» »

Koliko polnjenje telefonov do 80 odstotkov res varuje baterijo?

1 2
3
»

MrStein ::

J.McLane je izjavil:

Nekaj časa sem to opcijo filanja do 85% imel vklopljeno, potem sem se navadil da telefon dam filat zvečer za kakšno urco in se itak ne nafila preko 90%, ker se takrat filanje močno upočasni. Čez noč pa nimam telefona nikoli več prikloplejnega, mislim da je to navada, ki najbolj uničuje baterijo, saj ne gre samo zato do koliko nafilaš telefon, močan vpliv ima tudi to koliko časa je baterija na visokem SOC, če je to 8h na dan, je to zelo slabo za baterijo.

Kar je ravno obratno od trenutnih priporočil, ki so : polni kjerkoli, kadarkoli, pa čeprav samo 5 minut

Tole z baterijami že presega religijo...

Meiniken2 ::

Nisem niti vedel, da moj telefon sploh ima charging control dokler nisem preveril 30 minut nazaj :)) Je pa ravno 4 leta star.

Sem ga pa že od samega začetka polnil do 100% s polnilcem, ki je prišel zraven (mislim da je 35 watt). Polnil sem ga, ko je prišel do okrog 5%. V začetku je zdržal 6 dni. Nikoli ga nisem polnil čez noč, ampak po potrebi (običajno zvečer za 1-2 uri). Danes ga dam polnit pri 10-15%.

Uporabljam ga bolj malo in dam nekaj tudi na to, da baterija dalj zdrži - 60hz namesto 120, čim manj aplikacij v ozadju, custom ROM (lineage os). Ne nameščam aplikacij, če res ni nujno. Youtube in vreme npr. gledam v firefoxu ipd. Igric ne igram. Moj miselni proces je bil sledeč: Manj polnjenja -> manj ciklov -> (načeloma) baterija dalj zdrži.

Danes baterija zdrži 4-5 dni. Battery information trenutno pravi sledeče:
Technology: Li-poly
Health: Good
Temperature: 26.8°C
Voltage: 4.135
Design capacity: 5mAh
Maximum capacity: 4582mAh (91640%).

Ogleševana kapaciteta je bila 5160mAh.

Seveda polniš takrat, ko vnaprej veš da boš bolj rabil telefon.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

To opcijo je dobil Samsung z neko nadgradnjo, na S10 se je to tudi pojavilo lansko leto enkrat poleti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gagatronix ::

Res mi ni jasno, kaj nekateri pocnete po telefonih, da vam baterija crkne v enem dnevu.

IL_DIAVOLO ::

Youtube, gaming.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

Jaz na poti na šiht poslušam kaj na Youtubu in mi skuri do 30%. Sploh s kolesom, ko mi vzame skoraj uro.
Magic

zavajon ::

tikitoki je izjavil:

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.

Najvecji nateg so baterije, ki jih je tako tezavno zamenjati, da te vse mine.

Problem je v tem, da so telefoni postali tako tanki, da vanje ni možno stlačiti baterij standardnih dimenzij. Zato vsak proizvajalec naroča baterije oblike prilagojene določenemu modelu, da jih nekako stlači v tanko ohišje.
Posledično je taka baterija težje zamenljiva.

Magic1 ::

Pa 60W+ jih ne bi bilo možno polnit, ne da ima baterijo konkretno termalno skenjeno na display ali ohišje. Že pri mojem, ki se polni s 25W, se telefon segreje na 40°C. Stare ločljive baterije niso imele teh težav, saj so se polnile s 5W.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sokrates ::

wcpapir je izjavil:

Vse skupaj je smešno, ker baterija za telefon z menjavo vred stane manj kot 100eur, če do potrebe menjave sploh pride med tem ko ga uporabljaš. Veliko telefonov itak ne dočaka 2 leti preden jih razbijemo, 3,4,5, pa itak redko kdo uporablja telefon.


Mislim, da si v zmoti. Jaz vedno pokurim telefon min 6 ali več let. Baterije menjam sam...100eur za baterijo Nonsens!
Baracuda

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

Pa 60W+ jih ne bi bilo možno polnit, ne da ima baterijo konkretno termalno skenjeno na display ali ohišje. Že pri mojem, ki se polni s 25W, se telefon segreje na 40°C. Stare ločljive baterije niso imele teh težav, saj so se polnile s 5W.

Vprasanje kaj je za baterijo slabse, al 1h na 40°c al 20min na recimo 50°c.

Trenutni telefon ni bistveno bolj vroc (na otip) pri 120w polnjenju, kot je bil pixel 6a pri nekje med 10 in 20w.

Sparrow ::

Avtor članka z podatki na roki kjer filanje do 80% skoraj razpolovi degradacijo pravi da rezultati niso navdušujoči? Ne razumem kaj je pročakoval.

GupeM ::

Sokrates je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Vse skupaj je smešno, ker baterija za telefon z menjavo vred stane manj kot 100eur, če do potrebe menjave sploh pride med tem ko ga uporabljaš. Veliko telefonov itak ne dočaka 2 leti preden jih razbijemo, 3,4,5, pa itak redko kdo uporablja telefon.


Mislim, da si v zmoti. Jaz vedno pokurim telefon min 6 ali več let. Baterije menjam sam...100eur za baterijo Nonsens!

Mislim, da si ti v zmoti. Ker če bi dobro bral, bi videl, da je napisal, da redko kdo uporablja telefon 3,4,5 let. Ni napisal, da ti telefon uporabljaš 5+ let.

Master_Yoda ::

zavajon je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.

Najvecji nateg so baterije, ki jih je tako tezavno zamenjati, da te vse mine.

Problem je v tem, da so telefoni postali tako tanki, da vanje ni možno stlačiti baterij standardnih dimenzij. Zato vsak proizvajalec naroča baterije oblike prilagojene določenemu modelu, da jih nekako stlači v tanko ohišje.
Posledično je taka baterija težje zamenljiva.


Pa novih baterij ni treba dodatno v neko trdo plastiko dajati, tako da se tu gre nekaj debeline vstran oz. se poveca kapaciteta.

Mah saj ni treba da naredijo tako kot vcasih, kjer si imel ze v plasticnem "hrbtu" gumbek ki ti ga je odhaklal da si lahko menjal baterijo. Naj dajo na vse 4 konce majhne sraufke s katerimi je zadnji del ohisja privijacen na telefon. Seveda na ohisju pa gumjasto tesnilo da ostane telefon vodotesen po menjavi. Baterija lahko ostane enaka kot sedaj, pac moras malo bolj paziti da jo z ribbon kablom priklopis nazaj vredu. Problem sedaj je da je vse zalepljeno tako da rabis dodatno opremo da vse skupaj odpres, pa se potem nazaj zalepiti ne mores tako kot je bilo prej.

On topic. Malo me cudijo ti podatki Apple baterij edino - ali se jim res baterije hitreje degradirajo, ali pa nam Androidi lazejo. Ceprav sem malo skepticen da lazejo, ker bi videl po tem da bi mi telefon dosti manj drzal. Moj telefon ima ravnokar 4 leta. in mi Battery Guru aplikacija kaze da je health baterije 90% (4651 mAh of 5160 mAh). In nekako tako se mi zdi prav - malo manj zdrzi kot nov, ampak ne pa kaj dosti.

Sem pa ga pri poljnjenju ob 90% odklapljal iz polnilca (nima se tehnologije, ki bi avtomatsko to lahko naredila).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
163136 (2648) bajsibajsi
»

Samsung razvil nov tip litij-ionskih baterij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5520498 (15810) Jst
»

V Braziliji morajo ISP-ji zagotavljati 80 odstotkov plačane hitrosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
165132 (3738) Berserker
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6021394 (18021) MrStein

Več podobnih tem