» »

Iščem program za zajem videa!!

Iščem program za zajem videa!!

ALIen23 ::

Iščem kakšen zares dober program za zajem videa iz tv kartice!! Mam neke programe vendar ko zajamem video je datoteka zelooooo velika!8-O

ALIen23 ::

;(( Help me

gumby ::

virtualdub, ali se bolje virtualdubmod

uporabi kaksen hiter kodek za zajemanje - mjpeg, huffyuv ali nekaj v tem stilu. datoteka bo se vedno zelo velika (nekje 10MB na minuto iirc), vendar to ni vec problem z danasnjimi diski. v divx/xvid pa pretvoris naknadno, ko je video ze dokoncno obdelan

bo slo?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

ALIen23 ::

Kje pa naj dobim kodeke??Kašen LINK!

Hvala zaenkrat!:(

gumby ::

tule lahko pogledas za zacetek... huffyuv imas link, prav tako do enega lossless kodeka, ki pa ga ne poznam. preveri ga, mogoce je se boljsi:)

se virtualdub in virtualdubmod link...


aja... za mjpeg kodek bos moral pogledati v cvetlicarno. afaik ni noben free - demo verzije pa imajo ponavadi "watermark" cez video nalimam

marS ::

MJPEGER freeware za konverzijo v avi z MJPEG codecom...valjda ma tut kodek freeware?

YMPEG, freeware mpeg2 kodek, ma morš pol še multiplexirat audio in video...v tej verziji...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

gumby ::

marS:
mjpeger je program in ne kodek... torej je za zajemanje neuporaben

ympeg je kodek za kompresijo v koncni format in ne za obdelavo videa, podobno kot divx, mpeg1/2, itd. torej format, ki ima izgube pri kompresiji. mi pa nocemo takoj na zacetku pokvarit kvaliteto slike, ane?:)

largie ::

za lossless snemanje sem jaz "odkril" ffvfw, ki je v bistvu ffdshow v video for windows obliki, sedaj je priložen novejšim ffdshow buildom ( klik). znotraj ffvfw potem nastavim na huffyuv v yv12 colorspace, izbereš pa lahko tudi kaj drugega, lossless varianta je še ffv1.

marS ::

t.g.
se strinjam - MJPEGER je program in ne kodek vendar če dela konverzijo v avi z mjpeg codecom potem ima po moje tut mjpeg codec. drgač je neuporaben...../pa ga nisem probal niti bral navodila/, ampak če ma kodek potem lahk zajemaš prteko tv kartice in za shranjevanje uporabiš njegov mjpeg codec - to sem mislil
itaq je vedno treba pri videu stalno nekaj kombinirat

ympeg - odvisno kaj hočeš z zajetim videom - če bi rad takoj zajeti video dal na dvd je to najhitrejša možnost - da analogni material takoj daš v mpeg2. seveda, če pa hočeš material montirat je pa najboljše da ga maš v dv formatu, torej v bistvu bi lahko kar iz tv kartice zajemal in shranjeval v ms dv avi in to je najbolj optimiziran codec za montažo v pcih.

ja, obstajajo pa tudi programi za montažo v mpeg2, ma mislim da o nekih highend komercialnih rešitvah tukaj ne debatiramo....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

gumby ::

mars: mjpeger nima kodeka... verjetno ima interno v programu vse zrihtano

glede mpeg/mpeg2/dv/karkoli pa hocem povedati, da bi bilo pametno obdrzati lossless format, dokler je le mogoce... v mpeg2 ga kompresiras sele potem, ko imas video ze editiran, opremljen z efekti itd. saj ne pravim da je ympeg slab ali karkoli - pac ni primeren za ta namen. z vsemi mpeg formati dobis v 1-pass nacinu zmazek. 2- ali n-pass pa ne mores delat med zajemanjem

gumby ::

largie: to je v bistvu nek kodek pack, ane?

marS ::

t.g.
se strinjam z vsem kar si napisal, najboljši je lossless format do konca oz. do masteringa ali pa vsaj zajem v računalnik. Sam potem je pa najboljši zajem v nekomporesiran avi, ki pa je ogromen?
Glede na to kar sem jaz do sedaj delal z videom pa se mi zdi da je zajem v dv kar najboljša izbira med kvaliteto in stiskanjem /če ima videokartica to možnost, seveda/
...no more heroes...
https://ilbis.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Film malo pred koncem zašteka

Oddelek: Zvok in slika
51951 (1874) mmilos
»

iz hi8 (analog) ali vhs na pc z VIVO kartico

Oddelek: Zvok in slika
141743 (1535) lalan
»

Virtualdub ne prepozna kamere?

Oddelek: Zvok in slika
201455 (1279) CaqKa
»

Resolucija DV premajhna

Oddelek: Zvok in slika
91135 (1058) CaqKa
»

Windows limit in Ati Multimedia

Oddelek: Zvok in slika
161280 (1083) Kid

Več podobnih tem