» »

Obletnica valete

Obletnica valete

crocodile ::

Mineva 20 let, odkar je moja generacija zapustila osnovnošolske klopi in ob tej priložnosti sem vabljen na obletnico valete.

Prvo takšno priložnost (pred 10 leti) sem izpustil, ker sem z večino sošolcev še imel stike, hkrati pa je tudi udeležba bila slaba in se zato nisem odločil. Sčasoma so se stiki izgubili, poleg tega smo vsak nekje na svojem koncu in razmišljam, da bi bilo lepo videti nekdanje sošolce in prijatelje. Nenazadnje za marsikoga niti ne vem, kje je in s čim se ukvarja.

Torej, ker grem prvič na tak dogodek (za obletnico mature se še sploh nismo uspeli dobiti), sploh ne vem, kako to poteka. Vem samo, da se v večernih urah dobimo v bližnjem gostišču, kjer bo poskrbljeno za hrano, pijačo in glasbo. Lačen in žejen ne bom, kar je dobra novica.

Tisti, ki ste že imeli kakšne podobne obletnice, lahko poveste kaj več, kako to izgleda? Se cel večer sedi pri mizi in debatira z zbrano družbo? Je pripravljen kakšen poseben program/protokol? Se je treba elegantno obleči (srajca, kravata) ali folk pride v stilu "let's get drunk"?

jest10 ::

Se pravi imaš tam ene 35 let in sprašuješ za nasvet, kako se uštimat/obnašat na neformalnem srečanju bivših sošolcev?

Lej, ne iti ok.

DjTonic ::

Sem bil prejšnji vikend na 25 letnici pa ti povem lahko samo, da se čimmanj sekiraj. Ni to novoletna službena zabava. Jaz sem si oblekel gor pulover in to je to.

sbawe64 ::

Zakaj ne vprašaš organizatorja ?
2020 is new 1984
Corona World order

kixs ::

Nic posebnega ni. Kot, da gres s prijatelji ali druzino na vecerjo. Nekaj bos spil, nekaj pojedel, kaksno rekel in to bo to. Vec ali manj vse povrsinsko, obujanje spominov, kaksen se bo kaj pohvalil, kaksna zenska bo se posebej nalispana, ... in potem ponovimo cez 10 let :lol:

Sam sem bil nazadnje okoli 2012. Tu in tam se kaksnega srecam... zanimivo pa mi je, da se dejansko noben ni kaj spremenil, mislim osebnostno.

delavec44 ::

DjTonic je izjavil:

Sem bil prejšnji vikend na 25 letnici pa ti povem lahko samo, da se čimmanj sekiraj. Ni to novoletna službena zabava. Jaz sem si oblekel gor pulover in to je to.


Zakaj bi se pa za novoletno službeno zabavo sekiral?

sci3nc3 ::

Podobno sem se jaz spraševal, ko sem šel na slavnostno podelitev diplome. To greš enkrat v življenju... saj ne moreš vedet, kako in kaj. Sem se uštimal u nulo, da sem se še sam sebi zdel lep. Potem pa vstopim v tisto dvorano in gledam naokoli. Nekateri so prišli v kavbojkah in nič kaj posebnem puloverju, čeprav je na vabilu lepo pisalo, da gre za svečan dogodek.

tony1 ::

OP: v glavnem gre za obujanje spominov, in po defaultu se itak henga z ožjo skupino prijateljev iz šolskih dni... Priporočam pa, da po uri, dveh, še malo zamenjaš folk, in se presedeš do naslednjih dveh, treh ljudi. Tudi če se nekoč niste kaj posebej družili, po 20ih letih se že imaš kaj pogovarjati, če ne več pa kakšne četrt ure. In nato se presedeš naprej, kot ste posedeni za mizo... Cilj naj bi bil spet malo videti, kaj večina počne v lajfu in se pri tem imeti fajn... To je nekako to. Priporočam udeležbo :-).

Jure14 ::

Obletnice valete so bolj tako tako.
En kup ljudi, s katerimi nimaš neke stične točke (razen da ste hodili v isto šolo, pa še to zaradi kraja bivanja).
Obletnice mature so boljše, ker se v SŠ že malo bolj po interesih zbirajo razredi.

Je pa tes, da znajo ljudje na valetah bolj presenetit. Razredni tepček ima zdaj 8 zaposlenih, razredna piflarka ima zdaj farmo nojev, ta druga piflarka prodaja cote, razredni bully pa ima 3 otroke odličnjake.

Miki N ::

Pro tip: prej si v miru doma probaj spomniti čimveč imen sošolcev, da ne boš potem tam tleskal s prsti. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

c3p0 ::

Nazadnje sem šel in ugotovil, da se z večino tako ali tako nisem nikoli kaj dosti globlje pogovarjal, pa se nisem niti na obletnici. Small talk ne štejem kot pogovor in mi je brezvezen. Bližnje pa še zdaj veliko vidim.

kixs ::

Premalo ste spili. Ob pol sestih zjutraj so najbolj tezke debate :lol:

Jure14 ::

Miki N je izjavil:

Pro tip: prej si v miru doma probaj spomniti čimveč imen sošolcev, da ne boš potem tam tleskal s prsti. ;)

Predvsem pa kakšni bolj okrogli ne rečt "o, a si noseča".

donvito ::

DjTonic je izjavil:

Sem bil prejšnji vikend na 25 letnici pa ti povem lahko samo, da se čimmanj sekiraj. Ni to novoletna službena zabava. Jaz sem si oblekel gor pulover in to je to.

A spodaj pa nag? >:D

Miki N je izjavil:

Pro tip: prej si v miru doma probaj spomniti čimveč imen sošolcev, da ne boš potem tam tleskal s prsti. ;)

Po 45 letih od OŠ vem vsa imena sošolcev iz 1.razreda, ko smo se slikali.
Sicer pa OP, oblečeš se kot ti paše, ni nobenega pravila.

Glugy ::

sci3nc3 je izjavil:

Podobno sem se jaz spraševal, ko sem šel na slavnostno podelitev diplome. To greš enkrat v življenju... saj ne moreš vedet, kako in kaj. Sem se uštimal u nulo, da sem se še sam sebi zdel lep. Potem pa vstopim v tisto dvorano in gledam naokoli. Nekateri so prišli v kavbojkah in nič kaj posebnem puloverju, čeprav je na vabilu lepo pisalo, da gre za svečan dogodek.


Se vid da diploma ni pomeni več nek presežek ampak nek minimum da sploh lahko začneš razvijat kariero. Kavbojke so temu primerne.

asdf_jklc ::

Glugy je izjavil:

Se vid da diploma ni pomeni več nek presežek ampak nek minimum da sploh lahko začneš razvijat kariero. Kavbojke so temu primerne.

Obsesija z nekim norim rihtanjem je samo pospeševanje prodaje cot in ničesar drugega. Res ne mogoče ne greš na podelitev diplome v roza kroksih in majici brez rokavov, ampak za kaj več se pa tudi ni treba matrat. Poleg tega je vedno manj ljudi, ki so pripravljeni preplačat narezek za faktor 10. Jaz recimo ga nisem bil in sem diplomo dvignil v tajništvu fakultete. Diploma je samo papir, ki lahko odklene vrata, vse ostalo te pa še čaka.

Za slovenčke pa je tako standard, da rabi absurdno zapravljat in pijančevat za vsako malenkost. Dam samo primer: začetni račun za valeto je bil slabih 400 EUR letos, kar so si namislili mulci in učitelji. Denar pri nas je najmanjši problem, ampak res ama NIČ nisi če si končal osnovno šolo, otroc bi pa nekatere starše na kant spravili. Jaz sem mirno povedal, da nas na valeti za 400 EUR nebo. Ostali starši jasno tiho. Do konca tedna bi prišlo na valeto samo še 7 otrok :D. Na koncu je bil strošek za plačat četrtina tega, pa še to so bili starši, ki so prosili za 3 obroke.

Če greš na obletnico valete se casual friday oblečeš in se ne sekiraš - sej ne greš na srečanje s predsednikom ZDA - greš na srečanje z ljudmi zaradi tega ker so tam ljudje, ne kazat zadnjo kolekcijo Hugo Boss in Prade.

Zgodovina sprememb…

Hangman ::

Take obletnice so zmeraj zanimive. Če si prvo priložnost izpustil, bo večino itak zanimalo, kje si sedaj in kaj počneš. Bodi kolikor toliko družaben, kulturen in ne preveč "visok" pa bo hitro kdo prisedel k tebi in te kaj povprašal.

Pa pričakuj, da se je v teh 20 letih marsikaj spremenilo. Nekdanja odličnjakinja je lahko danes na nuli, brez kakšnih dosežkov. Nekdo, ki je komaj izdeloval razrede in bil ves čas problematičen pa ima lahko danes svojo firmo. Naj te take spremembe ne presenetijo.

delavec44 ::

Potem je to vse en velik firbec. Če te ne zanima kaj ti ljudje danes delajo, brez veze da hodiš. Realno kdo se po 20 ali 30 letih sploh še kaj spomni iz OŠ razen če je bil takrat višek njegovega življenja.

GummyBear ::

delavec44 je izjavil:

Realno kdo se po 20 ali 30 letih sploh še kaj spomni iz OŠ razen če je bil takrat višek njegovega življenja.


Resno? Saj nisi bil 5 let star, ko si hodil v osnovno šolo. Sam se še kar dobro in zelo podrobno spomnim kakšnih dogodkov kot bi se zgodili prejšnji teden, pa je minilo več kot 20 let. Za vsakega se brez problema spomnem ime, priimek, kakšen je bil po (povprečnem) uspehu in kakšno prigodo povezano z njim. Bolj me mučijo novi priimki sošolk, ki so se v tem času omožile.

Kljub temu, da imam veliko spominov pa ne morem rečt, da je bila osnovna šola takrat višek mojega življenja. Imam tudi kakšne manj prijetne spomine, na primer: Že takrat so starši tekmovali v ocenah in če si domov prinesel manj kot 4, je bila to katastrofa. Tudi opravljanje domačih nalog je bilo v šoli pred prvo uro za moje nesprejemljivo. Nekako so moji verjeli, da ti slabši uspeh onemogoča določene možnosti v življenju. Fotr je včasih ure in ure presedel za matematičnim delovnim zvezkom, pa se mu niti sanjalo ni, kako se naloga reši (še meni je bilo vseeno za domače naloge). Čeprav sem se moral truditi še za prav dober uspeh, sem vedno vse končne izpite opravil z odliko in danes zaslužim nadpovprečno dobro. Kljub temu fotra zdaj na stara leta (nekaj čez 60) nekaj daje in z ničemer ni zadovoljen. Po njegovo bi moral delati 4 ure in vsak mesec 15. zaslužiti najmanj 5k.

kixs ::

Js se OS nisem kaj dosti spominjal niti pred 20 leti. Mislim kaksne brezvezne dogodke, ki se velikokrat obujajo na teh srecanjih... No, ja, tudi za prejsnji teden me ne vprasat :lol:

delavec44 ::

GummyBear je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Realno kdo se po 20 ali 30 letih sploh še kaj spomni iz OŠ razen če je bil takrat višek njegovega življenja.


Resno? Saj nisi bil 5 let star, ko si hodil v osnovno šolo. Sam se še kar dobro in zelo podrobno spomnim kakšnih dogodkov kot bi se zgodili prejšnji teden, pa je minilo več kot 20 let. Za vsakega se brez problema spomnem ime, priimek, kakšen je bil po (povprečnem) uspehu in kakšno prigodo povezano z njim. Bolj me mučijo novi priimki sošolk, ki so se v tem času omožile.

Kljub temu, da imam veliko spominov pa ne morem rečt, da je bila osnovna šola takrat višek mojega življenja. Imam tudi kakšne manj prijetne spomine, na primer: Že takrat so starši tekmovali v ocenah in če si domov prinesel manj kot 4, je bila to katastrofa. Tudi opravljanje domačih nalog je bilo v šoli pred prvo uro za moje nesprejemljivo. Nekako so moji verjeli, da ti slabši uspeh onemogoča določene možnosti v življenju. Fotr je včasih ure in ure presedel za matematičnim delovnim zvezkom, pa se mu niti sanjalo ni, kako se naloga reši (še meni je bilo vseeno za domače naloge). Čeprav sem se moral truditi še za prav dober uspeh, sem vedno vse končne izpite opravil z odliko in danes zaslužim nadpovprečno dobro. Kljub temu fotra zdaj na stara leta (nekaj čez 60) nekaj daje in z ničemer ni zadovoljen. Po njegovo bi moral delati 4 ure in vsak mesec 15. zaslužiti najmanj 5k.


Resno. Spomnim se dveh, ki sta mi povzročala probleme, eden je bil cigan. Lepih stvari pa niti ne. Res pa je, da sem OŠ opravil z levo roko in mi že takrat ni bila nekaj pomembna. Ali sem bil pa asocialen. Gimnazija je bila težja in mi je ostalo več zadev v spominu.

Ganon ::

Me kar zmrazi, ko mi nekdo omeni obletnice. Vas res zanima, kaj so ti neznanci počeli xx let? Raje grem na sprehod v naravo, bom imel več od tega. Holy cringe.

delavec44 ::

Tisti ki hodite na take zadeve, je udeležba višja od 50%? Kako se sploh najdete, FB?

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

delavec44 je izjavil:

Tisti ki hodite na take zadeve, je udeležba višja od 50%? Kako se sploh najdete, FB?

Vedno nad 80%.
Kako se najdemo? Eden ali dva sta malo bolj družabna in komunikativna, imata seznam vseh številk in mailov, stadokaj na tekočem z lokacijo vseh. In pač skrbita za obveščanje, potem se jih pa najde ene 5, ki poskrbijo za organizacijo, prostor, šotor, roštilj,...

Bud_Bundy ::

Potem sem jaz med top 20%. Nekako ne vidim smisla v teh obletnicah, ena sama firbčnost. Iz vsake večje skupine(šole/službe) kjer sem bil prisoten se zelo dobro razumem z 1-2 in z njimi pač ohranjam stike. Da bi zdaj hodil firbcat na vsake 5 let na neke obletnice, me sploh ne mika. Razumem pa, da se da kakšno podret še za nazaj na teh stvareh.

IL_DIAVOLO ::

Lol ravno zato si nisem ustvarjal kateregakoli racuna na socialnih omrezjih, ne da bi sel na neke dogodke firbcat, kako drugi zivijo. Pa bmk lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najti osebe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211441 (5950) GupeM
»

Prvi šolski dan

Oddelek: Loža
346750 (5008) Pika na i
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212608 (11576) Jst
»

snemanje med poukom

Oddelek: Loža
458398 (7048) Mehmed

Več podobnih tem