemom videa nimam nobenih težav. Zajem videa v veliki resoluciji je možen le, če imaš zelo dober računalnik (procesor - 2,4; Ram 1GB ...), ker drugače izpusti sličice in zvok prehiteva. Jaz zajemam video v velikosti 640x480 v MPG 1 formatu, kasneje pa ga z Virtual Dub-om stisnem v Divx format in sem s tem zadovoljen. Za kvaliteten zajem videa pa je najboljše, da si kupiš kakšno video kartico. ker glede na ceno TV kartice ne moreš pričakovati, da boš dobil kakšne profesionalne reztultate.

cortez ::

ok , se da kej porihtat !

sam povej mi, kateri program uporabljaš za zajem ?

jst uporabljam power vcr II, na najvišji resoluciji 748 * 564 al neki tacga, ker mi uni program, ki pride zraven, NEČE delat ! mi ne najde naprav (ali najde samo audio, videa pa sploh ne)

kaj misliš, da je to zaradi nastavitev ? Npr. ,če maš english za default language namesto slovenian al kej podobnega ?

na kakem IRQ pa maš video in audio od winfasta in kakšen OS uporabljaš?

lp

cortez
8-O 8-O 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507333 (5400) Tiash
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
186007 (5695) zavajon
»

Šum pri snemanju ?

Oddelek: Zvok in slika
8951 (879) cortez
»

Iščem program za zajem videa!!

Oddelek: Programska oprema
111409 (1306) marS
»

Snemanje videa na tuner ?

Oddelek: Zvok in slika
71200 (1098) ZeeDee

Več podobnih tem