» »

Snemanje videa na tuner ?

Snemanje videa na tuner ?

ZeeDee ::

Nameravam kupiti TV tuner. Po branju forumov sem se odločil za Terratec cinergy 400. Rabil ga bi tudi za zajem videa iz vcr-ja in pa iz Hi8 Sony camere. Zanima me kaksna je razlika v kvaliteti (sliki) zajetega videa z TV tunerjem napram zajetega videa z za to namenjeno video kartico ??
Bulš taku ku drgače

marS ::

:D Ko sem gledal podatke o tej kartici, zgledajo zelo impresivno in če je vse to res kar tam piše potem je to zelo dober izbor. Edino kar bi se jaz vprašal je, če lahko shranjuje video (ali TV sliko) zelo dobro v klasičnem .avi ali DV formatu, ne pa samo v MPEG.
Zakaj?
1) Delal sem z nekaj karticami, sicer nekaj časa nazaj, z AllinWonder od ATI-ja, ki se mi je takrat zdela zelo dobra TV kartica, vendar, ko sem shranjeval v .avi z Intel ali tut z Cinepak kodekom ni zmogla zajemat full frame (25 slik na sekundo) v standardni PAL ločljivosti 756x576 oz. DV 720x576, izgubljala je frejme in to se pol vidi kot cukanje. Do sedaj še nisem videl TV kartice ki bi to zmogla.
Če shranjuješ v mpeg1 ali 2 pa je zelo težko (za računalnik) potem montirat video v Premieru ali bilokaterem drugem programu za video obdelavo. Moraš najprej pretvorit mpeg v DV ali kak .avi.

2) Specializirane videokartice pa so namensko narejene za zajem videa v DV ali .avi brez izgube frejmov, shranjevanje v mpeg je dano ponavadi kot opcija.

Seveda, če boš kartico uporabljal samo za arhiviranje oz. presnemavanje TV signala ali videa na disk, je potem ta izbor v redu.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

ZeeDee ::

Hvala za odgovor, kartico sem nabavil...čez par dni napišem izkušnje pri zajemu videa...
Bulš taku ku drgače

tac ::

Hoj,
imaš kake probleme pri zajemu videa preko RCA ali SVHS vhoda, meni ne zazna ničesar, če priklopim tja gor video :( (ista kartica)
Sliko dobim, če priklopim na tuner vhod, samo zanima me koliko slabša je slika v tem primeru ? Meni se zdi še vedno čisto sprejemljiva....

ZeeDee ::

Meni preko svhs dela brez problema, kakšna je razlika v kvaliteti napram kompozitnemu vhodu pa ne vem ker nisem probal zajemat preko njega...na svhs je slika ku šus.
V kaki rezoluciji lahko zajemaš, da je slika še uporabna (brez zatikanja)?
Bulš taku ku drgače

marS ::

:D Kako se točno tej razliki reče nisem prepričan, ampak:
a) po antenskem kablu oz. kablu tunerja dobiš nosilni signal na neki frekvenci+video+audio signal. Ko to pride v VCR se mora najprej sneti z nosilnega signala in potem razdeliti.

b) Po SVHS kablu pa gre sam video signal ločen na luminanco/čb oz svetlo temno in barve.

c) po RCA oz. VHS kablu gre sam video signal, ki ni ločen na svetlino in barve.

Kvaliteta je vidno boljša pri SVHS, slika je, kako bi rekel, bolj stabilna.
Še posebej, če nameravaš to razmnoževati, je manjša izguba kvalitete.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

SasoS ::

najbolj se obnese zajemanje v mpeg ker gre tudi v polni resoluciji bp.

drugače pa zajemaj če se le da samo preko s-video vhoda. že tako je analogen video slab...

ZeeDee ::

Če misliš video obdelovat v adobe premiere 6.5 pol uporabi dv codec, tako imaš real time prewiev prehodov&efektov v premieru !
Na Athlon 2000 procu ta tv tuner zajema skoraj tekoče v 720x576 resoluciji, kar je še kar prijetno presenečenje.
Zanima me:
- do katere resolucije je še smiselno zajemat iz Hi8 kamere?
- kateri format barv priporočate: RGB24, YUY2, ...
- kateri program naj bi bil najboljši za zajem iz tv tunerja (razen tega od proizvajalca)?
Bulš taku ku drgače


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316053 (10221) BorutK-73
»

iz hi8 (analog) ali vhs na pc z VIVO kartico

Oddelek: Zvok in slika
141736 (1528) lalan
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62200 (2129) kurjač
»

Rabm zvočnike,volan in tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
121327 (1206) nornaigre
»

Tv kartica!

Oddelek: Kaj kupiti
242204 (1771) toni22

Več podobnih tem