» »

Gamerski računalnik - nadgradnja

Gamerski računalnik - nadgradnja

«
1
2

Boomerang ::

Imam en low-cost računalnik, ki je bil kupljen za pisarniške namene, sedaj pa bi sosed želel na njem igrati najnovejše igre. Jaz se na igre ne spoznam, zato rabim pomoč. Osnovna plošča je MSI A68HM-P33 (v2), RAMa je trenutno 4 GB DDR3, grafika je integrirana, disk je navaden (ni SSD), procesor je nek Intelov 3,1 GHz, operacijski sistem pa je Windows 10.

Sosed bi rad tukaj gor inštaliral Fortnite (upam, da kdo pozna ta špil). Nazadnje je igra zelo štekala, vendar sem zdaj računalnik formatiral zaradi drugih težav. Najbrš formatiranje tega ni odpravilo, ker je strojna oprema švoh za poganjanje novih iger.

Recimo da je budget max 200€. Bi pomagalo, če nabavim eno (ne preveč drago) grafično kartico in dodam še 4 GB RAMa? Ali bi bilo treba vgraditi še SSD in zamenjati procesor? Ker to pa že presega predviden budget... Kaj priporočate?

hojnikb ::

nic. fm2+ je krs platforma (to je btw amd, ne intel). Prodaj platko, rame in procesor, ostalo obrzi. Kolikor bos imel extra budgeta (100e?) pa zacni sestav okoli am4 platforme in kaksne 1060/580 grafike.
#brezpodpisa

DjJuvan ::

Za 400€ prodam svojo starejšo kišto, ki bi bp poganjala Fortnite in celo solidno gor dela PUBG.

i5-2500k (štirijedrnik)
16GB pomnilnika
GTX980 (4GB)
3TB diska
120GB SSD za OS

Če te zanima, mi piši na ZS.

Boomerang ::

hojnikb je izjavil:

nic. fm2+ je krs platforma (to je btw amd, ne intel). Prodaj platko, rame in procesor, ostalo obrzi. Kolikor bos imel extra budgeta (100e?) pa zacni sestav okoli am4 platforme in kaksne 1060/580 grafike.


Pardon, procesor je res AMD - sem očitno nekaj zamešal.

hojnikb ::

Ok, lets assume da dobis za komplet 100e, torej imas sedaj disk napajalc in ohisje, budgeta pa 300e

tole je bare minimum, da bos gejmal
https://www.bolha.com/ostale-graficne-k...
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

grafiki zbijes se ceno za 10-20e in si recimo nekje znotraj budgeta.
Ce ti budget dopusca, dodaj se 240-480gb ssd. Neznanka je tudi napajalec, tako da ce bo treba se to menjat, se splaca potem gledat 580ke, ker so cenejse in z bolsim napajalnikom nebos tako omejen na porabo.

tako nekako je optimum znotraj tega cenovnega okvirja. Razni ze narejeni buildi z 9 let starim i5kami pa pozabi, sploh za zgornjo ceno.
AM4 platforma je the way to go, ce bi rad gejmal in mel build za vec k eno sezono.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Boomerang ::

Ok, hvala za nasvete. Bom še enkrat povprašal, ampak skoraj prepričan sem, da budget ostaja enak, kar pomeni, da nimamo kaj. Ne verjamem, da bo sosed pristal na menjavo celega računalnika, kar krepko presega predviden budget... fant se bo lahko čez 2 meseca igre naveličal. V poštev bi prišla kakšna manjša nadgradnja (vgradnja grafične, menjava diska ali nadgradnja rama), ki bi zagotovila kolikor-toliko tekoče delovanje omenjene igre, karkoli več pa zaenkrat odpade. Toliko pa soseda poznam.

mahoni ::

Se bo moral sosed kar zadovoljiti z igranjem kart na taksnem PC-ju.

hojnikb ::

Boomerang je izjavil:

Ok, hvala za nasvete. Bom še enkrat povprašal, ampak skoraj prepričan sem, da budget ostaja enak, kar pomeni, da nimamo kaj. Ne verjamem, da bo sosed pristal na menjavo celega računalnika, kar krepko presega predviden budget... fant se bo lahko čez 2 meseca igre naveličal. V poštev bi prišla kakšna manjša nadgradnja (vgradnja grafične, menjava diska ali nadgradnja rama), ki bi zagotovila kolikor-toliko tekoče delovanje omenjene igre, karkoli več pa zaenkrat odpade. Toliko pa soseda poznam.

z 200e budgeta ne delaj nicesar oz. kupi ps4. ker haska pametnega nebo, ce nebos menjal platforme.
#brezpodpisa

facepalm ::

Za cpu+mobo+ram bi dobil 50EUR.
Za budget 250EUR, bi vzel rabljeno najcenejso am4 plato (30EUR) + 2*8gb ddr4 3000+ (70EUR) + ryzen apu (90-150EUR).
Za fortnite bo dovolj. Nekoc lahko dokupi graficno. Tak config bo tudi prijazen do starega noname napajalnika.

Edit.. zmanjka pa za nujno potreben ssd:/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MIHAc27 ::

Moj nasvet... sosedu reči, da mu za tak denar nisi sposoben skupaj spackati računalnika. Karkoli boš nabavil, bo prešvoh.

Naj kar sam nabavlja. Resno. 200€ še za resno grafiko ni. In potem bo mulc jokal, ker špil ne teče na ultra grafiki ampak komaj medium ali celo low.

Boš videl, če zavrneš in je interes, se bo na koncu pa kar 500€ ali celo več našlo za nadgradnjo (Običajno potem taki kupijo 'Gaming' PC v Big Bangu).

Pač osnova je švoh, škoda denarja za nadgradnjo.

Boomerang ::

Bom ga prepričal, da za kakšnih 100€ poveča budget. Za cca 300€ se na bolhi že dobijo rabljeni gaming kompleti, ki podpirajo novejše igre in tudi na zs sem prejel nekaj ponudb, tako da nekaj se že da spraviti skupaj. Kasneje pa lahko trenutni računalnik proda in si tako zniža stroške.

hojnikb ::

ne kupuj rabljeni kompletov, ker so zguba denarja. Začni z novo platformo in staro grafiko. če maš omejen budget. Na bolhi boš za tak denar dobil kakšno prvo ali drugo generacijo i5, česar nočeš v 2020.
#brezpodpisa

facepalm ::

Am4 apu se mi zdi za tak budget dobra izbira.
Odpade zacetni vlozek v graficno in napajalnik ter je dovolj graficne moci za tisti fortnite. V prihodnosti pa lahko nadgradi na nekaj konkretnega.

DjJuvan ::

hojnikb je izjavil:

ne kupuj rabljeni kompletov, ker so zguba denarja. Začni z novo platformo in staro grafiko. če maš omejen budget. Na bolhi boš za tak denar dobil kakšno prvo ali drugo generacijo i5, česar nočeš v 2020.



To je tak mal... zavajujoče. Kolega je lani nabavu nov šestjedern AMDjev (mislm da ryzen5 3600) PC, pa je moja Intelova šestjedrna i7 kišta izpred petih let po performancu primerljiva njegovi. Mam pa še starejšo kišto izpred 8ih let (i5-2500k), štirijedrnik, pa je le 20-30% slabši v gejmih, ki sem jih sprobal. Kar hočem povedat je, da se je performance zadnjih 10 let tok malo spremenil, da če kupiš novo kišto danes, vržeš precej keša v smeti.
PS: pa vsi mu ponujate AMDja... ki je za igre slabši od Intela. Mal ste šalabajzerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjJuvan ()

hojnikb ::

Še en, ki živi v 2011. 1155 platforma bo strel v glavo, ker je kakšen i5 že zdaj bottleneck za marsikatero igro. Nadgradnja na i7 4c8t te bo stala prevec, kaj več pa itk ne gre. 2011/2011-3 platforme za takšen budget itk ne dobiš, tako da je edina smiselna pot AM4 z nekim modernim 4 jedernikom (recimo 3100 ali še bolje 3300x). Ker za razliko od 1155, boš zadevo v prihodnosti lahko nadgradil na 16 jeder če ti paše, zbiral pa med 4 generacjami (če vzameš b450 čipset ali novejše). 1155 boš mogu vržt pa v smeti.

>To je tak mal... zavajujoče. Kolega je lani nabavu nov šestjedern AMDjev (mislm da ryzen5 3600) PC, pa je moja Intelova šestjedrna i7 kišta izpred petih let po performancu primerljiva njegovi.

Noben od tastarih 6 jedernikov od intla ni primerljiv z 3600 (še najmanj pa ne ivy/sandy bridge). 3600 je enostavno hitrejši, ze zarad visšji clockov, kaj šele ostalega. Primerljiv mogoče ja, če imaš gpu bottleneck.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Baja ::

1155/6 ma tudi probleme z prežganimi cpu kontakti. stran od tega.

hojnikb ::

Pa nasploh bo problem z zanesljivostjo. Če kupiš 1155 platformo to pomeni 8-9 let staro platko. Bo delal to še naslednjih 5-10 let? Pri novi AM4 plati si naslednje 3 leta sigurn, becasue garancija.

Pri ceni 190€ za AM4 komplet nimaš kaj razmišljat o 1155, razn če je kompletna i7 kišta za like 80€
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DjJuvan ::

hojnikb je izjavil:


Noben od tastarih 6 jedernikov od intla ni primerljiv z 3600 (še najmanj pa ne ivy/sandy bridge). 3600 je enostavno hitrejši, ze zarad visšji clockov, kaj šele ostalega. Primerljiv mogoče ja, če imaš gpu bottleneck.


Sprenevedanje. Svojga i7-5820k sem samo rahlo navil in je bil povsem primerljiv z njegovim 3600 ryznom. Grafični sta pa tudi praktično isti rang njegov rtx2070 proti mojemu gtx1080ti.

Ja, platforme Intelov so nategunske, ker jih menjajo k spodnje gate. Ampak procesorji so pa za igre enostavno boljši.

D3m ::

Grafični sta pa tudi praktično isti rang njegov rtx2070 proti mojemu gtx1080ti.


Ne seri.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Tudi ryzena se da navijat, če je to argument. In ja, v modernih igrah bo žal 3600 hitrejši, kjer je dejansko cpu bottleneck, pa se lahko na glavo postavljaš...
Ne gre se tolk za maks fpsji, na kateri ljudi radi onanirajo, ampak minim 1% in 0,1%, kar ti da smoothness. Tam se pač vidi premoč novejše arhitekture...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DjJuvan ::

Hahaha. Amaterji. Sploh se mi ne da več kregat, vi se kar slepite... AMD fanboys.

hojnikb ::

Ja, platforme Intelov so nategunske, ker jih menjajo k spodnje gate. Ampak procesorji so pa za igre enostavno boljši.

Ja, kakšna pečka od 9000 al pa 10000 serije. Če seveda spet ne pride kakšen anti meltdown patch in spet pobije performance. Big deal. Ni v igri 2080Ti, kjer bi štel vsak izkoriščen fps.

DjJuvan je izjavil:

Hahaha. Amaterji. Sploh se mi ne da več kregat, vi se kar slepite... AMD fanboys.

Amater si kvečjemu ti, ko ponujaš 9 let staro drago platformo, zram pa še v isti sapi omenjaš enthuziast platformo iz 2014. Nič od tega ni relavantno za OPja, njega bo zanimal samo, s čim lahk odobi maksimum za najmanj dnarja. In to build iz 2011 za 400e ni.

Absolutni bang for buck, če rabiš celo kišto bo kakšna OEM pisarniška varjanta (dell, hp itd) z i5/i7 (vsaj 2 generacija) in 1060 6GB. 1060ka bo kamot delala tut na krš napajalcu, celotn komplet pa lahko skombiniraš za 200-250e, če si spretn.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

Hojbnik vse je odvisno od cene. SIcer pa malo dnarja, malo muske. Za 300 EUR lahko zgolj rabljeno vzame, ce ima sreco, da dobi sprejemljivo ponudbo. Lahko pa naredis smiselen build, da vidimo kaj ti prinese 300 EUR:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gddr85 ::

nacenej bo en 3400g roba + disk od prejšne kište (ssd za tak budget in namen itak ni nujen)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

facepalm ::

Sosed od OPa bo najbolj zadovoljen z dodatno palcko rama, ssdjem in kaksno gtx 1050ti.
Mocnejso graficno mu itak ne bo handlal njegov LC420-12 V2.31.
Rabljena roba v rangu 150€.
Ce ne pa prodaja celotnega sistema in nakup nekaj takega:

https://www.bolha.com/procesor-intel-co...

gddr85 ::

odvisno kaj ima že gor, če ima kak a8/10/860k bi se še splačala tista 1050ti, sicer bo bolj žalost

facepalm ::

Stavim, da ima A8-7600:)

freesty ::

Mislim, da se rabljeno ne splaca kupovat, ker folk prevec ceni svoje stare kompe.

Js bi predlagal, da kupis kaksno rabljeno gtx 1060 in SSD disk. Mislim, da dobis za 150eur oboje. Ce bodo se vedno problemi bos pa moral menjat platformo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DjJuvan ::

Samo za vas pametnjakoviče sem naložil Fortnite na svojo staro i5-2500k kišto (Ja, 8 let stara kišta). Če nastaviš med med-high kvaliteto slike, dobiš med 150-200 frejmi v gejmu. Da bi jo še malo overclockal (ker ima ta model proca znatne sposobnosti + na njem je konkreten top klasa noctua cooler), bi dobil ziher še nekje 10-20% v vsakem gejmu.



sicer pa cca 200fps v CSGO



in preko 100 frejmov v PUBG



Tako da ta kišta je še za nekaj let zadovoljiva za nezahtevne gejmerje. V tem času pa lahko ta sosed našpara za konkretno kišto 1000+ evrov investicije.

facepalm ::

No zdj pa povej se ostale specse in na koliko ga cenis.

DjJuvan ::

DjJuvan je izjavil:

Za 400EUR prodam svojo starejšo kišto, ki bi bp poganjala Fortnite in celo solidno gor dela PUBG.

i5-2500k (štirijedrnik)
16GB pomnilnika
GTX980 (4GB)
3TB diska
120GB SSD za OS

Če te zanima, mi piši na ZS.


I did, že na začetku. Ponudil sem mu ga za 400EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjJuvan ()

facepalm ::

Za tak denar se da skombinirat ryzen (r5 1600af/2600 ali r3 3100)build z rx580 in 16gb ddr4. Nekaj komponent rabljenih, nekaj novih.

Sej 2.gen i5 ni slab. Ni pa vec dosti vreden.

Scorpy84 ::

i5 2500k moreš navit, da današnje igre delajo, ne rečem dosti jih še kar dela. Sam sem iz i5 2500k prešel, na r5 2600 in je razlika v igrah precejšnja in tudi sam sistem je veliko bolj odziven. Grafično sem pa obdržal, tako da sem lahko primerjal hitrost. Kok je razlike v fps, pa ne vem ker se ne ukvarjam z malenkosti, je pa vse bolj tekoče in ni trokiranja sem pa tja, kot sem ga imel pri 2500k. Če si pa ga navil, je bilo boljše. Pa tudi nenormalno držijo ceno stari intel procesorji, da ne vem zakaj bi šel na rabljen, če dobiš boljši za isti denar, pa še nov. S tem, da je matičnih plošč z podnožjem 1155 že lep čas težko dobiš, oziroma jih je malo na trgu, pa še ceno imajo, da se ne splača, sploh tiste boljše. Tko da če pride do okvare plošče, si po eni strani oplel s tem procesrojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

hojnikb ::

same here. sel iz 3570k na 1600af, i5 masina prakticno nikol vec przgana. To platformo je povozu cas, druge ni.
#brezpodpisa

hojnikb ::

za 400e vseskupaj (mogoce kak evro cez, ce se ne znas spogajat) dobis prakticno cel nov build, ki bo povozu stari i5 k za keks
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
https://www.bolha.com/ostale-graficne-k...

Pa si futureproof za nadgradnje (ddr4, am4 proci) pa se prakticno vse novo razn graficne....

DjJuvan je izjavil:

Samo za vas pametnjakoviče sem naložil Fortnite na svojo staro i5-2500k kišto (Ja, 8 let stara kišta). Če nastaviš med med-high kvaliteto slike, dobiš med 150-200 frejmi v gejmu. Da bi jo še malo overclockal (ker ima ta model proca znatne sposobnosti + na njem je konkreten top klasa noctua cooler), bi dobil ziher še nekje 10-20% v vsakem gejmu.



sicer pa cca 200fps v CSGO



in preko 100 frejmov v PUBG



Tako da ta kišta je še za nekaj let zadovoljiva za nezahtevne gejmerje. V tem času pa lahko ta sosed našpara za konkretno kišto 1000+ evrov investicije.

prakticno nerelavatno. maks fpsji ne pomenijo _nic_ za igralnost. Pokazi raje frametime, sploh v pubg :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DjJuvan ::

Me prav nič ne boli, če je ne prodam. Jo mam za backup sistem, če mi trenutna delovna kišta kakorkoli odpove.

Sem pa zato napisal za nezahtevne gejmerje. Ker ravno baš tekmovalna kišta ni... in v takem okvirju keša tudi ne boš dobil baš boljše gejmrske škatle :)

tikitoki ::

DjJuvan je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

Za 400EUR prodam svojo starejšo kišto, ki bi bp poganjala Fortnite in celo solidno gor dela PUBG.

i5-2500k (štirijedrnik)
16GB pomnilnika
GTX980 (4GB)
3TB diska
120GB SSD za OS

Če te zanima, mi piši na ZS.


I did, že na začetku. Ponudil sem mu ga za 400EUR.


Predrago.

DjJuvan je izjavil:

Me prav nič ne boli, če je ne prodam. Jo mam za backup sistem, če mi trenutna delovna kišta kakorkoli odpove.

Sem pa zato napisal za nezahtevne gejmerje. Ker ravno baš tekmovalna kišta ni... in v takem okvirju keša tudi ne boš dobil baš boljše gejmrske škatle :)


Pol pa ne ponujaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mtosev ::

2500K je že 9let star cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Jaz imam 2500 samo za office uporabo v firmi. Pa še to na momente trokira. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

office? damn, ne moreš verjet in folk je menda to nekoč kupoval za gaming ;)

opeter ::

D3m je izjavil:

Jaz imam 2500 samo za office uporabo v firmi. Pa še to na momente trokira. :)


Poskusi zalaufat najnovejši Adobe Creative Cloud, pa poročaj. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Si ne upam, ker vem kaj bo.

Že NitroPDF je dovolj ali Pantheon oz. Office 2013 z fancy ribbon and shit.

Sodelavcu bi mogoče malo bolje delal.......ima Haswella. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kvinta ::

Jaz sn za svoj prvi računalnik tud dal pred 1 miljon tolarjev zdaj pa ne dobim nič za njega dela pa še vedno super za to kar ga rabim :))
A.C.A.B

Horas ::

DjJuvan je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

Za 400EUR prodam svojo starejšo kišto, ki bi bp poganjala Fortnite in celo solidno gor dela PUBG.

i5-2500k (štirijedrnik)
16GB pomnilnika
GTX980 (4GB)
3TB diska
120GB SSD za OS

Če te zanima, mi piši na ZS.


I did, že na začetku. Ponudil sem mu ga za 400EUR.


to še 250eur ni vredno!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Boomerang ::

Mislim, da bomo kupili kar nekaj rabljenega. Nov računalnik odpade, ker presega budget.

Fantič ima sedaj 3 leta star računalnik, ki je bil kupljen izključno za pisarniška opravila. Ob nakupu je računalnik stal dobrih 200€, sedaj pa najbrš ni vreden niti 100€. Po formatiranju mu sicer igra dela malo bolj tekoče, a še zmeraj šteka. Če za 250€ kupim nekaj rabljenega (na bolhi se za ta denar prodajajo gaming sistemi z i5 procesorji, ssd diskom in 8GB RAMa), dobim sistem, ki precej boljši od obstoječega in bi glede na konfiguracijo moral podpirat to igro. Če grafika ne bo 100% (in se bo občasno zataknilo), se bo pač treba sprijaznit... dober gaming računalnik za 200€ je pač no-go. Take zadeve stanejo.

mahoni ::

Boomerang je izjavil:

Mislim, da bomo kupili kar nekaj rabljenega. Nov računalnik odpade, ker presega budget.

Fantič ima sedaj 3 leta star računalnik, ki je bil kupljen izključno za pisarniška opravila. Ob nakupu je računalnik stal dobrih 200€, sedaj pa najbrš ni vreden niti 100€. Po formatiranju mu sicer igra dela malo bolj tekoče, a še zmeraj šteka. Če za 250€ kupim nekaj rabljenega (na bolhi se za ta denar prodajajo gaming sistemi z i5 procesorji, ssd diskom in 8GB RAMa), dobim sistem, ki precej boljši od obstoječega in bi glede na konfiguracijo moral podpirat to igro. Če grafika ne bo 100% (in se bo občasno zataknilo), se bo pač treba sprijaznit... dober gaming računalnik za 200€ je pač no-go. Take zadeve stanejo.

Sramota, da se nekaj kar pride 250€ sploh imenuje gaming pc.

Kaj je potem moj PC, v katerega sem investiral 2800€? Ultra gaming pc +++

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

sci3nc3 ::

mahoni je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Mislim, da bomo kupili kar nekaj rabljenega. Nov računalnik odpade, ker presega budget.

Fantič ima sedaj 3 leta star računalnik, ki je bil kupljen izključno za pisarniška opravila. Ob nakupu je računalnik stal dobrih 200€, sedaj pa najbrš ni vreden niti 100€. Po formatiranju mu sicer igra dela malo bolj tekoče, a še zmeraj šteka. Če za 250€ kupim nekaj rabljenega (na bolhi se za ta denar prodajajo gaming sistemi z i5 procesorji, ssd diskom in 8GB RAMa), dobim sistem, ki precej boljši od obstoječega in bi glede na konfiguracijo moral podpirat to igro. Če grafika ne bo 100% (in se bo občasno zataknilo), se bo pač treba sprijaznit... dober gaming računalnik za 200€ je pač no-go. Take zadeve stanejo.

Sramota, da se nekaj kar pride 250€ sploh imenuje gaming pc.

Kaj je potem moj PC, v katerega sem investiral 2800€? Ultra gaming pc +++


Jaz več kot 700€ za računalnik ne dam, pa ima lahko i10 procesor. Računalniki se neverjetno hitro izpopolnjujejo in temu primerno pada tudi cena. Čez par let (če prej kaj ne crkne) bo strojna oprema bolj ali manj zastarela, zato keš raje investiram v nekaj, kar ceno ne zgublja tako hitro. Za 2800€ pa (če že moram) raje sestavim 2 ali 3 kište. Če je računalnik danes vreden 250€, je bil pred 2 leti morda 400€ - za ta denar bi pa že sestavil kišto za streljačine. Upoštevaj tudi, da ceno marsikdo spusti samo zato, da računalnik lahko proda in dobi kakšen evro.

mahoni ::

Ne vem zakaj vsi razmisljate o ceni in prihodnosti. Pokrijes se kolikor se lahko. Mi je popolnoma vseeno koliko bo vrednost cez n-let. Ko ne bo zadovoljeval mojih potreb ga prodam in to je to. Koliko bom dobil takrat mi je egal.

Ampak to ni tema, gre se za to, da se zeli nek jajcek imenovati gaming pc.

hojnikb ::

Sj optimalna rešitev je že podana, sam jo OP noče :)
#brezpodpisa

Scorpy84 ::

mahoni je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Mislim, da bomo kupili kar nekaj rabljenega. Nov računalnik odpade, ker presega budget.

Fantič ima sedaj 3 leta star računalnik, ki je bil kupljen izključno za pisarniška opravila. Ob nakupu je računalnik stal dobrih 200€, sedaj pa najbrš ni vreden niti 100€. Po formatiranju mu sicer igra dela malo bolj tekoče, a še zmeraj šteka. Če za 250€ kupim nekaj rabljenega (na bolhi se za ta denar prodajajo gaming sistemi z i5 procesorji, ssd diskom in 8GB RAMa), dobim sistem, ki precej boljši od obstoječega in bi glede na konfiguracijo moral podpirat to igro. Če grafika ne bo 100% (in se bo občasno zataknilo), se bo pač treba sprijaznit... dober gaming računalnik za 200€ je pač no-go. Take zadeve stanejo.

Sramota, da se nekaj kar pride 250€ sploh imenuje gaming pc.

Kaj je potem moj PC, v katerega sem investiral 2800€? Ultra gaming pc +++


Vse kar ima ze nekoliko boljso graficno, oz. poganja igre se lahko imenuje gaming pc. Isto je pri avtu, imas twingo sport, pa samo 100 konjev. Pac je zelo razsirjen pojem, kar enim, ki dajo precej denarja za take zadeve, kar udari v obcutljiv ego.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hišnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
312408 (1945) opeter
»

Računalnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
858669 (7011) smacker
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212655 (10589) s51as
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012562 (11506) IvoJan

Več podobnih tem