» »

Amazon: konec dela od doma

1 2
3
»

IgorCardanof ::

bciciban je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Mnogi izmed vas ste postavljeni v nek idealen scenarij, kjer je vse lepo narejeno. Kaj pa vse situacije, kjer se konstantno zamujajo roki, stvari ne delajo, etc?

Itak boste rekli, ja odpustit morš celo firmo, ampak to ne gre tako. Prvi korak bo, da bo folk začel delat v pisarni.


In kako delo v pisarni to reši?
Stojiš folku za hrbtom in gledaš kako delajo?
Težiš če so več kot 30 minut na malici?
Spremljaš čik pavze?


Če je za slabo delo krivo to, da folk doma gleda netflix, pospravlja po stanovanju, pere cunje in vmes za 2 uri skoči v mesto, potem to seveda to reši.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

gort ::

IgorCardanof je izjavil:

Če je za slabo delo krivo to, da folk doma gleda netflix, pospravlja po stanovanju, pere cunje in vmes za 2 uri skoči v mesto, potem to seveda to reši.

Razumem, delo je neustrezno organizirano in neprimerno nadzirano, sploh, če gre za kakšna odstopanja.

bciciban ::

IgorCardanof je izjavil:

bciciban je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Mnogi izmed vas ste postavljeni v nek idealen scenarij, kjer je vse lepo narejeno. Kaj pa vse situacije, kjer se konstantno zamujajo roki, stvari ne delajo, etc?

Itak boste rekli, ja odpustit morš celo firmo, ampak to ne gre tako. Prvi korak bo, da bo folk začel delat v pisarni.


In kako delo v pisarni to reši?
Stojiš folku za hrbtom in gledaš kako delajo?
Težiš če so več kot 30 minut na malici?
Spremljaš čik pavze?


Če je za slabo delo krivo to, da folk doma gleda netflix, pospravlja po stanovanju, pere cunje in vmes za 2 uri skoči v mesto, potem to seveda to reši.


Če je folk tako ne motiviran, bo pa na šihtu visel na netu ali na lastnem telefonu.
Mogoče bodo stalno po kavicah in čik pavzah ali pa bluzijo sem in tja po pisarnah.
Ali pa enostavno sanjajo pri belem dnevu.

Ampak bodo pa vsaj v pisarni!!!

Tody ::

Ammm temu se reče neodgovornost in butasti šefi... Če šef ne ve koliko časa traja en task, potem je že jeba. Če ne zna vprašat kaj dogaja je že druga, če ne zna motivirat podrejene tretja...

Ljudje smo in vedno bomo izkoriščal luknje...

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

bciciban je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Mnogi izmed vas ste postavljeni v nek idealen scenarij, kjer je vse lepo narejeno. Kaj pa vse situacije, kjer se konstantno zamujajo roki, stvari ne delajo, etc?

Itak boste rekli, ja odpustit morš celo firmo, ampak to ne gre tako. Prvi korak bo, da bo folk začel delat v pisarni.


In kako delo v pisarni to reši?
Stojiš folku za hrbtom in gledaš kako delajo?
Težiš če so več kot 30 minut na malici?
Spremljaš čik pavze?


Če je za slabo delo krivo to, da folk doma gleda netflix, pospravlja po stanovanju, pere cunje in vmes za 2 uri skoči v mesto, potem to seveda to reši.



Ampak kaj se pa zgodi potem ko je v pisarni enak problem zamujanja ali se huje pomanjkanje kadra....

Tezava ni v gledanju netflixa ampak v delovnem procesu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bm1973 ::

Gregor P je izjavil:

V dobri ekipi vsi gledate na to, da so zadeve narejene dobro in pravočasno. In je praktično povsem vseeno, kje se nahajate (razen če morate uporabljati posebna orodja, ki so le v podjetju ipd.). In tudi krijeta si hrbet pri vsem. Ne greš ravno na dopust, ko so pomembni roki, ali pa ko gredo še vsi ostali kolegi ipd. Dober vodja pa gleda, da ste, kolikor se na naravo dela pač da, nekje enako obremenjeni in da imate čas za odmore, mirne dopuste ipd. (npr. ne more biti vsak dan v letu kot v nekem start up-u, skoz panika in akcija).

Eh, to je samo zanič planiranje.

Pomembni roki - za lastnika, ne za zaposlenega. Greš na dopust, ko ti pač paše.

Večina slovenskih firm pa laufa v panic modu ves čas...

Gregor P ::

Ne vem, sam sem mnenja, da so tudi roki, ko preprosto ne moreš iti kar na dopust ravno takrat in pustiti kolege same, da plavajo v vodi; morda gre to skozi v kakšni JU, kjer je v bistvu vsem popolnoma vseeno za vse (le da plača in dodatki pridejo točno na račun) - razen seveda, če je to že prej tako pravočasno dogovorjeno (in se krijete). Ampak ja v bistvu imaš tudi prav, itak ne moreš iti na dopust, če ti vodja ne dovoli.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Zato se pa do začetka marca glavni dopusti že splanirajo in napovedo vnaprej, da se lahko planira roke in jih prodajniki lahko upoštevajo pri prodaji.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DejchSLO ::

ma zakaj jih vlačijo na šihte v pisarne, da se fjakajo v službe in delajo gužvo na cest. brezveze

asdf_jklc ::

Gregor P je izjavil:

V dobri ekipi vsi gledate na to, da so zadeve narejene dobro in pravočasno. In je praktično povsem vseeno, kje se nahajate (razen če morate uporabljati posebna orodja, ki so le v podjetju ipd.). In tudi krijeta si hrbet pri vsem. Ne greš ravno na dopust, ko so pomembni roki, ali pa ko gredo še vsi ostali kolegi ipd. Dober vodja pa gleda, da ste, kolikor se na naravo dela pač da, nekje enako obremenjeni in da imate čas za odmore, mirne dopuste ipd. (npr. ne more biti vsak dan v letu kot v nekem start up-u, skoz panika in akcija).

16x podpišem in 32 narišem pod ta post. Točno tao - vseeno je kje, si kdaj si itnp - rabiš bit dosegljiv če ma kdo v ekipi vprašanje, drugače pa ekipa četudi remote ki si krije hrbet bo naredila - samo tega pač eni ne razumejo. Sem delal v taki ekipi 5 let in folk je bil razreščen po celem svetu praktično - od Havajev do Rusije, pa smo delali mnogo boljše kot ekipe, ki so bile v pisarni.

zavajon ::

Karamelo je izjavil:

vsak dan prišparam 2 uri vožnje, pa si zračunajte, kaj se splača

Ah, to ne bo težko izračunati.
Moj primer je bolj zahteven.
Jaz vsak dan dela od doma prišparam 6 min rekreacije na kolesu, pa to izračunaj, kaj se splača.

Mato989 ::

No, dajmo pa bit vseeno iskreni, eni ljudje pač niso za home office... tudi v idealno organizirah podjetjih... recimo poznam koelgak i je hodil 95% časa v office, čeprav bi lahko delal od doma, ekr živi v bajti s starimi ki ne razumejo home office, in mislijo da ima čas nekaj rihtat ko je doma v "službenih urah"... potem je raje bil na firmi pa nasploh je bolj tak tip bil ki je skoz nekam skakal...

Tako da je nekaj % ljudi pač četudi so sposobni delat od doma, jim to ne odgovarja... Potem verjamem da je še nekaj odstotkov ljudi ki so nesposobni delat od doma zaradi večletne prirojenosti dela v fabrikah... in seveda vsi ki so nevešči tehnologij...

Ampak ko govorimo o delu od doma govorimo načeloma za poklice kjer prideš v Službo in se vsedeš pred PC... takih lahko velika večina dela od doma ob pravilnem delovnem procesu... seveda ob primeru da nimajo strank ki se oglasijo fizično pri njih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

Pa preden, se kdo oglasi da pa gasilci ne morejo delat od doma, tudi jaz ne morem vozit gasilskega vozila in telovadit v službi. Delo od doma je pač ena od lastnosti dela v pisarni.

kepi ::

Sam sem si že pred korono po več kot 10 letih "samoukinil" delo od doma. V mojem primeru je delo od doma pomenilo absolutno več naloženih stvari in samoumevno 24x7 dosegljivost za nadrejene. Sedaj ko se odštempljam lahko spet v miru pozabim na službo in imam prosti čas za sebe, brez stalne slabe vesti. V mojih letih to absolutno pomeni veliko manjši psihični pritisk.

Gregor P ::

To je zato, ker so v tvojem podjetju grobo kršili delovno-pravno zakonodajo. V mojih primerih običajnih sodelavcev v prostem času niso klicali; če je bilo nujno, samo vodje/šefe (ker so pač imeli funkciji primerno večjo odgovornost in seveda tudi plače).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c23po ::

kepi je izjavil:

Sam sem si že pred korono po več kot 10 letih "samoukinil" delo od doma. V mojem primeru je delo od doma pomenilo absolutno več naloženih stvari in samoumevno 24x7 dosegljivost za nadrejene. Sedaj ko se odštempljam lahko spet v miru pozabim na službo in imam prosti čas za sebe, brez stalne slabe vesti. V mojih letih to absolutno pomeni veliko manjši psihični pritisk.

Kar je Gregor napisal drži. Mene fascinira, da vse delo opraviš od doma, le odštempljati se ne moreš. Drugače: kakšna je razlika, če se odštempljaš "remote" ali pa "bare metal"?
Računalniki nimajo spominov.

Mato989 ::

kepi je izjavil:

Sam sem si že pred korono po več kot 10 letih "samoukinil" delo od doma. V mojem primeru je delo od doma pomenilo absolutno več naloženih stvari in samoumevno 24x7 dosegljivost za nadrejene. Sedaj ko se odštempljam lahko spet v miru pozabim na službo in imam prosti čas za sebe, brez stalne slabe vesti. V mojih letih to absolutno pomeni veliko manjši psihični pritisk.


TO zato ker si nesposoben se dejansko NE JAVIT... jaz preprosto po 7,5 urah zaprem vse dol in izklopim služben laptop... telefona pa itak nimajo samo mail...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Eni imamo plačano 24/7 skrbništvo. Na klic se moraš odzvat. Ampak ne smejo te klicat za napake na neprodukcijskih okoljih, samo izključno če je napaka na produkcijskem okolju. Se zgodi občasno, da te pokličejo tudi ponoči, ampak teh klicev ni toliko, 22% dodatne bruto plače vsak mesec se pa tudi pozna.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bm1973 ::

Sam imaš plačano.

Tudi jaz imam vsake par tednov. Če ni plačano, niti ne kličejo. Oz. zdaj ne bom več, ker stranka hoče manj plačati kot smo se domenili...

Zadnjič so me prvič (druga stranka, s katero nimam noben On-Call podpisan), ko je bila res konkretna pizdarija... Ampak so potem lepo plačali tiste ure. Moral bi jim zaračunati 2x... Pa naj jim bo za prvič...

V Sloveniji pa se mi zdi, da je še vedno mentaliteta, da si ob službi na voljo non stop in da delaš zastonj nadure...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

Mato989 ::

V Sloveniji pa se mi zdi, da je še vedno mentaliteta, da si ob službi na voljo non stop in da delaš zastonj nadure...


To je laž, večina firm počasi sprejema realnost... na trenutni firmi ko izklopiš računalnik je konec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

To je laž, večina firm počasi sprejema realnost... na trenutni firmi ko izklopiš računalnik je konec.
To je super, problem je sicer, da to potem pokuka ven na drugi strani.

Nekateri ponudniki že kar ugašajo storitve, če imaš podporo samo znotraj delovnega časa.

Se ne bi čudil, če bi ISP-ji v prihodnosti začeli ugašati internet ob 16.00 za vse, ki nimajo SLA v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To je laž, večina firm počasi sprejema realnost... na trenutni firmi ko izklopiš računalnik je konec.
To je super, problem je sicer, da to potem pokuka ven na drugi strani.

Nekateri ponudniki že kar ugašajo storitve, če imaš podporo samo znotraj delovnega časa.

Se ne bi čudil, če bi ISP-ji v prihodnosti začeli ugašati internet ob 16.00 za vse, ki nimajo SLA v pogodbi.


Kaj ma to veze z tem da pač če moraš bit non stop dosegljiv se naj to plača?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Da bo treba plačevati dodatno tudi to, da bodo storitve non stop dosegljive.

Ni nujno s tem kaj narobe, samo bo verjetno za marsikoga presenečenje.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

darkolord je izjavil:

Da bo treba plačevati dodatno tudi to, da bodo storitve non stop dosegljive.

Ni nujno s tem kaj narobe, samo bo verjetno za marsikoga presenečenje.


Jaz plačujem za internet in vodo in elektriko tudi za odvoz smeti plačam... Zato pričakujem storitve takrat ko so zmenjene....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnološki velikani ukinjajo delo od doma (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
34425169 (11456) feryz
»

Amazon nadaljuje odpuščanja

Oddelek: Novice / Rezultati
93917 (2639) Mr.B
»

Amazon prvikrat po sedmih letih z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
195912 (4067) endelin
»

Amazonove delnice po izvrstnih rezultatih poletele

Oddelek: Novice / Rezultati
64778 (2647) gruntfürmich
»

Bezos odstopil z mesta direktorja Amazona

Oddelek: Novice / Rezultati
1110159 (8976) Irbis

Več podobnih tem