» »

lokalna široko-propustna digitalna telek. infrastruktura

lokalna široko-propustna digitalna telek. infrastruktura

ArtistUnknown ::

No, se je našla ena občina, ki je dala nalogo...
napisat "projekt, ki naj bi se osredotočili na aplikacije, vsebine ali rešitve, ki se jih lahko uporablja na lokalni široko-propustni digitalni telekomunikacijski infrastrukturi" (dobesedno).

Jaz pa s svojo SuperInteligenco(tm) nisem vedel kaj bi ta aplikacija naj bila, pa sem šel vprašat... Khm, na občini naj bi imeli večjo SuperInteligenco(tm)... ampak so mi vedeli povedat samo to, da še sami ne vedo kaj to pomeni, ker so to dobili iz ministrstva za informatiko. Vedli pa so le povedat da dajo proste roke za kakršnekoli stvari...

Zdaj pa me zanima če je kaka glavce, ki bi vedela, kaj bi naj to pomenilo (te takoimenovane aplikacije)?!? :D


[spremenil naslov v specifičnejšega (pravila, 4. člen) -- m]
  • spremenilo: Marjan ()

Gemm ::

Jst bi postavil eno občinsko FTP warez mrežo :)

Sej mam proste roke :D

Keyser Soze ::

Televizija, radio - lokalni mediji??
Lokalni homepage,
LAN:D

Pač storitve, ki bi jih lokalna skupnost ponujala preko te infrastrukture.
OM, F, G!

Gemm ::

Ja.. sej imajo dober namen. Izgleda, da hočejo narediti občinski WAN. Izgleda, da je ideja mišljena kot distribucija medijev, kakor je že Keyser Soze povedal, zna pa biti, da bodo na to omrežje naklopili še ostalo infrastrukturo, ki je bila doslej domena snail maila ali telefonov.. kakšno interno omrežje javnih služb, recimo. V praksi bodo to kakšni video-sestanki, VoIP telefoni, digitalni TV on demand, hitri VPNji, občinski remote storage server.. kaj takega. Odvisno od obsega projekta.

// Edit: Tole sem še našel na netu.. Salt Lake City goes digital. Nismo se prvi tega spomnili ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

ArtistUnknown ::

V bistvu je to kot lokalno LAN omrežje, priključeno pa bi bilo vsako gospodinjstvo kjer obstaja računalnik (e-vas, če ste že slišali), zgrajeno pa bo na optičnih kablih.

Yohan del Sud ::

Vaaa... A ne bi zadeve potem zorganiziral raje preko WiFija? Res je zadeva še nekoliko počasnejša ampak bo lažje nadgrajevati...

Sicer pa e-vas (my ass >:D )... Sliši se kul. Orješ ledino fant... 8-). Koliko so ti dali sredstev?

ArtistUnknown ::

Hja... pa poglej na:

http:// www.dobrovnik.si/

Avenger ::

Optični kabli?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gemm ::

Če se bo nadgrajeval hardver...bo optika najbrž samo do routerja... domači kompi bodo bili najbrž na UTPjih, ker ne vem če bodo financirali optične mrežne za vsako gospodinjstvo :\ .
Mam pa filing, da se bo uporabila obstoječa infrastruktura...== koaksialci ali telefonski kabli. Torej brez optike.

Skratka.. za minimalno vsoto denarja izkoristite dani bandwidth za maksimalno družbeno korist. Salut 8-) .

madmitch ::

na lokalni široko-propustni digitalni telekomunikacijski infrastrukturi" (dobesedno).


Jaz bi tole tudi bolj razumel kot izkoriščanje tega kar že imajo, torej paric in koaksialcev.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet čedalje počasneje dobiva nove uporabnike

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
428427 (6012) Mato989
»

Evropski načrt hitrih povezav se je sfižil

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4411482 (8288) Invictus
»

EU bo investirala 9,2 milijarde v širokopasovni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6524300 (20919) BlueRunner
»

Internet v Sloveniji cenejši, dostopnejši kot v Kanadi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10828318 (25823) BlueRunner
»

Formuliranje peticije za TELEKOM

Oddelek: Omrežja in internet
393055 (1590) ABX

Več podobnih tem