» »

Kje in kako najti novo družbo?

Kje in kako najti novo družbo?

1 2
3
»

D3m ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, zakaj ? Samo ne vem, zakaj bi moral prostovoljno gledati ljudi, ki sem jih bil prisiljen tolerirat v soli x let.


Do tell more, kaj te je mučilo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Malcolm_Y ::

D3m je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, zakaj ? Samo ne vem, zakaj bi moral prostovoljno gledati ljudi, ki sem jih bil prisiljen tolerirat v soli x let.

Do tell more, kaj te je mučilo.

Če se lahko prislinim - osebno mi je bila OŠ brez veze, in niti pod razno ne hodim na obletnice. S tistimi parimi sošolci, s katerimi se razumem, se redno videvamo še naprej, za ostale pa mi dol visi. Dejstvo je, da smo bili takrat zloženi v razrede po geografski logiki, torej ista ulica, isto naselje,... in smo si bili zelo različni, kulturno, intelektualno, you name it.

V srednji šoli, kjer sem bil med večino sebi enakih (enaki interesi, podobne kognitivne sposobnosti,...), sem se počutil odlično, in izkoristim vsako priložnost za ponovno snidenje.

Scaramouche ::

Malcolm_Y je izjavil:

D3m je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, zakaj ? Samo ne vem, zakaj bi moral prostovoljno gledati ljudi, ki sem jih bil prisiljen tolerirat v soli x let.

Do tell more, kaj te je mučilo.

Če se lahko prislinim - osebno mi je bila OŠ brez veze, in niti pod razno ne hodim na obletnice. S tistimi parimi sošolci, s katerimi se razumem, se redno videvamo še naprej, za ostale pa mi dol visi. Dejstvo je, da smo bili takrat zloženi v razrede po geografski logiki, torej ista ulica, isto naselje,... in smo si bili zelo različni, kulturno, intelektualno, you name it.

V srednji šoli, kjer sem bil med večino sebi enakih (enaki interesi, podobne kognitivne sposobnosti,...), sem se počutil odlično, in izkoristim vsako priložnost za ponovno snidenje.


Jaz bi rekel da nimam absolutno nobene stike z njimi in če v tako majhni skupnosti kjer imam bivše sošolce iz osnovne od 100m-3km praktično vse na kupu in se ne vidimo ali vsake par let ali pa celo nič, nima smisla hoditi na neke obletnice, saj vedo kje si pa se nočejo dobit. Torej smeh od odnosov,da ne govorim o ksenofobiji ki smo jo takrat imeli, ali v osnovni in na srednji.
Moj nasvet ljudem ki se niso dolgo videli, je da ne obujajo nekaj kar očitno že takrat ni šlo, zdaj pa rineš iskat poznanstva v smer preteklosti ker pač novih ne znaš sklepati!

gruntfürmich ::

maribor?
če si v mestu se prijavi na tečaje plesov, kjer ne rabijo partnerja.
recimo salsa ipd, kjer je kronično pomanjkanje fantov.

družba ki ti bo naklonjena je zagotovljena!

izhodišče imaš daleč najboljše, če pa misliš samo jamrat po forumu pa se raje fentaj, ker je škoda sonca in kisika zate.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Malcolm_Y je izjavil:

D3m je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, zakaj ? Samo ne vem, zakaj bi moral prostovoljno gledati ljudi, ki sem jih bil prisiljen tolerirat v soli x let.

Do tell more, kaj te je mučilo.

Če se lahko prislinim - osebno mi je bila OŠ brez veze, in niti pod razno ne hodim na obletnice. S tistimi parimi sošolci, s katerimi se razumem, se redno videvamo še naprej, za ostale pa mi dol visi. Dejstvo je, da smo bili takrat zloženi v razrede po geografski logiki, torej ista ulica, isto naselje,... in smo si bili zelo različni, kulturno, intelektualno, you name it.

V srednji šoli, kjer sem bil med večino sebi enakih (enaki interesi, podobne kognitivne sposobnosti,...), sem se počutil odlično, in izkoristim vsako priložnost za ponovno snidenje.


Zanimivo.

Jaz sem bil bolj "eye of the beholder".

Opazoval sem iz sredine sošolce, ki so se razporedili po statusu.

Od kao high klasse do low klasse.

In skozi življenje sem videl, da so bolj uspešni bili povprečni oz. Low klassa, kot pa wannabe high klassa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

D3m je izjavil:

In skozi življenje sem videl, da so bolj uspešni bili povprečni oz. Low klassa, kot pa wannabe high klassa.

ker se 'high klasi' ni bilo treba boriti oz truditi, če jim tega starši niso vcepili. če pa so jim to vcepili, pa so bili bolj uspešni kot ostali, ker imajo izhodišče neprimerno boljše.

medtem ko 'low klasa' ima svoj problem v tem, da nimajo stimulativnega okolja, in zato ostanejo propalice ker nimajo delovnih navad in pravilne miselnosti. zato se le malo 'low klase' reši svojega statusa oz okolja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kako, da nimajo?

Seveda smo imeli.

Hoteli smo biti "boljši" od njih.

Seveda vsem ne uspe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Csharp ::

Vsem, ki ste v podobni situaciji kot OP, dam en dober nasvet: Igranje glasbenega inštrumenta je lep hobi, primeren za oba spola in vse starosti. Ves čas poslušam izgovore, da ljudje nimajo posluha, vendar včasih kdo niti ne ve, da ima posluh ali talent. Tega preprosto ne moreš vedet, dokler ne probaš.

Predlagam, da nabaviš neko osnovno klaviaturo/synth. Lahko tudi kakšen drug inštrument, vendar je synth najbolj primeren za prve začetke in spoznavanje glasbene teorije. Preprost synth za učenje dobiš že za 200€. Če kasneje vidiš, da ne gre, ga še zmeraj z lahkoto prodaš in si povrneš strošek. Synth ima eno dobro lastnost - nanj priklopiš slušalke in nihče ne bo slišal tvojega fušanja. Tudi če te do družbe kdaj popolnoma mine, je igranje inštrumenta lep hobi in včasih ob učenju novih pesmi čas kar beži.

Ko inštrument že malo spoznaš, je čas za učenje. Če ne gre po posluhu, poiščeš note in/ali nekoga, ki ti pokaže osnove. Na semaforumu je kar nekaj oglasov, kjer se oglašujejo inštrukcije. Lahko pa pobrskaš tudi po kakšnih fb skupinah. Tako hitro koga spoznaš. Kot rečeno, če do konca obupaš, še zmeraj lahko inštrument prodaš. V najboljšem primeru pa boš lahko čez nekaj let ti učil druge in hodil na špile, tako da se ti bo strošek povrnil.

Če dodam še to: Jaz se že 20 let ukvarjam z glasbo (celo dlje kot s programiranjem in računalništvom nasploh) pa po vsem tem času še vedno rad spoznavam glasbenike in tiste, ki to želijo postati. Torej, če je v tebi kaj glasbenika ali vsaj želja, da to postaneš, in hkrati želiš spoznati koga s podobnim interesom, poišči gumb za pošiljanje zasebnega sporočila in se oglasi.

mr_chai ::

gruntfürmich je izjavil:

maribor?
če si v mestu se prijavi na tečaje plesov, kjer ne rabijo partnerja.
recimo salsa ipd, kjer je kronično pomanjkanje fantov.

družba ki ti bo naklonjena je zagotovljena!

izhodišče imaš daleč najboljše, če pa misliš samo jamrat po forumu pa se raje fentaj, ker je škoda sonca in kisika zate.


Real bros hate me. I use one simple trick to score nines and tens while being a three myself. Join my course and I will tell you about this loophole.

Csharp je izjavil:

Vsem, ki ste v podobni situaciji kot OP, dam en dober nasvet: Igranje glasbenega inštrumenta je lep hobi, primeren za oba spola in vse starosti. Ves čas poslušam izgovore, da ljudje nimajo posluha, vendar včasih kdo niti ne ve, da ima posluh ali talent. Tega preprosto ne moreš vedet, dokler ne probaš.

Predlagam, da nabaviš neko osnovno klaviaturo/synth. Lahko tudi kakšen drug inštrument, vendar je synth najbolj primeren za prve začetke in spoznavanje glasbene teorije. Preprost synth za učenje dobiš že za 200€. Če kasneje vidiš, da ne gre, ga še zmeraj z lahkoto prodaš in si povrneš strošek. Synth ima eno dobro lastnost - nanj priklopiš slušalke in nihče ne bo slišal tvojega fušanja. Tudi če te do družbe kdaj popolnoma mine, je igranje inštrumenta lep hobi in včasih ob učenju novih pesmi čas kar beži.

Ko inštrument že malo spoznaš, je čas za učenje. Če ne gre po posluhu, poiščeš note in/ali nekoga, ki ti pokaže osnove. Na semaforumu je kar nekaj oglasov, kjer se oglašujejo inštrukcije. Lahko pa pobrskaš tudi po kakšnih fb skupinah. Tako hitro koga spoznaš. Kot rečeno, če do konca obupaš, še zmeraj lahko inštrument prodaš. V najboljšem primeru pa boš lahko čez nekaj let ti učil druge in hodil na špile, tako da se ti bo strošek povrnil.

Če dodam še to: Jaz se že 20 let ukvarjam z glasbo (celo dlje kot s programiranjem in računalništvom nasploh) pa po vsem tem času še vedno rad spoznavam glasbenike in tiste, ki to želijo postati. Torej, če je v tebi kaj glasbenika ali vsaj želja, da to postaneš, in hkrati želiš spoznati koga s podobnim interesom, poišči gumb za pošiljanje zasebnega sporočila in se oglasi.


Tudi jaz mu svetujem enako, ampak za inštrument naj izbere naj škotske dude, da bo konkretno izstopal in da ga bodo imeli sosedje še posebej radi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Heisenberg ::

@Jupiter, ker je toliko trolanja nisem vsega bral.
Če sem razumel si iz MB, če pa boš kdaj imel izlet na gorenjsko se pa lahko druživa kot dva osamljena "starca" hehe - drugače pa mislim resno!

zobnik ::

Če srečam kakega sošolca sam pozdravim, nič več....eden dela oz. je delal al pa še...v Evrospinu v Črnučah....pa še kje kakega vidim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

D3m ::

Jaz pa priporočam likovno umetnost....ali pa slikarsko.

Čez čas, če mu ne uspe gre lahko v politiko in ,če bo imel pameten program ga lahko volimo za kanclerja.

Pol pa v akcijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

Heisenberg je izjavil:

se pa lahko druživa kot dva osamljena "starca"

to je redek prizor, da se 2 stara moška družita, je pa dokaj lepo videti, raje gnijejo v osamljenosti.

Malcolm_Y je izjavil:

zloženi v razrede po geografski logiki, torej ista ulica, isto naselje,... in smo si bili zelo različni, kulturno

za to se pa zahvali priseljencem.

Csharp je izjavil:

Igranje glasbenega inštrumenta je lep hobi

jest sem se enkrat naročil pri eni inštuktorici violine in bi se na tak način družil z njo, ko bi me učila + zanimivo bi se bilo kaj naučiti glasbenega, se mi zdi pametno to delat, žal me v mladosti ni noben v to uvedel. ampak sem bil potem prelen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

družbo se že dobi ampak dobiti dobro družbo je pa misija nemogoče. boljše se je naučiti uživati v samoti, taka je filozofija, ki me bo najbrž še tepla ampak taka je pa nič drugačna. :D

dobo družbo se pa tkoa dobi, da rataš sam dobra družba drugim, ker se ljudje parčkajo po podobnosti: huda pička ne bo dobila luzerja ampak enako hudega pobata. pri prijateljih je pa isto. to je pa težko spremenitzi, s tem se rodiš, no malo se že da, pozdraviti kakšen borderline personality disorder npr.

gruntfürmich ::

kuall je izjavil:

družbo se že dobi ampak dobiti dobro družbo je pa misija nemogoče.

ne vem če se zavedaš, ampak dobiti 'dobro družbo' je odvisno od obeh vpletenih strani... tega se večina propalic ne zaveda.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

Če si kot ovca dobiš dobro družbo, če imaš hrbtenico pa začnejo vsi bezat

D3m ::

zobnik je izjavil:

Če si kot ovca dobiš dobro družbo, če imaš hrbtenico pa začnejo vsi bezat


Večni problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

vidim da se oglašate ravno taki ki niste dobra družba.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

Eni se radi podružijo, da lahko potem lažje opravljajo okol. Drugi se radi skupaj fotografirajo za facebook, drug dan se še vidt ne morejo, dokler niso spet za akcijo fb nabiranje všečkov.
Eni smo preprosti, ne kompliciramo, ne mešamo politike in smo za take "igralce" pač čudni;((

Gagatronix ::

Nekateri so tzv. "social butterflies", kot je zobnik opisal zgoraj.

Drugi se radi z dobrim kolegom ali dvema usedemo, spijemo kako pivo, kaj podebatiramo ipd.

D3m ::

Gagatronix je izjavil:

Nekateri so tzv. "social butterflies", kot je zobnik opisal zgoraj.

Drugi se radi z dobrim kolegom ali dvema usedemo, spijemo kako pivo, kaj podebatiramo ipd.


+1
|HP EliteBook|R5 6650U|

klemenSLO ::

D3m je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Nekateri so tzv. "social butterflies", kot je zobnik opisal zgoraj.

Drugi se radi z dobrim kolegom ali dvema usedemo, spijemo kako pivo, kaj podebatiramo ipd.


+1

+2 :)

Se pa včasih 'tako zvani prijatelji' ne zavedajo, da je za vzdrževanje tega potreben dvosmerni promet.
Dostikrat je vedno en in isti ki pobudo. Potem pa ugotoviš, da če ta en in isti ne da pobude ... kar ni kontakta.
In počasi stiki usihajo dokler ne usahnejo. Malo se poženijo, kakšen se odesli, kakšnega že pobere...
Zato pa je težko imeti veliko 'pravih' prijateljev. Če maš več kot 1.ga je že veliko. V kategorijo kolegov jih pa lahko hitro pade veliko.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

endelin ::

Mate tudi kakšno žensko kolegico s kero se lahko sem in tja po**bete?:D

Invictus ::

Smo jih imeli. Fuk frendice. Se jih splača imeti par na lagerju...

Pol pa ostaneš na koncu samo z eno.

Pa še ne vem ali je to dobro ali slabo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kopriva60918 ::

V tej temi ste me napadli, ko sem dala odličen predlog, da krasno družbo z lahkoto najdeš v stranki SDS. Zdaj se je pa potrdilo, da v stranki SDS ne najdeš samo družbe, ampak tudi odpraviš depresijo. En aplavz za Gospoda Janšo na dan prežene psihiatra stran!

Gagatronix ::

Slab trol si. Spizdi nazaj na Nova24. :))
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35069549 (11991) BigWhale

Rekreativne dejavnosti in navezovanje stika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27138394 (34058) jype
»

kolega za žurat, pijačo..

Oddelek: Loža
256133 (3056) Grizzly
»

Ah to življenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116856 (12136) Vitez

Več podobnih tem