» »

Računalnik za sina

Računalnik za sina

1
2
»

pero50 ::

in pa ps5 dolgoročno ni cenejši kot pc. Danes so igre drage, na pcju pa obstaja siva cona legalnosti, in pa ali je online gaming tako razširjen tudi na ps5?
in pri streljačinah dvomim, da si lahko konkurenčen na controlerju.

Magic1 ::

Odvisno. Na playstationu lahko kupuješ rabljene igre in jih lahko nato za isto ceno naprej prodajaš. Oziroma kupiš čist novo igro in jo nato prodaš 10-20EUR ceneje. Za prvo leto pa itak nabaviš letno naročnino PS plus extra za 100EUR in preigraš katalog boljših iger.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

miha188 ::

Se nekako nagibam za predlog, tistega sestavljenga Anni računalnika iz mimovrste... če se komu zdi, da bi lahko podobno kakovost sestavil sam za manj denarja pa kar na plan :) - samo bistvo vsega je da ma računalnik tele lučke, da se svet - to je važn :)

Kalibri ::

Bellzmet je izjavil:

Nabijanje iger ni "potencialna kreativnost".

Drži. Raje naj gredo kaj ven, kot zapravljajo čas z navijanjem iger. Za splet in office pa so 10 let stari se povsem dovolj.

OutOfTheBox ::

miha188 je izjavil:

Se nekako nagibam za predlog, tistega sestavljenga Anni računalnika iz mimovrste... če se komu zdi, da bi lahko podobno kakovost sestavil sam za manj denarja pa kar na plan :) - samo bistvo vsega je da ma računalnik tele lučke, da se svet - to je važn :)



Maneverski prostor za relativno dobro igralsko izkušnjo maš edino še pri grafični (drugega res ne bi tikal). Tisto RTX 4060 zamenjaš z RTX 3050 (cca 130EUR razlike) in maš gaming kišto za 750EUR. Če hočeš še nižje (jaz ne bi), lahko vzameš GTX 1650 OC.

Ali pa tale build vzam. Sam tukaj me moti moč napajalnika in CPU. Ampak za začetek bo verjetno ok, dokler mali ne komplicira.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

bemfa je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Jaz sem za sina (13 let) letos sestavil njegov prvi računalnik z i5-6500, 8GB DDR4, 240GB NVMe SSD in RX 460 pa je zadovoljen. Špila gor Minecraft in še par drugih neumnosti, za šolo je pa tud več kot dovolj.

Na i5 6500 še YT ne moreš normalno gledat. Ampak za 13let je to mogoče celo prednost :D

Imam na enem sistemu i5 7500, ki je malenkost hitrejši od 6500 (~7%), dela yt brez težav na 1080p (Firefox esr), monitor je 24" 1920 x 1080, win 7 x64.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
Multithread Rating
5623
Single Thread Rating
2107

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
Multithread Rating
6037
Single Thread Rating
2264
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Magic1 ::

OutOfTheBox je izjavil:

miha188 je izjavil:

Se nekako nagibam za predlog, tistega sestavljenga Anni računalnika iz mimovrste... če se komu zdi, da bi lahko podobno kakovost sestavil sam za manj denarja pa kar na plan :) - samo bistvo vsega je da ma računalnik tele lučke, da se svet - to je važn :)



Maneverski prostor za relativno dobro igralsko izkušnjo maš edino še pri grafični (drugega res ne bi tikal). Tisto RTX 4060 zamenjaš z RTX 3050 (cca 130EUR razlike) in maš gaming kišto za 750EUR. Če hočeš še nižje (jaz ne bi), lahko vzameš GTX 1650 OC.

Ali pa tale build vzam. Sam tukaj me moti moč napajalnika in CPU. Ampak za začetek bo verjetno ok, dokler mali ne komplicira.

A ti si res tak Nvidia fan, da bi mu šrot od 3050 priporočal?!? Če že greš na ta rang, vzameš RX6600.
Magic

OutOfTheBox ::

RX je 60EUR dražja, OP pa je na budgetu, istočasno 3050 ne bo performala dost slabše kot RX.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kje si ti dobil 60EUR? 3050 je 200EUR, 6600 je pa 220EUR. 3050 je res krš, sploh zdaj imajo še neke nove verzije, ki so še slabše. Tako kot je tudi RX6500 krš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

bm1973 ::

Fotr rabi računalnik za mulca.

Rabi neko ne preveč sdtaro škatlo, mulcu bo delalo vse, kar se tiče dela, igrice mu bo pa že fotr inštaliral.

Ko bo mulc več vedel, je boljši računalnik lahko nagrada... Če ne bo preveč zabluzil v igrice...

Meiniken2 ::

Disclaimer: nisem še naročal iz te štacune, le videl že predlagano tu na slotechu.
https://www.csl-computer.com/en/pc-syst...

Mogoče tudi kaj takega z malce bolj beefy procesorjem. Ko gre v srednjo šolo pa kupiš novo grafično. Pa 500gb bi znalo bit malce premalo.
https://www.csl-computer.com/en/pc-syst...

Edino kar bi bilo pametno že v štartu naredit je, da se izbere boljši napajalnik, kakšne 600+ watt.

miha188 ::

Tale rang okoli 600 eurov za računalnik + monitor za 200 eurov pa dodatki pa bom ravno okoli 1k, kar bo sprejemljiv rang pa da ne bo financno prehudo. Ker glede na to da fortnite igra in če bo potreba za več, bomo že nadgradil komponente.

Zdej pa se sam majstri zmente med sabo kaj je najbolj optimum za ta denar [:)

Pa še enkrat hvala za takšno pomoč in nasvete

Kayzon ::

miha188 je izjavil:

Tale rang okoli 600 eurov za računalnik + monitor za 200 eurov pa dodatki pa bom ravno okoli 1k, kar bo sprejemljiv rang pa da ne bo financno prehudo. Ker glede na to da fortnite igra in če bo potreba za več, bomo že nadgradil komponente.

Zdej pa se sam majstri zmente med sabo kaj je najbolj optimum za ta denar [:)

Pa še enkrat hvala za takšno pomoč in nasvete


Otrok je 10 let star,prevec kompliciras. Komot lahko kupis dolocene komponente rabjene in se vsparas denar ali pa gres malo cez jurja pa kupis vse novo.

pero50 ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Tole. Pošiljajo preko posrednika (cheap&more ali mailboxde.com), ohišje naročiš v sloveniji za 50€, grafično pa 1660 rabljeno za 70-80€ in si ~50€ čez budget. (ne pozabi še 2 ventilatorja)
Fortnight pa lavfa tudi na integrirani na 70fps, tako da nakup grafične sploh ni potreben.


Ker je na novi am5 platformi se ga bo dalo brez težav nadgraditi čez čas z novim procesorjem. Prva stvar bo grafična, ampak ta sistem ti bo sfolgal tudi 4080, kar je vrh glave.

Druga opcija:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Je na am4 platformi, ki je šla ven, imaš cca 20% slabši procesor kot pri zgornjem sestavu, in pa na račun stare platforme imaš novo grafično, ki pa je sin itak ne bo izkoristil še par let. Dokupit moraš še ohišje, tako da te pride tak sestav ~750€

Zgornji sestav pri csl-ju za 650€ ima slabši procesor, samo 16gb rama, manj zanesljiv ssd, in slabši napajalnik, v zameno dobiš ohišje in 100€ nižjo ceno. Načeloma se da tudi 2. sestav iz mindfactorija oskubit in prideš na praktično isto ceno, kar je pa potem vseeno če vzameš tole.



četrta opcija, kar sem pa slučajno videl sedaj med malimi oglasi:
[izbrisana tema]
Če spusti še par € in imaš za 5 let še dober pc, v bodoče edino nadgradiš grafično.

peta opcija:
[izbrisana tema]

Razlika med zadnjima dvema:
i5 12400f je ~25% hitrejši, 60% manjša poraba
50% boljša grafična
enako RAM-a
boljši SSD

Moja Vrstni red izbire bi bil tak:
1. dobiš spodoben pc, ampak na račun slabe grafične, katero kasneje dokupiš
5. procesor podoben 1. izbiri in bolj uravnotežen sistem, ampak težje nadgradljiv
4. grafična je bottleneck, procesor je vroč ker je pač i7 in malo outdated, ampak prišparaš in čez par let kupiš boljšo grafično, ko bo pa pc preslab, bo pa to itak že sinov problem :P

ostalih dveh osebno nebi izbral.

Nebomgabiksa ::

Jaz sem mojima (7 in 10) nabavil intel NUC Extreme (i7 11th gen, RTX2060, 32GB RAM, 500SSD) za 400€ na bolhi.
Prej sta nekaj čarala na mojem prenosniku, pa je bil stalno na štromu in zaslon od prenosnika neuporaben.
Best-buy ever.

Potrpljenje je božja mast, ker tega ni ravno veliko.
Imaš pa tudi minisforum... n.pr. Minisforum HX90G 699€ (AMD Ryzen™ 9 5900HX & RX 6600M, 32GB RAM + 1TB SSD)

Te velike kište so čas preteklosti, ker realno se nadgrajuje bore malo.

tikitoki ::

OutOfTheBox je izjavil:

edino za grafično ste omenjali, da se splača pogledati za rabljene.


Ne se ne splača, ker lahko hitro dobiš škart robo, ki je bila narobe navita, bla uporabljena za rudarjenje ali pa je nasplošno že na koncu življenske dobe, rezultat pa bodo kocke ali BSOD-i. Ne kupuj rabljenih grafik če hočeš mirno spat.

Če hočeš naslednjih par let laufat špile relativno dobro lahk tudi kaj takega kupiš in bo ok.


To so jajca.

Rx 6650 xt je nek minimum, pa se draga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

djabi ::

Če hočeš naslednjih par let laufat špile relativno dobro lahk tudi kaj takega kupiš in bo ok.


Danes kupiti Geforce GTX 1650 je neumnost. Potem je boljše kupiti kakšnega Ryzena z integriranim Radeonom 780M (ali več), pa ne rabiš ločene grafične.
Za moderne igre na višjih nastavitvah (torej nad 1080p) pa oba grafična čipa enostavno ne bosta dovolj, če hočeš vsaj stabilnih 60 sličic na sekundo ...

mtosev ::

Ja nakup 1660 je leta 2024 res nesmiselen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Rx6600 je res nek minimum, drugače furaš integrirano. Tukaj lahko tudi rabljeno vzameš, ki so na bolhi za okoli 150EUR. Če pa dobiš 6700 za nekaj čez 200EUR, si pa zmagu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

djabi ::

mtosev je izjavil:

Ja nakup 1660 je leta 2024 res nesmiselen.


On je omenil 1650, ki je stopničko še nižje!

mtosev ::

Aja pol sem naredil typo. Sorry.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OutOfTheBox ::

Seveda je 1650 nakup nesmiseln, zato sem mu skozi celotno temo ponudil 3 cenovne stopnje grafike od 360EUR do 160EUR. Tudi 1650 bo še laufala špile za naslednjih nekaj let kot je OP to želel, bo pa igralska izkušnja ceni primerna.

Na YT si pred nakupom lahko pogleda gameplay review za vsako grafiko posebej. Idealno bi prišel skoz, če bi kupil kaj v rangu 250-300EUR. Ampak kot rečeno, tudi z 1650 bo še poganjal igre naslednjih par let na medium.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Sicer sedaj vidim da so ceno spremenili na skoraj 200€. Ko sem jo linkal je bila 160€. Za 200€ se jo ne splača.

miha188 ::

Okej, jutri se dol vsedem in bom malce preračunal in se odločim.

Glede na to da dražijo grafične sproti, sumim da spremljajo ta forum :D

Kayzon ::

Glih svez oglas kle na forumu,budhet pc ki bo vec kot dovolj za sina in vse za 500e.

[izbrisana tema]

Rx6600,16gb ter meni se zdi da 6jedrni intel cpu.

miha188 ::

Kayzon je izjavil:

Glih svez oglas kle na forumu,budhet pc ki bo vec kot dovolj za sina in vse za 500e.

[izbrisana tema]

Rx6600,16gb ter meni se zdi da 6jedrni intel cpu.



Hvala, ti men sam povej, če so lučke :Dker to je 3/4 faktorja za mulce - jaz pa sem tak laik, da iz specifikacij ne razberem tega.

Magic1 ::

Sej ima steklo. Če ni lučk, boš pa dva dodatna ventilatorja s lučkami nabavil.
Magic

Kayzon ::

miha188 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Glih svez oglas kle na forumu,budhet pc ki bo vec kot dovolj za sina in vse za 500e.

[izbrisana tema]

Rx6600,16gb ter meni se zdi da 6jedrni intel cpu.



Hvala, ti men sam povej, če so lučke :Dker to je 3/4 faktorja za mulce - jaz pa sem tak laik, da iz specifikacij ne razberem tega.


Te lucke te bojo kostale par deset evrov,loh komot uzames ventilatorje z led luckami.

miha188 ::

Aha, potem pa okej

miha188 ::

Sem potem, kar vzel tale predlagan računalnik za 500 eurov plus tale monitor bom naročil

https://www.mimovrste.com/monitorji-69-...

Za miško pa tipkovnico pa ne bom naredil take raketne znanosti :D

Hvala še enkrat vsem za pomoč!

Krnekdo33 ::

https://de.pcpartpicker.com/list/L6p7kJ

Tole mu bo služilo še dolgo časa, ko rata počasen ima možnost nadgradnje procesorja, grafične, rama in ssdja.

Če je predrago, lahko malo prisparas s cenejšo matično, menjavo cpuja z 7600/7600x/7500f in manjšim ssdjem.

Kayzon ::

miha188 je izjavil:

Sem potem, kar vzel tale predlagan računalnik za 500 eurov plus tale monitor bom naročil

https://www.mimovrste.com/monitorji-69-...

Za miško pa tipkovnico pa ne bom naredil take raketne znanosti :D

Hvala še enkrat vsem za pomoč!


Naj vama pc dobro sluzi :P

Magic1 ::

To je že blizu p/p, vendar je že skoraj 1600€. Sam za otroka bo za par let druga verzija čist ok. Delalo mu bo vse, sam ne na visokih detailih.
Magic

Krnekdo33 ::

Magic1 je izjavil:

To je že blizu p/p, vendar je že skoraj 1600€. Sam za otroka bo za par let druga verzija čist ok. Delalo mu bo vse, sam ne na visokih detailih.


Lahko spraviš nazaj na ~1500 eur, če vzameš cenejšo matično, cpu in manjši ssd.

Jaz bi najprej rezal pri matični (tbh sem pač poklikal eno solidno, ki je bila na vrhu seznama, sigurno se dobi kaka isto solidna, ki stane par 10 eur manj), pol šel na 1tb ssd (če sin ni lih data hoarder) in nazadnje še procesor.

Opcija je tudi it na am4 in vzet kak 5700x3d. Samo pol si na mrtvi platformi, ki se je v prihodnosti ne bo dalo kaj preveč nadgrajevat kar se tiče cpuja.

Kayzon ::

Prevec kompliciras glede na to da se gre za 10 letnega otroka plus igre zadnjih 10 let so v veliki vecini navadno sranje, tako da te boljse lahko poganja tudi "slabsa" graficna.

bozicek ::

Funtech ima 6750XT za lepih 330€
Mislim da je za ta denar totalni p/p win in še v kakšnem drugem pogledu

Za 10 let starega je čisto vseeno kakšna plata, ram važno da brzina proca...Važno da dela
Evo nekaj iz Funtecha ker je ravno tam grafa (komp 1100€). Lahko še kakšnih 100 dol če zamenjaš 9600X za 7600X

Ali pa ostalo drugje kupiš ker tudi mogoče ceneje, grafo pa tukaj

https://postimg.cc/t1z9RH7T

Darila letos samo za poredne

OutOfTheBox ::

plus igre zadnjih 10 let so v veliki vecini navadno sranje


Ne bi rekel, samo igre te ne več zanimajo kot so te včasih. Zato še ni treba kvarit izkušnje drugim ko v obdobje iger komaj vstopajo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mini PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17927510 (126) ZveeZ
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98381175887 (8872) scythe
»

Geforce RTX 3090 Ti stane dva tisočaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5611790 (8046) FireSnack
»

Gamerski računalnik - nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
897094 (4431) TOP

Več podobnih tem