» »

Problem z MP3 predvajalnikom

Problem z MP3 predvajalnikom

Grizzly ::

Za predvajanje glasbe že leta uporabljam MP3 predvajalnik, datoteke pa imam shranjene na spominski kartici. Pred kratkim sem dopolnil playlisto in ker mi je spominska kartica postala premajhna, sem jo zamenjal z večjo. Od tedaj se pojavlja en problem: Vsake toliko časa (ob random času pri random pesmi) se mi pojavi "efekt", kot bi pesem cca 4x upočasnil (kot bi MP3 uvozil v audio editor in tempo nekajkrat zmanjšal). Ta "efekt" traja kakšni 3 sekundi, potem pa se pesem spet normalno predvaja, vendar se težava po določenem času pojavi pri neki drugi pesmi. Tudi nalaganje mape (od trenutka ko v mapo vstopim, do trenutka ko začne igrati prva pesem) včasih traja zelo dolgo.

Če v MP3 predvajalnik vstavim prejšnjo spominsko kartico, enake pesmi tam igrajo tekoče, brez zgoraj opisanih težav. Po drugi strani pa branje in zapisovanje na spominsko kartico v računalniku tudi poteka brez kakšnih težav. Glede na to, da ločeno oboje dela v redu, sklepam, da gre za kakšno težavo združljivosti MP3 predvajalnika in spominske kartice. Je to možno? Če kupim novo spominsko kartico, kako naj vem, da bo ta delovala brez težav?

Han ::

Novejše, hitrejše in "večje" kartice so lahko za tovrstne predvajalnike problematične.

Grizzly ::

Han je izjavil:

Novejše, hitrejše in "večje" kartice so lahko za tovrstne predvajalnike problematične.


Predvajalnik naj bi podpiral spominske kartice do velikost 64 GB. Moja ima kapaciteto 32 GB.
Tudi spominske kartice se v zadnjih 3 letih niso toliko spremenile - se da še zmeraj dobiti starejše z manjšo kapaciteto.

Probal sem tudi drugo kartico istega proizvajalca in enake velikosti, vendar težava ostaja. Torej problem ni v točno določeni kartici.

errhec ::

Poizkusi še kakšno kartico od drugega proizvajalca. Lahko je prepočasna.
dd

matobeli ::

Ali pa enako veliko kartico kot tisto ki deluje.

Lahko da je težava v tem da "naj bi podpiral". Če se gre za kakšen znan model se morda najde kaj na internetih, če je kitajc...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19237406 (12462) LuIK
»

100 milijonov prodanih iPod-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
708089 (6128) frikec()
»

mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
343705 (2910) w3t80y
»

PSP ali Nintendo DS lite

Oddelek: Konzole
82472 (2272) Gr0unD Zer0
»

mp3 predvajalnik...kateri??

Oddelek: Kaj kupiti
71261 (1128) Nemec

Več podobnih tem